Marrja e fotografive më të mira Adopt Me Roblox

 Marrja e fotografive më të mira Adopt Me Roblox

Edward Alvarado

Adopt Me është një nga lojërat më të njohura Roblox dhe ka të bëjë me adoptimin e kafshëve shtëpiake, tregtimin e artikujve, dekorimin e shtëpisë tuaj dhe shoqërimin me miqtë. Megjithëse u drejtohet fëmijëve më të vegjël, loja ka tërhequr një audiencë të të gjitha moshave falë thjeshtësisë dhe hijeshisë së saj. Sigurisht, të qenit një lojë sociale një nga gjërat kryesore që njerëzit pëlqejnë të bëjnë është të bëjnë fotografi Adopt Me Roblox të kafshëve shtëpiake që blejnë, veçanërisht kafshët shtëpiake Neon dhe Mega-Neon. Duke qenë kështu, ja se si të bëni fotografitë më të mira Adopt Me Roblox për t'i ndarë me miqtë tuaj.

Shiko gjithashtu: Attapoll Roblox

Bëni një pamje nga ekrani

Marrja e një fotografie nga ekrani në Roblox është e lehtë sepse ju jep informacion mjetet e lojës për ta bërë këtë. Thjesht hapni menunë duke përdorur butonin në këndin e majtë të ekranit tuaj, më pas klikoni në skedën Regjistro. Pasi të hapet, më pas mund të bëni një pamje nga ekrani duke përdorur skedën Screenshot. Nëse jeni në PC, thjesht mund ta kaloni këtë dhe të përdorni butonin "Print Screen" (prt scr) në tastierën tuaj, dhe nëse jeni në Mac, mund të përdorni komandën-shift-3 për të marrë pamjen e ekranit të gjithë ekranit ose komandën -shift-4 për të zgjedhur pjesën e ekranit që dëshironi të kapni.

Konsolat kanë metodat e tyre për marrjen e pamjeve të ekranit sigurisht, por thjesht mund të jetë më e lehtë të përdoret veçoria në lojë. E njëjta gjë është e vërtetë nëse jeni duke luajtur në celular. Sido që të jetë, sigurohuni që të dini se në cilën dosje po ruani pamjet e ekranit. Zakonisht, do të jetë dosja Roblox e vendosur në tuajdosja e parazgjedhur e fotografive, por mund të jetë e ndryshme në varësi të situatës.

Shiko gjithashtu: Pokémon Mystery Dungeon DX: Në dispozicion kodin e postës së çdo mrekullie

Bëni fotografinë tuaj të duket mirë

Për t'i bërë fotografitë tuaja Adopt Me Roblox dukeni mirë, do të dëshironi të përdorni softuer për redaktimin e fotografive si Gimp ose Photoshop. Mund të përdorni MS Paint nëse jeni të dëshpëruar, por opsionet që ofron janë shumë të kufizuara në krahasim me softuerët e tjerë.

Në çdo rast, gjëja kryesore që do të modifikoni do të jetë madhësia e imazhit në mënyrë që të përputhet me përdorimin tuaj të dëshiruar. Për shembull, nëse do ta përdorni imazhin në një blog ose miniaturë në YouTube, atëherë do të ishte një ide e mirë përcaktimi i madhësisë së tij në 1080p ose 720p. Nga ana tjetër, nëse thjesht dëshironi të vendosni imazhin në telefonin tuaj për t'ia shfaqur mikut tuaj, përshtatni madhësinë me rezolucionin e telefonit tuaj.

E njëjta gjë vlen nëse dëshironi ta përdorni atë si sfond për pajisjen tuaj. Vetëm kini parasysh se ndërsa tkurrja e fotografive tuaja Adopt Me Roblox zakonisht nuk është problem, rritja e madhësisë së tyre mund t'i bëjë ato të paqarta. Kjo mund të kundërshtohet disi duke mprehur imazhin, por vetëm në një farë mase përpara se të shtrembërohet.

Për më shumë përmbajtje si kjo, shikoni: Të gjithë Adopt Me Pets Roblox

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.