НБА 2К23: Најдобрите тимови за играње како чувар на поени (PG) во мојата кариера

 НБА 2К23: Најдобрите тимови за играње како чувар на поени (PG) во мојата кариера

Edward Alvarado

Вонсезоната 2022 година донесе некои значајни промени во НБА - Јута е многу поинаков тим кој оди во 2022-2023 година отколку кога заврши сезоната 2021-2022 - што влијае на тоа каде е најдобро да се игра шпиц. Да се ​​биде шпиц во НБА 2К23 ќе биде интересно да се знае како овогодинешниот драфт е тежок за големите мажи.

Навредата започнува во моментот и да се биде тој што го олеснува дејството, осигурува дека сте во можност да ги пополните тие статистики. Најдобрите тимови за шпиц во 2К23 само ќе ги зголемат вашите шанси.

Кои тимови се најдобри за ПГ во НБА 2К23?

Дури и во ерата на хибридни играчи, сè уште има добри места за вашиот вистински чувар да слета во MyCareer. Не е само некој да се вклопи во празнината на тимот; Тренерот понекогаш игра фактор, исто така.

Истакувањето не функционира добро со најновите генерации 2K. Тоа значи дека вашиот чувар на поени нема да победува во натпревари со оптоварување на Дерик Роуз од 2011 година на вашите рамена.

Добрата рамнотежа е клучна без разлика на стилот на игра, а еве кои се најдобрите тимови за нов шпиц да се приклучи во НБА 2К23. Имајте предвид дека ќе започнете како 60 OVR играч .

Прочитајте подолу за седумте најдобри тимови за шпиц.

1. Сан Антонио Спарс

Постава: Тре Џонс (74 OVR), Девин Васел (76 OVR), Даг МекДермот (74 OVR), Келдон Џонсон (82 OVR), Jakob Poeltl (78 OVR)

Сан Антонио го прифати фактот дека им требада се обнови. Дежунт Мареј беше буквално нивниот единствен шпиц, но тој беше трејдуван во Атланта Хокс.

На Спарс им останува само резервниот квалитетен чувар Тре Џонс да се бори со минути доколку вашиот шпиц ќе им се придружи на Спарс. Може да одите со кој било архетип на шпицот во Сан Антонио, бидејќи сите тие ќе му бидат од корист на тимот.

Ќе има многу можности за играње со тимот исполнет со пик-ен-рол играчи и истегнување напред. Ростерот вклучува играчи како Зак Колинс, Келдон Џонсон, Даг Мекдермот и Ајсаја Роби на напредните места со Џош Ричардсон, Девин Васел и Ромео Ленгфорд на чуварите.

2. Далас Маверикс

Постава: Лука Дончиќ (95 OVR), Спенсер Динвиди (80 OVR), Реџи Булок (75 OVR), Доријан Фини-Смит (78 OVR), Кристијан Вуд (84 OVR)

2K е за навредлива помош. Херојската топка не игра добро во подоцнежните верзии во споредба со претходните. Тоа, рече, ќе најдете многу можности за гол со Далас Маверикс. ...

Поинт чувар е најдобрата градба за Мавс, кои имаат неефикасни шутери кои ја делат позицијата со Дончиќ, вклучувајќи ги Доријан Фини-Смит и РеџиБулок. Списокот е исполнет со претежно играчи како Дејвис Бертанс и ЏаВејл Мекги. Ова значи дека можете лесно да напредувате во Далас, особено ако имате прецизен надворешен шут.

3. Вашингтон Визардс

Постава: Монте Морис (79 OVR ), Бредли Бил (87 OVR), Вил Бартон (77 OVR), Кајл Кузма (81 OVR), Kristaps Porziņģis (85 OVR)

Монте Морис можеби беше добар шпиц за Визардс, но твоето може да биде подобро бидејќи Морис не е стартен чувар на елитното ниво. На тимот му треба олеснувач за да ги вози-пик-плејовите бидејќи остатокот од стартната постава напредува во такви ситуации.

Само Бредли Бил може да игра ефикасна кошарка во изолација во Вашингтон и тоа ги отвора вашите можности. Може да повикате екрани за да го намалите обемот на работа на Бил и да дозволите некој од напаѓачите во тимот да се појави за тројка, како што се Руи Хачимура и Кајл Кузма. Дури и тогаш, вашиот шпиц треба да има доволно можности да постигне гол на и надвор од топката. Може да развиете и убав пик-ен-поп со Кристапс Порзиņģis.

Ако барате лесен хакирање, можеби ќе сакате да изведувате флопи игри со Бил што завршуваат со отворена тројка.

4. Хјустон Рокетс

Постава: Кевин Портер Џуниор (77 ОВР), Џејлен Грин (82 ОВР), Џе'Шон Тејт (77 ОВР), Џабари Смит, Џуниор (78 ОВР), Алперен Шенгун (77 ОВР)

Хјустон има проблем со шпиц оттогашПоследната, бурна година на Џејмс Харден во Хјустон. Кевин Портер, Џуниор игра подобро надвор од топката во улога од типот на Ерик Гордон - кој сè уште е во списокот на Хјустон - наместо олеснувач, оставајќи дупка за помошник да ја пополни.

Џејлен Грин ќе го добие најголемиот дел од допирите, па затоа вашиот играч треба да му дава комплименти на неговите вештини наместо да биде втора ѕвезда. Ракетите имаат добра иднина во зависност од шпицот наместо ѕвездата, затоа фокусирајте се на тоа да бидете дистрибутер и плејмејкер наместо стрелец бидејќи играчите како КПЈ и Гордон можат лесно да ја пополнат колоната со поени во бодовите.

Да можете да пукате, исто така, ќе ги помогнете вашите шанси да напредувате во организацијата Rockets. Фокусирајте се на тројки „фати и пукај“ за да помогнеш повторно да ги долови типовите на претстави видени во ерата на Харден во Хјустон.

5. Оклахома Сити

Постава: Шаи Гилгеус-Александер (87 OVR), Џош Гиди (82 OVR), Лугуенц Дорт (77 OVR), Дариус Базли (76 ОВР), Чет Холмгрен (77 ОВР)

Оклахома Сити Тандер немаа шпиц од повисоко ниво уште од Расел Вестбрук. Се чини дека Шаи Гилгеус-Александер е попогоден да биде шутерски чувар наместо шутерски чувар за да ги максимизира своите способности за постигнување поени, но тоа го остава тимот без вистински олеснувач.

Gilgeous-Alexander има просек од само 5,9 асистенции по натпревар во секоја од последните две сезони и да го играш на 2K значи само тебеисто така помалку додавајте ја топката. Неговите 5,9 асистенции по натпревар всушност го сместија во просек по натпревар помеѓу КПЈ и се изедначија со Маркус Смарт, десетина од поен пред Џанис Антетокунмпо. Тој дефинитивно е во средината на пакетот во асистенции, но повторно, да стане олеснувач за да може да постигне гол е најдобриот пат за ОКЦ.

Ќе биде забавен млад тим дури и со Чет Холмгрен надвор од сезоната (иако можете да го промените тоа во 2K). Совет: направете го вашиот шпиц атлетски и брз, така што сите ќе трчаат во транзиција на секоја игра.

6. Сакраменто Кингс

Постава: Де'Арон Фокс (84 OVR), Дејвион Мичел (77 OVR), Харисон Барнс (80 OVR), Киган Мареј (76 OVR), Домантас Сабонис (86 OVR)

Можеби изгледа дека задниот терен на Сакраменто е стабилен со Де'Арон Фокс и Дејвион Мичел кои ротираат во точка, но тоа не е доволно. Фокс веројатно е поблиску до хибриден чувар, но веројатно е подобро да се фокусира на постигнувањето; Фокс имаше просек од 5,6 асистенции по натпревар во 2021-2022 година, дури и помалку од Гилгеус-Александар.

Брзината на Фокс, исто така, може да биде предност како недоволно шутерски чувар ако Кралевите одат со мала топка со Сабонис во центарот. Целокупниот шпиц сличен на легендата на Сакраменто, Мајк Биби, е она што му треба на тимот.

Погодувањето нема да биде проблем за кралевите. Да можеш да бидеш лидер за асистенции за тимот е најдобриот пат за враќање на Сакраменто во плеј-офот.

Накратко, на Сакраменто Кингс им треба бонафиден систем, кој би можел да започне со вас.

7. Детроит Пистонс

Постава: Џејден Ајви, Кејд Канингем (84 OVR), Садик Беј (80 OVR), Марвин Багли III (76 OVR ), Исаја Стјуарт (76 OVR)

Кејд Канингем ќе направи исто толку добра игра надвор од топка, а дебитантот Џејден Ајви се натпреварува со минути. Исто така, добро е што Детроит се откажа од проектот на Килијан Хејс бидејќи тој никогаш не изгледаше како што се надеваше.

Има многу можности за шпиц со Детроит Пистонс. Навредливите должности сè уште се работат во Детроит, така што тоа претставува многу можности за вас веднаш да придонесете.

Да се ​​биде чист плејмејкер во Детроит засега можеби не е добра идеја бидејќи веројатно нема да играте со некој над 87 години овде. Најдобро е да се биде лидер на тимот како чувар на поени.

Како да се биде добар шпиц во НБА 2К23

Дефинитивно е лесно да се биде шпиц во НБА 2К. Офанзивната игра започнува со вас како управувач на топката, без разлика дали почнувате или доаѓате од клупата, во суштина бекот на нападот.

Да се ​​биде шпиц, исто така, му дава на вашиот играч најдобрата можност над сите позиции поради вашата близина до кошарката. За да бидете добар шпиц, ќе треба да ги анализирате силните страни на вашиот тим.

Потребна е ефективна играизбор за лесно возење до обрачот или капка додавање до отворен соиграч кога одбраната колабира. Исто така, проверете дали сте добри во одбраната бидејќи тоа може да се преведе и на лесен брз прекин.

Позиционирањето е од клучно значење, како и 2K23, исто така, склони кон недостатоци, кои влијаат на вашата оценка за суперѕвезда. Најдобро е да одите со тим кој ќе може да ве привлече исто така.

Поинт чувар кој го носи тимот како дебитант ќе биде добар начин да се предизвикате себеси. Сега знаете на кои тимови им е најпотребен шпицот во НБА 2К23.

Исто така види: Evil Dead The Game: Controls Guide for PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Го барате најдобриот тим за играње?

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како мал напаѓач (SF) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како центар (C) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како шутинг гард (SG) во мојата кариера

Барате повеќе водичи за 2K23?

Значки на НБА 2К23: Најдобри значки за завршување на играта во Моја кариера

НБА 2К23: Најдобри тимови за обнова

НБА 2К23: Лесни методи за да заработите VC Fast

Водич за забивање НБА 2K23: Како да забиете, контактирајте со забивање, совети и засилувач; Трикови

Значки на NBA 2K23: Список на сите значки

NBA 2K23 Shot Meter Објаснето: Сè што треба да знаете за типовите и поставките на Shot Meter

NBA 2K23 лизгачи: реална игра Поставки за MyLeague и MyNBA

NBA 2K23 Controls Guide (PS4, PS5, Xbox One и Xbox Series X

Исто така види: Сите мои пријатели се токсични код за песна на Роблокс

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.