Sapun Modern Warfare 2

 Sapun Modern Warfare 2

Edward Alvarado

Captain John "Soap" Mactavish është një personazh imagjinar i ekskluzivitetit Modern Warfare, si dhe i ekskluzivitetit Call Of Duty, të dy në pronësi të Infinity Ward dhe të publikuar nga Activision. Ai lindi si katolik romak në Skoci, por data e lindjes së tij mbetet e panjohur. Në një moshë të re, ai u bë një tifoz futbolli, por në vend që të ndiqte një karrierë në futboll, ai iu bashkua ushtrisë britanike diku gjatë viteve 2000 dhe shërbeu me Regjimentin e Batalionit të 3-të të Parashutës, ku drejtoi trupat e tij gjatë një turneu në Irlandën e Veriut. 1>

Shiko gjithashtu: Si të gjeni kodet muzikore më të mira të këngëve të plota Roblox 2022 për përvojën tuaj të lojërave

Gjithashtu kontrolloni: Modern Warfare 2 Control Guide

Shiko gjithashtu: Në cilin ekip është Ronaldo në FIFA 23?

Pas turneut, Mactavish iu bashkua Marinsave Mbretërore ku të dyja operacionet e tij gjatë shërbimit dhe koha e bashkimit të tij mbetën të paregjistruara, përveç thikës luftarake që ka motoja e marinsave të gdhendur në të.

Në tetor 2011, Mactavish iu bashkua Regjimentit të 22-të të Shërbimit Special Ajror (S.A.S). Ai u bë pjesë e Bravo Six, të udhëhequr nga kapiteni John Price dhe Gaz, ku ai ishte një ekspert snajperi dhe prishjesh. Kapiteni Price kërkoi të dinte se si i mbijetoi stërvitjes bazë dhe sesi e mori "Sapun" si pseudonimin e tij. Sapuni mori emrin e tij nga aftësia për të pastruar një dhomë me efikasitet të habitshëm në teknikat e pastrimit të dhomës dhe taktikat e luftës urbane. Por kushdo me përvojë ushtarake fillimisht do të kishte kuptuar ndryshe se si e mori pseudonimin, ata do të mendonin se ishte një shenjë thirrjeje sepseThirrja është kombinimi i shkronjave, shkronjave dhe numrave identifikues ose fjalëve të caktuara për një operator, zyrë, aktivitet, automjet ose stacion për përdorim në komunikim.

Gjithashtu kontrolloni: Call of Duty Modern Warfare 2 Multiplayer

Kur u bashkua me Shërbimin Special Ajror, ai u quajt "Djalë i ri i ndyrë". Një emër që e mori nga tallja se ishte i ri në regjiment. Kjo nuk e pengoi atë të ishte një nga ushtarët më të mirë të Shërbimit Special Ajror në historinë e tij, dhe më vonë anëtar i Task Forcës 141, ku u bë kapiten pas kapjes së Price gjatë Operacionit Kingfish (një përpjekje e dështuar për të kapur Makarov midis ngjarjeve të Modern Warfare 1 dhe Modern Warfare 2)

Modern Warfare 2 është një mision i frikshëm me situata jashtëzakonisht të dhunshme dhe afër vdekjes. Imagjinoni një Kompani Private Ushtarake (PMC) që fshin një qytet të tërë me zero ligje për t'i mbajtur ata përgjegjës, ose rezervë për t'u ardhur në ndihmë viktimave. Dëgjimi i britmave të njerëzve dhe shikimi i të gjitha familjeve të prekura dhe shtëpive ku mbushen kafshët mund të shqetësojnë dhe të shqetësojnë nervat.

Shikoni gjithashtu: Modern Warfare 2 Steam

Frika u bë edhe më e madhe evidente kur dukej sikur Mactavish dhe Price do të vriteshin pasi të shkonin pas Shepherd-it, Mactavish u godit me thikë nga Shepherd me thikën e tij, por përpara se Shepherd të mund ta përfundonte atë me revolen e tij .44 Magnum, Price e shtyu Shepherd-in dhe gjatëlufta Mactavish arrin të nxjerrë thikën që është akuzuar se nuk e ka përdorur dhe ta hedhë mbi Shepherd, duke shënjestruar sytë e tij dhe duke e vrarë gjatë procesit.

Gjithashtu kontrolloni: Call of Duty Modern Warfare 2: No Russian – The Misioni më i diskutueshëm në COD Modern Warfare 2

Nikolai (emri i koduar i një ushtari besnik rus që depërtoi në trupat e Zhakaev përpara se të kapej dhe të shpëtohej në lojën e parë), shpëtoi Mactavish dhe Price dhe i çoi në një shtëpi të sigurt në Indi ku Mactavish u trajtua për plagët e tij pavarësisht nga sulmi në kasafortë nga Makarov.

Shikoni gjithashtu artikullin tonë mbi modalitetin DMZ në Modern Warfare 2!

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.