Сапун Modern Warfare 2

 Сапун Modern Warfare 2

Edward Alvarado

Капетан Џон „Сапун“ Мактавиш е измислен лик од франшизата Modern Warfare, како и од франшизата Call Of Duty, обете во сопственост на Infinity Ward и објавени од Activision. Тој е роден како римокатолик во Шкотска, но неговиот датум на раѓање останува непознат. На млада возраст, тој стана фудбалски навивач, но наместо да продолжи кариера во фудбалот, тој се приклучи на британската армија некаде во текот на 2000-тите и служеше со падобранскиот полк на третиот баталјон каде што ги водеше своите војници за време на турнеја во Северна Ирска. 1>

Исто така, проверете: Modern Warfare 2 Control Guide

После турнејата, Мактавиш им се придружил на кралските маринци каде и неговите операции додека служел и времето на неговото придружување останале незабележани, освен борбениот нож кој има мотото на маринците впишано во него.

Во октомври 2011 година, Мактавиш се приклучи на 22-от полк на Специјалната воздушна служба (S.A.S). Тој беше дел од Браво шесторката, предводена од капетанот Џон Прајс и Газ, каде што беше експерт за снајперист и уривање. Капетан Прајс побара да знае и како го преживеал основниот тренинг и како го добил „Сапун“ како прекар. Сапунот го доби своето име поради тоа што можеше да исчисти просторија со изненадувачка ефикасност во техниките за расчистување на просторијата и тактиките за урбана војна. Но, секој со воено потекло прво би имал поинакво разбирање за тоа како го добил прекарот, би помислиле дека тоа е знак за повикување затоа штоповик е комбинација од идентификација на букви, букви и броеви или зборови доделени на оператор, канцеларија, активност, возило или станица за употреба во комуникацијата.

Исто така, проверете: Call of Duty Modern Warfare 2 Multiplayer

Исто така види: Зошто д-р Дре скоро и да не беше дел од GTA 5

Кога се приклучи на Специјалната воздушна служба, го викаа „Ебано ново момче“. Име што го доби од исмејувањето затоа што е нов во полкот. Тоа не го спречи да биде еден од најдобрите војници на Специјалната воздушна служба во нејзината историја, а подоцна и член на Работната група 141, каде што стана капетан по фаќањето на Прајс за време на операцијата Kingfish (неуспешен обид да се фати Макаров меѓу настаните на Modern Warfare 1 и Modern Warfare 2)

Исто така види: Need for Speed ​​Heat Money Cheat: збогатете се или возете пробајте

Modern Warfare 2 е страшна мисија со екстремно насилни и блиску до смрт ситуации. Замислете приватна воена компанија (PMC) да збрише цел град со нула закони за да ги повика на одговорност, или резервна копија за да им помогне на жртвите. Слушањето на врисоците на луѓето и гледањето на сите погодени семејства и куќите во кои препарирани животни може да бидат вознемирувачки и да ги потресуваат нервите.

Исто така, погледнете: Modern Warfare 2 Steam

Стравот стана уште поголем очигледно кога се чинеше дека и Мактавиш и Прајс ќе бидат убиени откако тргнале по Шепард, Мактавиш бил избоден од Шепард со неговиот нож, но пред Шеферд да го заврши со својот револвер .44 Магнум, Прајс го турнал Шепард и за време наборбата Мактавиш успева да го извади ножот што е обвинет дека не го користи и да го фрли врз Шеперд, насочувајќи ги неговите очи и убивајќи го во процесот.

Исто така, проверете: Call of Duty Modern Warfare 2: No Russian – The Најконтроверзната мисија во COD Modern Warfare 2

Николај (кодното име на лојалист руски војник кој се инфилтрирал во трупите на Жакаев пред да биде заробен и спасен во првата игра), ги спасил Мактавиш и Прајс и ги однел во безбедна куќа во Индија, каде што Мактавиш беше третиран за неговите рани и покрај нападот на безбедната куќа од Макаров.

Исто така, погледнете ја нашата статија за режимот DMZ во Modern Warfare 2!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.