NHL 22 Bëhuni një profesionist: Si të ndërtoni qendrën më të mirë të dyanshme

 NHL 22 Bëhuni një profesionist: Si të ndërtoni qendrën më të mirë të dyanshme

Edward Alvarado

Ndonëse nuk është lloji i lojtarëve më magjepsës në NHL 22, kushdo që mund të luajë mirë si një qendër dykahëshe mund të bëhet shpejt skuadra e tij. Për këtë ndërtim, gjithçka ka të bëjë me fitimin e ballafaqimit, marrjen e topit, mbajtjen e topit dhe gjuajtjen e një sasie të madhe goditjesh në portë.

Këtu, ne po kalojmë ndërtimin më të mirë për një hap në qendër të dyanshme -nga-hapi, nga lartësia dhe pesha e tyre te aftësitë më të mira dhe pema e aftësive ku duhet të përqendroheni nëse dëshironi të jeni një pretendent i ardhshëm i Trofeut Selke.

Shiko gjithashtu: Çdo lojë Tony Hawk e renditur

Para se të thelloheni në specifikat, këtu është një përmbledhje se si të ndërtohet qendra më e mirë me dy drejtime në NHL 22 :

 • Pozicioni: Qendra
 • Lartësia: 191cm
 • Pesha: 98,3 kg
 • Arketipi: Dykahëshe
 • Pemët kryesore të aftësive: Faceoff Magjistari, Gjeniu mbrojtës, sensacional
 • Aftësia e zonës: Vizatimi i shpejtë
 • Aftësitë e superyllit: Zgjedhja e shpejtë, mbyllja, kasetë në kasetë, rrota, ngjitje !

Ndërtimi i Qendrës më të mirë Dykahëshe në NHL 22

Kur ndërtoni qendrën tuaj me dy drejtime, do të dëshironi të siguroheni që ato të jenë mjaft të mëdha për të i largojmë armiqtë në rrethin e përballjes, por gjithashtu nuk janë aq të mëdhenj sa të mos mund të kalojnë me nxitim në akull relativisht shpejt.

Pra, për të arritur këtë ekuilibër, ne kemi shkuar për një interval prej 185cm (6'0'') dhe 191cm (6'2'') në lartësi, si dhe midis 98,5kg dhe 99,2kg në peshë. Për pak argëtim dhe për të përdorur kornizën tuajrast, ndryshoni opsionin Fighter në "Ndonjëherë".

Natyrisht, do t'ju duhet të zgjidhni Qendrën për pozicionin kryesor të lojtarit tuaj. Për pozicionin dytësor, për t'ju ndihmuar të bëni disa goditje të lehta në portë - nëse filloni të luani në krah - shkoni me krahun e kundërt me dorën tuaj (si p.sh. duke zgjedhur krahun e djathtë nëse ju" do të jetë një goditje majtas).

Më në fund, zgjidhni Arketipin Dykahësh . Kjo ju ofron një plan fillestar shumë të balancuar, por me pak më shumë në ndërgjegjësimin mbrojtës, ndërgjegjësimin sulmues, bllokimin e goditjeve dhe kontrollin e shkopit. Edhe pse përballjet janë ulur si një dobësi, vlerësimi është në të vërtetë mjaft i fortë që nga fillimi.

Pemët e aftësive për t'u përmirësuar për Qendrën më të mirë Dykahëshe në NHL 22

Të jesh në gjendje të të luash një lojë 200 këmbë është thelbësore që një Qendër Dykahëshe të jetë e suksesshme. Fatkeqësisht për lojtarët që përpiqen të ndërtojnë një lojtar, kjo do të thotë se ka disa fusha që duhet t'i përmirësoni në Pemët e Aftësive. Njëlloj, kjo do të thotë që ju mund të fitoni përvojë të dobishme në lojëra përmes pothuajse çdo loje të suksesshme.

Në përgjithësi, ju mund të përmirësoni Qendrën tuaj Dykahëshe duke përmirësuar sa vijon: përballje, ndërgjegjësim mbrojtës, kontroll me shkopinj, bllokim të goditjeve , syri me dorë, pasimi, ndërgjegjësimi fyes, ekuilibri, qëndrueshmëria, shpejtësia, nxitimi, qëndrueshmëria, forca, kontrolli i topit, saktësia e goditjes me shuplakë dhe saktësia e gjuajtjes së kyçit të dorës.

Nga ato të listuaramë sipër, ju mund të zbrisni katër Pemët e Aftësive për të zhbllokuar pikat për atributet më thelbësore që do t'ju bëjnë të fortë në bazat e të qenit një Qendër Dykahëshe:

 • Magjistari Faceoff: Faceoffs
 • Gjeniu mbrojtës: Bllokimi i goditjeve, ndërgjegjësimi mbrojtës, kontrolli i shkopit
 • sensational: ekuilibri, ndërgjegjësimi sulmues
 • Power Skater: Endurance

Pasi të keni zbritur në dy ose tre nivele të Pemëve të Aftësisë dhe degëve të paraqitura më sipër, hidhuni në sa vijon:

 • Pass Master: Hand-Eye, Pasating
 • Power Skater: Speed, Acceleration
 • Duart e buta: Soft Hands II, Puck Control
 • Braun: Qëndrueshmëria, Forca
 • Shikues: Saktësia e gjuajtjes me shuplakë, Saktësia e gjuajtjes me dore

Pra, përqendrohuni në uljen e katër Pemëve të para të aftësive si prioritet, por më pas zgjidhni Pemët e aftësive të nivelit të dytë kur të gjeni se lojtari juaj mungon pak - veçanërisht nëse mungesa e shpejtësisë fillon të bëhet një problemi.

Aftësia e zonës për qendrën më të mirë dykahëshe në NHL 22

Tarkimi i shpejtë është aftësia më e mirë e zonës që ju mund të zgjidhni për Ndërtimi i qendrës së rrugës. Të gjitha qendrat më të mira në dy drejtime vlerësojnë aftësinë e tyre për të dominuar në duel dhe në NHL 22, aftësia juaj për të fituar përballje shumicën e kohës do t'ju bëjë një opsion në të gjitha situatat.

Në aftësinë e saj të zonës formë, Quick Draw ka efektin e jashtëzakonshmeshpejtësia në barazimet përballë, duke rritur shumë efektivitetin tuaj në fitoret e barazimit dhe kjo ju bën të shkëlqyer në barazimet e zonave mbrojtëse. Pasi të mund të shtoni aftësinë Zone, do t'ju japë një nxitje të madhe në një nga pjesët thelbësore të të luajturit si një qendër me dy drejtime.

Aftësitë e Superstarit për Qendrën më të mirë Dykahëshe në NHL 22

Së bashku me aftësinë e zonës që ndryshon lojën, mund të shtoni deri në pesë aftësi të superyjeve për të përmirësuar ndërtimin e Qendrës tuaj Dykahëshe në zona kritike. Më poshtë janë pesë që do të sugjeronim, me sfidat e tyre të listuara në mënyrë që t'i synoni kur merrni vendime dhe përparoni përgjatë historisë në Be A Pro.

Zgjidhja e shpejtë

Përgjimet janë çelësi për të qenë një lojtar i fortë me dy drejtime, me rikthimin e topit po aq të rëndësishëm sa mbajtja e topit. Pra, Zgjedhja e Shpejtë dhe efekti i tij i “Përgjime të mëdha topike” është një gjë që duhet shtuar.

Fikja

Ndërsa do të pritet të kontribuoni në ofendim , shpesh do ta gjeni veten duke kontrolluar në zonën neutrale, duke u përpjekur të largoni vrapuesit. Mbyllja dhe efekti i tij i “Elite Rush Defending” do t'ju ndihmojë këtu.

Tape To Tape

Një nga aftësitë më të ndërlikuara të Superstarit për të marrë si dy -Way Center, Tape To Tape ia vlen të shtohet pasi mbajtja e topit është thelbësore për rolin tuaj. Grantet Tape To Tape “Great Passing Within Vision”, që mund t'ju japë një nxitje të mirë në atributet qëka të ngjarë të mos përqendroheni shumë në fillim të ndërtimit.

Shiko gjithashtu: UFC 4: Udhëzues i plotë i kontrolleve për PS4, PS5, Xbox Series X dhe Xbox One

Rrotat

Shpejtësia gjithmonë bën ndryshimin në NHL 22, kështu që sa herë që mund të shtoni pak më shumë në të ndërtosh, edhe si Qendër Dy Kahëshe, ia vlen ta bësh. Pra, shtoni "Wheels" dhe “Patinazhi i shkëlqyeshëm me top" siç do t'ju shtojë opsionet tuaja: duke ju bërë një bartës më këmbëngulës, si dhe një që mund të zgjedhë pasimet e sakta.

<. 12>Yoink!

The Yoink! Aftësia Superstar jep efektin e “Ngritjes së shkëlqyeshme mbrojtëse”, që mund t'ju japë një manovër mbrojtëse bonus kur ndiqni një mbajtës topi ose mbroni rreth rrudhës. Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme nëse nuk keni plotësisht shpejtësinë për të arritur në intervalin e një kontrolli me para.

Sigurisht, në fazat e hershme të ndërtimit të Qendrës suaj me dy drejtime, ju mund të zhbllokojë aftësi të tjera Superstar përpara atyre të listuara më sipër, të cilat mund t'i përdorni ende, por ato të mësipërme janë më të mirat për të synuar. Gjithashtu, Forca e Unstoppable është një opsion i zbatueshëm nëse ndonjë nga të mësipërmet nuk i përshtatet rrugës suaj të karrierës.

Pjesa më e madhe e zhvillimit tuaj në një Qendër elitare Dykahëshe do të jetë në akull ndërsa luani më shumë lojëra. shënoni kutitë e trajnerëve dhe vendosni linja statistikore gjithnjë e më të forta. Megjithatë, ndërsa ndërtoni patinatorin tuaj me shkyçjet e Pemës së Aftësive dhe Aftësive, sigurohuni që të përqendroheni në ato të theksuara më sipër.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.