Si të merrni Auto Shop GTA 5

 Si të merrni Auto Shop GTA 5

Edward Alvarado

A dëshironi të hapni kompaninë tuaj të modifikimit të makinave në Grand Theft Auto V Online? Në këtë rast, mund të mendoni të blini një dyqan makinash në lojë.

Më poshtë, do të lexoni:

  • Faktorët që duhen marrë parasysh se si të merrni një dyqan makinash GTA 5
  • Çfarë mund të bëjë për ju një dyqan makinash GTA 5

Shikoni gjithashtu: Të gjitha pjesët e anijes kozmike në GTA 5

Faktorët që duhen marrë parasysh kur blini një dyqan makinash në GTA 5

Para se të hidheni, lexoni këta faktorë përpara se të blini një dyqan makinash.

1.Regjistrohuni si VIP, CEO ose MC presidenti për të zotëruar një dyqan makinash

Hapi juaj i parë është të vizitoni Takimin e Makinave LS të shënuar në hartë dhe të blini një Dyqan Auto nga faqja e internetit e Maze Bank Foreclosures. Megjithatë, duhet të regjistroheni si VIP , CEO ose president MC përpara se të blini një dyqan makinash.

2. Blini një anëtarësim në një dyqan makinash dhe një makinë LS

Pasi të jeni regjistruar, mund të përdorni pajisjen tuaj celulare për të hyrë në Foreclosures të Maze Bank dhe për të blerë një dyqan makinash. Çmimet në dyqanin e makinave fillojnë nga 1,670,000 dollarë GTA dhe kërkohen 50,000 dollarë shtesë GTA për të marrë anëtarësimin në LS Car Meet.

3. Merr falas dyqanin e makinave të luleshtrydheve me Twitch Prime

Nëse dëshiron të kursesh para, regjistrohu në Twitch Prime dhe do të marrësh si shpërblim Strawberry Auto Shop. Pas lidhjes së llogarive tuaja Twitch Prime dhe GTA 5, Strawberry Auto Shop do t'ju vihet në dispozicion nëpa kosto pas një pritjeje të shkurtër.

Lexo më tej: Nëndetësja GTA 5

Çfarë mund të bëjë një dyqan auto për ju në GTA 5?

Blerja e një dyqani makinash në GTA 5 ju lejon të drejtoni një automjet të ligjshëm kompani modifikuese duke marrë gjithashtu kontrata paksa të jashtëligjshme nga ana. Këtu janë disa nga përfitimet që do të merrni nga zotërimi i një dyqani automjetesh:

1. Misionet dhe të ardhurat e reja

Pasi të keni blerë një dyqan makinash dhe të keni zhbllokuar nivelin e sipërm, mund të filloni të merrni përsipër misione që janë shumë të ngjashme me grabitjet. Pronësia e dyqanit të automjeteve ofron gjithashtu një burim të besueshëm të ardhurash, shuma e saktë e të cilit nuk dihet deri në këtë shkrim.

2. Qasja në listën Exotic Exports

Përveç kësaj, ju do të keni akses në një listë Exotic Exports që kërkon që ju të gjeni dhe të vidhni dhjetë automjete nga vende të ndryshme në Los Santos. Vjedhi të gjitha dhe do të marrësh një fitim masiv.

3. Kopshti i modifikimit dhe ruajtja e automjeteve personale

Ju mund të modifikoni gjithashtu automobilat tuaja në hapësirën e modifikimit që vjen standard me dyqanin tuaj të automjeteve. Gjiri i modifikimit mund të përdoret gjithashtu nga miqtë tuaj, dhe ju mund të zgjeroni dyqanin tuaj të automjeteve për të akomoduar edhe një ashensor tjetër makinash nëse dëshironi. Do të keni dhomën tuaj private me një krevat , kasaforta armësh dhe gardërobë në zonën e papafingo, përveç hapësirës për parkim për dhjetë automjete.

Shiko gjithashtu: Cyberpunk 2077: Atributet më të mira fillestare, udhëzues 'Customize Attributes'

Përfundim

Si të merrni një dyqan auto GTA 5 është mjaft e thjeshtë dhe është e vlefshmeinvestim që mund t'u ofrojë lojtarëve misione të reja, akses në një listë Exotic Exports, ruajtje personale të automjeteve dhe një burim të besueshëm të ardhurash. Me opsionin e blerjes së Strawberry Auto Shop falas me Twitch Prime, lojtarët kanë edhe më shumë nxitje për të zotëruar kompaninë e tyre të modifikimit të makinave dhe për të marrë kontrata paksa të jashtëligjshme nga ana tjetër.

Shiko gjithashtu: NBA 2K23: Shenjat më të mira për Park

Duhet të shikoni gjithashtu këtë artikull në Spawn Buzzard në GTA 5.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.