Vlerësimet e WWE 2K23 dhe zbulimi i listës

 Vlerësimet e WWE 2K23 dhe zbulimi i listës

Edward Alvarado

Vetëm pak javë nga ardhja e tij, zbulimi i vlerësimeve të WWE 2K23 vazhdon të rrjedhë me të gjithë superyjet më të fuqishëm tashmë zyrtarë. Kjo përfshin superyllin e parë 99 OVR në vite, i cili do të ulet në majë të malit të dhjetëra personazheve të vendosur për t'u bashkuar me lojën.

Disa që nuk ia dolën vitin e kaluar, si Cody Rhodes, më në fund vendosen për të mbërritur ndërkohë që mungojnë disa emra të shquar. Me një nga përzgjedhjet e tyre më të mëdha deri më tani në kuvertë për fansat, këtu është lista e plotë e WWE 2K23 dhe të gjitha vlerësimet që janë bërë zyrtare.

Shiko gjithashtu: Zbulimi i punës më të mirë në Bloxburg: Maksimizoni fitimet tuaja në lojën popullore të Roblox

Në këtë artikull do të mësoni:

 • Lista e plotë e konfirmuar e WWE 2K23
 • Të gjitha vlerësimet e WWE 2K23 janë zbuluar deri më tani
 • Si do të funksionojnë ekskluzivitetet dhe DLC-të e këtij viti

Lista e listës së WWE 2K23 nga të gjithë 200 superyjet e konfirmuar

Deri tani, gjithsej 200 personazhe të ndryshëm të konfirmuar do t'i bashkohen listës së plotë të WWE 2K23. Disa nga këto ndodhin të jenë variacione të të njëjtit yll, por në pika të ndryshme në karrierën e tyre, si p.sh. shumë versione të ndryshme të John Cena këtë vit që do të shoqërohen me praninë e tij në WWE 2K Showcase.

Shumica dërrmuese nga personazhet e listuar këtu do të jenë të disponueshëm në lojën bazë. Sidoqoftë, ka pesë që nuk do të mund të luhen për të gjithë në fillim. Bad Bunny është një personazh ekskluziv i porositur paraprakisht dhe vetëm lojtarët që porosisin paraprakisht përpara nisjes do ta marrin atë.

Në krye tëse, Paketa e Agresivitetit të Pamëshirshëm me Brock Lesnar '01, John Cena (Prototipi), Randy Orton '02 dhe Batista (Leviathan) është ekskluzive për Edicionin e Ikonave WWE 2K23.

Është e mundur që këta të katër do të më vonë të jenë të disponueshme si DLC të blera individualisht, por që tani, ato janë ekskluzive në botim. DLC shtesë pritet pas lançimit, por WWE Games ende nuk ka konfirmuar se kush do t'i bashkohet listës ose kur do të mbërrijnë ato.

Mungesa më e dukshme deri tani është Bray Wyatt dhe personalitete të afërta si Uncle Howdy, të cilët duket se kanë humbur pjesën për lojën kryesore, por mund të shfaqen në DLC të ardhshme.

Pra, pa më tej ado, këtu është lista e plotë e listës së WWE 2K23 të të gjithë superyjeve të konfirmuar:

 1. AJ Styles
 2. Akira Tozawa
 3. Alba Fyre
 4. Alexa Bliss
 5. Aliyah
 6. André gjiganti
 7. Engjëlli
 8. Angelo Dawkins
 9. Apollo Crews
 10. Asuka
 11. Teoria e Austin
 12. Aksioma
 13. Lepuri i keq
 14. Batista
 15. Batista (Leviathan)
 16. Bayley
 17. Becky Lynch
 18. Beth Phoenix
 19. Bianca Belair
 20. Big Boss Man
 21. Big E
 22. Bobby Lashley
 23. Boogeyman
 24. Booker T
 25. Braun Strowman
 26. Bret "The Hitman" Hart
 27. Brie Bella
 28. British Bulldog
 29. Brock Lesnar
 30. Brock Lesnar '01
 31. Brock Lesnar '03
 32. Bron Breakker
 33. Bruno Sammartino
 34. Brutus Creed
 35. Butch
 36. Cactus Jack
 37. Cameron Grimes
 38. Carmella
 39. Carmelo Hayes
 40. CedricAlexander
 41. Chad Gable
 42. Charlotte Flair
 43. Chyna
 44. Cody Rhodes
 45. Commander Azeez
 46. Cora Jade
 47. Cruz Del Toro
 48. Dakota Kai
 49. Damian Priest
 50. Dana Brooke
 51. Dexter Lumis
 52. Diesel
 53. Doink Clown
 54. Dolph Ziggler
 55. Dominik Mysterio
 56. Doudrop
 57. Drew Gulak
 58. Drew McIntyre
 59. Eddie Guerrero
 60. Edge
 61. Edge '06
 62. Elias
 63. Eric Bischoff
 64. Erik
 65. Ezekiel
 66. Faarooq
 67. Finn Bálor
 68. Gigi Dolin
 69. Giovanni Vinci
 70. Goldberg
 71. Grayson Waller
 72. GUNTHER
 73. Happy Corbin
 74. Hollywood Hogan
 75. Hulk Hogan
 76. Humberto
 77. Ilja Dragunov
 78. Indi Hartwell
 79. Ivar
 80. IYO SKY
 81. Jacy Jayne
 82. Jake "The Snake" Roberts
 83. JBL
 84. JD McDonagh
 85. Jerry “The King” Lawler
 86. Jey Uso
 87. Jim “The Anvil” Neidhart
 88. Jimmy Uso
 89. Jinder Mahal
 90. Joaquin Wilde
 91. John Cena
 92. John Cena '02
 93. John Cena '03
 94. John Cena '06
 95. John Cena' 08
 96. John Cena '16
 97. John Cena '18
 98. John Cena (Prototip)
 99. Johnny Gargano
 100. Julius Creed
 101. Kane
 102. Karrion Kross
 103. Katana Chance
 104. Kayden Carter
 105. Kevin Nash
 106. Kevin Nash (nWo)
 107. Kevin Owens
 108. Kofi Kingston
 109. Kurt Angle
 110. LA Knight
 111. Lacey Evans
 112. Lita
 113. Liv Morgan
 114. Logan Paul
 115. Ludwig Kaiser
 116. “Macho Man” Randy Savage
 117. ma.çé
 118. Madcap Moss
 119. mån.sôör
 120. Maryse
 121. MatRiddle
 122. Molly Holly
 123. Montez Ford
 124. Z. McMahon
 125. Mustafa Ali
 126. MVP
 127. Natalya
 128. Nikki A.S.H.
 129. Nikki Bella
 130. Nikki Cross
 131. Nikkita Lyons
 132. Noam Dar
 133. Omos
 134. Otis
 135. Paul Heyman
 136. Queen Zelina
 137. R -E vërteta
 138. Randy Orton
 139. Randy Orton '02
 140. Raquel Rodriguez
 141. Razor Ramon
 142. Reggie
 143. Rey Mysterio
 144. Rhea Ripley
 145. Rick Boogs
 146. Ricochet
 147. Ridge Holland
 148. Rikishi
 149. Rob Van Dam
 150. Robert Roode
 151. Roman Reigns
 152. Ronda Rousey
 153. Rowdy Roddy Piper
 154. Roxanne Perez
 155. Sami Zayn
 156. Santos Escobar
 157. Scarlett
 158. Scott Hall
 159. Scott Hall (nWo)
 160. Seth "Freakin" Rollins
 161. Shane McMahon
 162. Shanky
 163. Shawn Michaels
 164. Shayna Baszler
 165. Sheamus
 166. Shelton Benjamin
 167. Shinsuke Nakamura
 168. Shotzi
 169. Solo Sikoa
 170. Sonya Deville
 171. Stacy Kiebler
 172. Stephanie McMahon
 173. “Stone Cold” Steve Austin
 174. Syxx
 175. T-BAR
 176. Tamina
 177. Ted DiBiase
 178. Uragani
 179. The Miz
 180. The Rock
 181. Titus O'Neil
 182. Tommaso Ciampa
 183. Triple H
 184. Triple H '08
 185. Trish Stratus
 186. Tyler Bate
 187. Tyler Breeze
 188. Ultimate Warrior
 189. Umaga
 190. Undertaker
 191. Undertaker '03
 192. Undertaker '18
 193. Vader
 194. Veer Mahaan
 195. Wes Lee
 196. X-Pac
 197. Xavier Woods
 198. Xia Li
 199. Yokozuna
 200. Zoey Stark

Megjithë madhësinë tashmë masive të listës së këtij viti,lëshimet e DLC të WWE 2K23 pritet të jenë mjaft të konsiderueshme. U publikuan pesë paketa DLC pas lançimit për WWE 2K22 me nga pesë deri në shtatë superyje të rinj në secilin, kështu që lista e plotë e WWE 2K23 mund të rritet në 225+ superyje deri në momentin që gjithçka është thënë dhe bërë.

Vlerësimet e WWE 2K23 të zbuluara deri më tani

Vlerësimet e WWE 2K23 pritet të jenë një temë e debatuar shumë këtë vit, ashtu siç kishin qenë në të kaluarën, dhe Roman Reigns është kthyer në krye si superylli me vlerësimin më të lartë në WWE 2K23. Megjithatë, ndryshimi i madh është se Roman Reigns merr nderin të jetë një OVR perfekt 99 pasi ulet në vetëm 95 OVR në WWE 2K22.

Këtu janë të gjitha vlerësimet e WWE 2K23 që janë konfirmuar deri më tani:

 1. Roman Reigns – 99 OVR
 2. Brock Lesnar – 97 OVR
 3. Becky Lynch – 96 OVR
 4. The Rock – 96 OVR
 5. Bianca Belair – 95 OVR
 6. Undertaker – 95 OVR
 7. Charlotte Flair – 94 OVR
 8. Hulk Hogan – 94 OVR
 9. Randy Orton – 93 OVR
 10. Ronda Rousey – 93 OVR
 11. Trish Stratus – 93 OVR
 12. Bobby Lashley – 92 OVR
 13. Rob Van Dam – 92 OVR
 14. Seth "Freakin" Rollins – 92 OVR
 15. Bayley – 91 OVR
 16. Cody Rhodes – 91 OVR
 17. Drew McIntyre – 91 OVR
 18. Jey Uso – 90 OVR
 19. Lita – 90 OVR
 20. AJ Styles – 89 OVR
 21. Braun Strowman – 89 OVR
 22. GUNTHER – 89 OVR
 23. Jimmy Uso – 89 OVR
 24. Kofi Kingston – 89 OVR
 25. “Macho Man” Randy Savage – 89 OVR
 26. Big E – 88OVR
 27. Chyna – 88 OVR
 28. Xavier Woods – 88 OVR
 29. Beth Phoenix – 87 OVR
 30. Finn Bálor – 87 OVR
 31. Rhea Ripley – 87 OVR
 32. Sheamus – 87 OVR
 33. Jim “The Anvil” Neidhart – 86 OVR
 34. Karrion Kross – 86 OVR
 35. Liv Morgan – 86 OVR
 36. Alexa Bliss – 85 OVR
 37. Bron Breakker – 85 OVR
 38. The Miz – 85 OVR
 39. Logan Paul – 84 OVR
 40. 3>Damian Priest – 84 OVR
 41. Johnny Gargano – 84 OVR
 42. Sami Zayn – 84 OVR
 43. Dolph Ziggler – 83 OVR
 44. Happy Corbin – 83 OVR
 45. Raquel Rodriguez – 83 OVR
 46. Austin Theory – 82 OVR
 47. Carmelo Hayes – 82 OVR
 48. IYO SKY – 82 OVR
 49. Montez Ford – 82 OVR
 50. Natalya – 82 OVR
 51. Omos – 82 OVR
 52. Rey Mysterio – 82 OVR
 53. Ricochet – 82 OVR
 54. Shayna Baszler – 82 OVR
 55. Solo Sikoa – 82 OVR
 56. Butch – 81 OVR
 57. Doink the Clown – 81 OVR
 58. Gigi Dolin – 81 OVR
 59. Grayson Waller – 81 OVR
 60. LA Knight – 81 OVR
 61. Ridge Holland – 81 OVR
 62. Roxanne Perez – 81 OVR
 63. 3>Angelo Dawkins – 80 OVR
 64. Dakota Kai – 80 OVR
 65. Dexter Lumis – 80 OVR
 66. Jacy Jayne – 80 OVR
 67. Nikkita Lyons – 80 OVR
 68. Otis – 80 OVR
 69. Carmella – 79 OVR
 70. Cora Jade – 79 OVR
 71. Katana Chance – 79 OVR
 72. Dominik Mysterio – 78 OVR
 73. Elias – 78 OVR
 74. Ezekiel – 78 OVR
 75. Chad Gable – 77 OVR
 76. Tyler Breeze – 77 OVR
 77. 3>Aliyah – 76 OVR
 78. Kayden Carter – 76 OVR
 79. Nikki A.S.H. – 76 OVR
 80. Rick Boogs – 75OVR
 81. Shotzi – 75 OVR
 82. Mbretëresha Zelina – 74 OVR
 83. Dana Brooke – 73 OVR
 84. R-Truth – 72 OVR

Për momentin, vlerësimet e WWE 2K23 njihen vetëm për pak më pak se gjysmën e listës masive. Zbulimet shtesë të vlerësimeve të WWE 2K23 pritet të bien përmes mediave sociale në javët dhe ditët në vijim, dhe specifikat për disa nga hapësit e lojës mund të mos jenë të qarta deri pas nisjes.

Fatkeqësisht, ka edhe mungesa të dukshme që janë parë vetëm vitin e kaluar si Sasha Banks dhe Naomi, dy nga disa superyje që u larguan nga kompania që nga publikimi i WWE 2K22. Duke qenë se puna ka të ngjarë tashmë është duke u zhvilluar për DLC-në pas lançimit, dritarja është mbyllur me siguri për çdo rikthim të ardhshëm për të hyrë në listën e WWE 2K23.

Shiko gjithashtu: Lëshoni potencialin tuaj të shkrimit me 5 tastierat më të mira të membranës të vitit 2023

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.