Снимање на најдобрите слики „Посвои ме Роблокс“.

 Снимање на најдобрите слики „Посвои ме Роблокс“.

Edward Alvarado

Adopt Me е една од најпознатите игри на Roblox и се однесува на посвојување миленичиња, тргување со предмети, украсување на вашиот дом и дружење со пријателите. Иако е наменета за помали деца, играта привлече публика од сите возрасти благодарение на нејзината едноставност и шарм. Се разбира, да се биде друштвена игра една од главните работи што луѓето сакаат да ја прават е да ги фотографираат миленичињата што ги стекнуваат, особено неонските и мега-неонските миленичиња со Roblox. Како што е случајот, еве како да ги направите најдобрите слики Adopt Me Roblox за да ги споделите со вашите пријатели.

Направете слика од екранот

Снимањето слика од екранот во Roblox е лесно затоа што ви дава ин- игра алатки за да го стори тоа. Само отворете го менито користејќи го копчето во левиот агол на екранот, а потоа кликнете на табулаторот „Снимај“. Откако ќе се отвори, потоа можете да направите слика од екранот со помош на табот Слика од екранот. Ако сте на компјутер, можете само да го прескокнете ова и да го користите копчето „Print Screen“ (prt scr) на вашата тастатура, а ако сте на Mac, можете да користите команда-shift-3 за да снимите екран на целиот екран или команда -shift-4 за да го изберете делот од екранот што сакате да го снимите.

Конзолите имаат свои методи за правење слики од екранот, се разбира, но можеби е полесно да се користи одликата во играта. Истото важи и ако играте на мобилен. Во секој случај, проверете дали знаете во која папка ги зачувувате вашите слики од екранот. Обично, тоа ќе биде папката Roblox која се наоѓа во вашатастандардна папка Слики, но може да се разликува во зависност од ситуацијата.

Направете вашата слика да изгледа добро

За да ги направите вашите слики Adopt Me Roblox изгледа добро, ќе сакате да користите софтвер за уредување фотографии како Gimp или Photoshop. Може да користите MS Paint ако сте очајни, но опциите што ги нуди се многу ограничени во споредба со другиот софтвер.

Во секој случај, главната работа што ќе ја уредите ќе биде големината на сликата така што се совпаѓа со вашата посакувана употреба. На пример, ако сакате да ја користите сликата во блог или сликичка на YouTube, тогаш нејзината големина на 1080p или 720p би била добра идеја. Од друга страна, ако сакате само да ја ставите сликата на телефонот за да му ја покажете на вашиот пријател, споредете ја големината со резолуцијата на вашиот телефон.

Исто така види: Пет слатки аватари на Роблокс за девојки што треба да ги испробате

Истото важи и ако сакате да ја користите како позадина за вашиот уред. Само имајте во предвид дека иако смалувањето на вашите слики Adopt Me Roblox обично не е проблем, нивното зголемување може да ги направи заматени. Ова може донекаде да се спротивстави со заострување на сликата, но само до одреден степен пред да се искриви.

За повеќе содржини како оваа, проверете: All Adopt Me Pets Roblox

Исто така види: FNAF Beatbox Roblox ID

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.