NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si roje pikësh (PG) në MyCareer

 NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si roje pikësh (PG) në MyCareer

Edward Alvarado

Sezoni jashtë sezonit 2022 ka sjellë disa ndryshime të rëndësishme në NBA - Utah është një ekip shumë i ndryshëm që shkon në 2022-2023 sesa kur përfundoi sezoni 2021-2022 - gjë që ndikon ku është më mirë të luash pikë roje. Të jesh një roje pikë në NBA 2K23 do të jetë interesante duke ditur se si drafti i këtij viti është i rëndë për burrat e mëdhenj.

Folja fillon në pikën dhe duke qenë ai që lehtëson veprimin siguron që të jeni në gjendje t'i plotësoni ato statistika. Ekipet më të mira për një pikë roje në 2K23 vetëm sa do të rrisin shanset tuaja.

Cilat skuadra janë më të mira për një PG në NBA 2K23?

Edhe në epokën e lojtarëve hibridë, ka ende vende të mira për pikë-rojën tuaj të vërtetë të zbarkojë në MyCareer. Nuk është vetëm përshtatja e dikujt në boshllëkun e një ekipi; stërvitje ndonjëherë luan një faktor, gjithashtu.

Të dallosh nuk funksionon mirë me gjeneratat e fundit 2K. Kjo do të thotë që rojtari juaj i pikës nuk do të fitojë ndeshje me ngarkesën e Derrick Rose të vitit 2011 mbi supet tuaja.

Balanci i mirë është thelbësor pavarësisht nga stili i lojës, dhe këtu janë skuadrat më të mira për t'u bashkuar në NBA 2K23 për një roje të re pikë. Vini re se do të filloni si një lojtar 60 OVR .

Lexo më poshtë për shtatë skuadrat më të mira për një pikë roje.

1. San Antonio Spurs

Formacioni: Tre Jones (74 OVR), Devin Vassell (76 OVR), Doug McDermott (74 OVR), Keldon Johnson (82 OVR), Jakob Poeltl (78 OVR)

San Antonio e pranoi faktin që ata kishin nevojëpër të rindërtuar. Dejounte Murray ishte fjalë për fjalë i vetmi pikë-roje i tyre, por ai u shkëmbye me Atlanta Hawks.

I lë Spurs-it vetëm me gardianin e cilësisë rezervë Tre Jones për të luftuar për minuta të tëra, nëse pikë-gardi juaj do t'i bashkohet Spurs-it. Ju mund të shkoni me çdo arketip të rojës së pikës në San Antonio, pasi të gjithë do t'i sjellin përfitim skuadrës.

Do të ketë shumë mundësi për të luajtur me skuadrën e mbushur me lojtarë të përzgjedhur dhe me sulmues. Lista përfshin lojtarë si Zach Collins, Keldon Johnson, Doug McDermott dhe Isaiah Roby në pozicionet përpara me Josh Richardson, Devin Vassell dhe Romeo Langford në pozicionet roje.

2. Dallas Mavericks

Formacioni: Luka Dončić (95 OVR), Spencer Dinwiddie (80 OVR), Reggie Bullock (75 OVR), Dorian Finney-Smith (78 OVR), Christian Wood (84 OVR)

2K ka të bëjë me ndihmën fyese. Topi hero nuk luan mirë në versionet e mëvonshme në krahasim me ato të mëparshme. Thënë kështu, do të gjeni shumë mundësi shënimi me Dallas Mavericks.

Shiko gjithashtu: Madden 21: Uniformat, ekipet dhe logot e zhvendosjes së Torontos

Luka Dončić do të jetë ende roje de facto e pikës së nisjes, por rojja juaj e pikës së shënimit do të rrëshqasë në gjuajtje pasi vlerësimi juaj 2K të grumbullohet, duke shkruar yllin në pikën kur ai ulet gjithashtu.

Një pikë roje është ndërtimi më i mirë për Mavs, të cilët kanë gjuajtës joefikas që ndajnë pozicionin me Donçiqin, duke përfshirë Dorian Finney-Smith dhe ReggieBullock. Lista është e mbushur kryesisht me lojtarë me role si Dāvis Bertāns dhe JaVale McGee. Kjo do të thotë se mund të lulëzoni lehtësisht në Dallas, veçanërisht nëse keni një goditje të saktë nga jashtë.

3. Washington Wizards

Formimi: Monte Morris (79 OVR ), Bradley Beal (87 OVR), Will Barton (77 OVR), Kyle Kuzma (81 OVR), Kristaps Porziņģis (85 OVR)

Monte Morris mund të ketë qenë një shtesë e mirë pikë roje për Wizards, por e juaja mund të jetë më e mirë pasi Morris nuk është një roje fillestare e nivelit elitar. Skuadra ka nevojë për një lehtësues për të luajtur lojëra të zgjedhura pasi pjesa tjetër e formacionit fillestar lulëzon në situata të tilla.

Vetëm Bradley Beal mund të luajë basketboll efikas të izolimit në Uashington dhe kjo hap mundësitë tuaja. Mund të telefononi për ekrane për të pakësuar ngarkesën e punës në Beal dhe për të lënë çdo sulmues të ekipit të shfaqet për tre, si Rui Hachimura dhe Kyle Kuzma. Edhe atëherë, rojtari juaj i pikës duhet të ketë ende mundësi të mjaftueshme për të shënuar brenda dhe jashtë topit. Ju gjithashtu mund të zhvilloni një zgjedhje të këndshme me Kristaps Porziņģis.

Nëse jeni duke kërkuar për një hak të lehtë, mund të dëshironi të ekzekutoni lojëra me disketë me Beal që përfundon me një trepikësh të hapur.

4. Houston Rockets

Formacioni: Kevin Porter, Jr. (77 OVR), Jalen Green (82 OVR), Jae'Sean Tate (77 OVR), Jabari Smith, Jr. (78 OVR), Alperen Şengün (77 OVR)

Houston ka pasur një problem roje pikësh që nga ajo kohëViti i fundit, i trazuar i James Harden në Hjuston. Kevin Porter, Jr. luan më mirë jashtë topit në një rol të tipit Eric Gordon – i cili është ende në listën e Houston-it – në vend të një lehtësuesi, duke i lënë një vrimë për të mbushur një roje lehtësuese.

Jalen Green do të marrë shumicën e prekjeve, kjo është arsyeja pse lojtari juaj duhet të komplimentojë aftësitë e tij në vend që të jetë një yll i dytë. Rockets kanë një të ardhme të mirë në varësi të pikë-rojës së tyre dhe jo yllit të tyre, kështu që përqendrohuni në të qenit një shpërndarës dhe lojtar i lojës sesa një golashënues pasi lojtarët si KPJ dhe Gordon mund të plotësojnë me lehtësi kolonën e pikëve në rezultatin kuti.

Të jesh në gjendje të gjuash do të ndihmojë gjithashtu shanset për të lulëzuar brenda organizatës Rockets. Përqendrohuni në kapjen dhe gjuaj treshe për të ndihmuar në rimarrjen e llojeve të shfaqjeve të parëa gjatë epokës Harden në Hjuston.

5. Oklahoma City

Formacioni: Shai Gilgeous-Alexander (87 OVR), Josh Giddey (82 OVR), Luguentz Dort (77 OVR), Darius Bazley (76 OVR), Chet Holmgren (77 OVR)

Oklahoma City Thunder nuk kanë pasur pikë mbrojtëse të nivelit të lartë që nga Russell Westbrook. Shai Gilgeous-Alexander duket më i përshtatshëm për të qenë një roje gjuajtjeje sesa një roje pikësh për të maksimizuar aftësitë e tij për shënim, por kjo e lë ekipin pa një lehtësues të vërtetë.

Gilgeous-Alexander ka mesatarisht vetëm 5.9 asistime për lojë në secilin nga dy sezonet e fundit dhe të luash atë në 2K do të thotë vetëm segjithashtu e kalojnë më pak topin. 5.9 asistimet e tij për lojë në fakt e vendosën atë në mesataren për ndeshje mes KPJ-së dhe barazuan me Marcus Smart, një të dhjetën e një pikë përpara Giannis Antetokounmpo. Ai është padyshim në mes të grupit të asistimeve, por përsëri, të bëhesh lehtësuesi që të mund të shënojë është rruga më e mirë për OKC.

Do të jetë një ekip i ri argëtues edhe me Chet Holmgren jashtë për sezonin (megjithëse mund ta ndryshoni atë në 2K). Këshillë: bëjeni pikën tuaj atletike dhe të shpejtë, në mënyrë që të gjithë të vrapojnë në tranzicion në çdo lojë.

6. Sacramento Kings

Formacioni: De'Aaron Fox (84 OVR), Davion Mitchell (77 OVR), Harrison Barnes (80 OVR), Keegan Murray (76 OVR), Domantas Sabonis (86 OVR)

Mund të duket sikur fusha e pasme e Sacramento është e qëndrueshme me De'Aaron Fox dhe Davion Mitchell që rrotullohen në pikë, por nuk mjafton. Fox është ndoshta më afër një gardiani hibrid, por ndoshta është më mirë të fokusohet në shënimin; Fox kishte mesatarisht 5.6 asistime për lojë në 2021-2022, madje më pak se Gilgeous-Alexander.

Shpejtësia e Fox mund të jetë gjithashtu një avantazh si një roje gjuajtjeje e vogël, nëse Kings shkojnë me top të vogël me Sabonis në qendër. Një pikë roje e gjithanshme e ngjashme me legjendën e Sacramentos, Mike Bibby, është ajo që i nevojitet skuadrës.

Golimi nuk do të jetë problem për mbretërit. Të jesh në gjendje të jesh lider i asistimeve për ekipin është rruga më e mirë për ta rikthyer Sacramenton në play-off.

Me pak fjalë, Sacramento Kings kanë nevojë për një sistem të mirëfilltë, i cili mund të fillojë me ju.

7. Detroit Pistons

Formacioni: Jaden Ivey, Cade Cunningham (84 OVR), Saddiq Bey (80 OVR), Marvin Bagley III (76 OVR ), Isaiah Stewart (76 OVR)

Cade Cunningham do të bëjë po aq mirë jashtë topit dhe rishtarja Jaden Ivey po garon për minuta të tëra. Është gjithashtu një gjë e mirë që Detroit duket se ka hequr dorë nga projekti i Killian Hayes pasi ai kurrë nuk dukej se po zhvillohej siç shpresohej.

Ka një bollëk mundësish për një pikë roje me Detroit Pistons. Detyrat sulmuese janë ende duke u përpunuar në Detroit, kështu që ju ofron shumë mundësi për të kontribuar menjëherë.

Të jesh një lojtar i pastër në Detroit mund të mos jetë një ide e mirë tani për tani, pasi ka të ngjarë të mos luash me askënd mbi 87 në përgjithësi këtu. Është më mirë të jesh lider i skuadrës si një roje pikësh.

Si të jesh një pikë roje e mirë në NBA 2K23

Është padyshim e lehtë të jesh pikë roje në NBA 2K. Loja sulmuese fillon me ju si mbajtës i topit, pavarësisht nëse filloni ose dilni nga pankina, në thelb qendërmbrojtësi i sulmit.

Të jesh një roje pikë i jep lojtarit tënd mundësinë më të mirë mbi të gjitha pozicionet për shkak të afërsisë me basketbollin. Për të qenë një roje e mirë pikësh, do t'ju duhet të analizoni pikat e forta të ekipit tuaj.

Kërkohet një lojë efektivezgjedhjet për një lëvizje të lehtë deri në rrathë ose një pasim me rënie te një shoku i hapur i skuadrës kur mbrojtja shembet. Gjithashtu, sigurohuni që të jeni mirë në mbrojtje pasi mund të përkthehet edhe në një pushim të lehtë.

Shiko gjithashtu: Rogue Heroes Rrënojat e Tasos: Ku të kapni peshkun legjendar, Zhbllokoni udhëzuesin e klasës së piratëve

Pozicionimi është thelbësor, si dhe 2K23 është gjithashtu i prirur për të meta, të cilat ndikojnë në notën tuaj të superyllit. Është më mirë të shkoni me një ekip që do të jetë në gjendje t'ju tërheqë gjithashtu.

Një pikë roje që e mban ekipin si fillestar do të jetë një mënyrë e mirë për të sfiduar veten. Tani e dini se cilat skuadra kanë më shumë nevojë për një pikë roje në NBA 2K23.

Po kërkoni skuadrën më të mirë për të luajtur?

NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si sulmues i vogël (SF) në MyCareer

NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si qendër (C) në MyCareer

NBA 2K23: Ekipet më të mira për të luajtur si një roje qitjeje (SG) në MyCareer

Kërkim për më shumë udhëzues 2K23?

Simbolet NBA 2K23: Distinktivët më të mirë të përfundimit për të përmirësuar lojën tuaj në MyCareer

NBA 2K23: Skuadrat më të mira për t'u rindërtuar

NBA 2K23: Metoda të lehta për të fituar VC Fast

Udhëzues NBA 2K23 Dunking: Si të Dunk, Kontaktoni Dunks, Këshilla & Truket

Simbolet e NBA 2K23: Lista e të gjitha shënjave

NBA 2K23 Shotmeter Shpjeguar: Gjithçka që duhet të dini rreth llojeve dhe cilësimeve të matësit të goditjes

Rrëshqitësit NBA 2K23: Lojë realiste Cilësimet për MyLeague dhe MyNBA

Udhëzuesi i kontrolleve NBA 2K23 (PS4, PS5, Xbox One dhe Xbox Series X

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.