Harvest Moon One World: Ku të gjeni Platinum & Adamantite, minierat më të mira për të gërmuar

 Harvest Moon One World: Ku të gjeni Platinum & Adamantite, minierat më të mira për të gërmuar

Edward Alvarado

Ka tre miniera të vendosura rreth Hënës së Korrjes: Një Botë, ku secila prej tyre ju jep mundësinë të korrni xehe metalike dhe gurë të çmuar nga nyjet.

Duke përdorur çekiçin tuaj, ju do të gërmoni në Minierë, goditni nyjet, mblidhni materialet dhe kërkoni hapa për të arritur nivelet më të ulëta dhe materialet më të rralla.

Këtu, ne po kalojmë në kërkimin e dy prej shpërblimeve më të kërkuara nga Minierat: Platinum dhe Adamantite.

Ku mund të gjeni mineral Platinum dhe Adamantite në Harvest Moon: One World

Nga tre minierat në Harvest Moon, ajo në lindje të Calisson është miniera bazë me shumë pak materiale me vlerë; Minierat e Pastillas kanë artikuj më të mirë, si diamante dhe safirë; dhe miniera Lebkuchen është më e thella me më shumë për të gjetur.

Në minierën Lebkuchen, e gjetur përgjatë shtegut që të çon në veri nga fshati dhe përtej vullkanit, mund të gjeni gurë të çmuar Garnet, Rubin, Emerald dhe Agat , si dhe gjetje më të rralla si gurët e çmuar Aleksandrit, gurët e çmuar fosfofilit, minerali i platinit dhe minerali i Adamantitit.

Problemi kryesor këtu është se më të lakmuarit prej këtyre artikujve nuk janë vetëm të rrallë, por edhe sapo gjenden në nivelet më të ulëta. Ju mund të gjeni mineral Platinum nga Kati 10 poshtë, por është një rënie shumë e pazakontë. Adamantite Ore kërkon shumë më tepër punë, duke u gjetur nga kati 60 e poshtë, ndërkohë që është gjithashtu një gjetje e rrallë nga atje.

Të futesh këtë thellë në minierën Lebkuchen kërkonpak kohë dhe disa vendime taktike, nëse dëshironi të arrini katet e poshtme sa më shpejt dhe me efikasitet.

Këshilla për të arritur në nivelet më të ulëta të Minierave Lebkuchen

Edhe pas historisë, puna nëpër Minierat thith një sasi të madhe qëndrueshmërie dhe mund të zvogëlojë gjendjen e trupit tuaj për disa ditë pasi të keni dalë. Për fat, ju merrni një pikë kontrolli për t'u kthyer pas çdo dhjetë katësh. Duhet të arrish në katet 11, 21, 31, 41, 51 dhe 61 për të vendosur një pikë kontrolli: largimi në katin 10, 20, 30, 40, 50 ose 60 nuk do të vendosë një pikë të re.

Për të ruajtur gjendjen e trupit, qëndrueshmërinë dhe ushqimin për të siguruar miniera efikase çdo ditë, është një ide e mirë të largoheni nga minierat pas çdo postblloku dhjetëkatësh. Është gjithashtu e lehtë për t'u bërë, pasi nuk keni nevojë të ktheheni në hapat tuaj për të dalë dhe thjesht mund të udhëtoni me shpejtësi nëpërmjet DocPad për në shtëpinë tuaj.

Shiko gjithashtu: Assetto Corsa: Modat më të mira për t'u përdorur në 2022

Ndërsa jeni në Minierën Lebkuchen, është shumë më e lehtë për të lundruar në zonë dhe për të identifikuar nyjet duke zmadhuar (ZL/L2/LT). Ju gjithashtu do të dëshironi të sillni një Hammer të përmirësuar me vete. Marrja e çekiçit legjendar dhe përdorimi i tij në Minierë përshpejton shumë procesin dhe ju lejon të futeni në nyjet më të mira më poshtë.

Për të maksimizuar vrapimin tuaj të Minierës dhe për t'u përpjekur të zbrisni nivelet si sa më shpejt që të jetë e mundur, do të dëshironi të rezervoni ushqime me energji të lartë që janë me kosto efektive, të tilla si sallata me perime me rrënjë që është bërë nga disaFarat më pak të vlefshme në lojë. Ose, nëse keni shumë peshk në ruajtje, pjatat Carpaccio që gjithashtu kanë nevojë për qepë dhe ullinj ofrojnë një rritje të lirë të qëndrueshmërisë me pesë zemër.

Ia vlen gjithashtu të rrezikoni të hidheni nëpër grackat e çara që shfaqen. Ndërsa kushton një zemër Stamina për çdo kat të rrëzuar, kurthet mund të kursejnë shumë kohë. Thjesht duhet të siguroheni që të keni të paktën katër zemra të Stamina-s në çdo kohë, pasi mund të bini tre kate poshtë nga një grup çarjesh.

Si të merrni Platinum dhe Adamantite në Harvest Moon: One World

Pasi të keni gjetur mineral Platinum dhe Adamantite nga Kati 60 e poshtë (kur nyjet e arta fillojnë të shfaqen), mund të shkoni në shtëpinë e Doc Jr dhe në Doc's Inventions për ta kthyer mineralin në fletë materialet.

Për të rafinuar mineralin e platinit në platin, do t'ju duhet një copë xehe dhe 150 G për copë. Për të rafinuar mineralin e Adamantitit në Adamantit, do t'ju kushtojë një mineral dhe 250 G për mineral.

Shiko gjithashtu: Si të merrni Kid Nezha Roblox në ngjarjen Luobu Mystery Box Hunt

Ndërsa të dyja janë të nevojshme për kërkesat në Harvest Moon: One World, Platinum dhe Adamantite janë shumë të vlefshme dhe ia vlen të kultivohen për shitjen e tyre çmimi më pas. Pasi të rafinohet, Platinumi shitet për 500 G për copë dhe Adamantiti shitet për 1,000 G për copë.

Në kërkimin e Adamantitit në Katin 60 ose më të ulët në Minierën Lebkuchen, ka të ngjarë të korrni disa pjesë të mineralit të Platinit në Harvest Moon: One World.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.