Madden 23: Ekipet më të shpejta

 Madden 23: Ekipet më të shpejta

Edward Alvarado

Në futboll, ndonëse jo gjithmonë faktori vendimtar, shpejtësia luan një rol të madh në krijimin e ndarjes për marrësit dhe gjysmëmbrojtësit ose në mbylljen e topave në mbrojtje. Ndonjëherë, shpejtësia mbivlerësohet në dëm të ekipit të tyre - mendoni për sulmuesit e atëhershëm të Oakland që hartonin Darrius Heyward-Bey për shkak të kohës së tij të vrapimit prej 40 jardësh - ndërsa të tjerët favorizojnë shpejtësinë për situata specifike, si kthimet me goditje dhe goditje.

Më poshtë, do të gjeni skuadrat më të shpejta në Madden 23 të llogaritur nga Rezultati i shpejtësisë së Outsider Gaming . Është e rëndësishme të theksohet se kjo nuk është një listë e plotë e të gjithë lojtarëve më të shpejtë apo edhe atyre me të paktën 90+ në atributin e tyre Speed. Në varësi të formulës suaj, mund të keni një listë të ndryshme të skuadrave më të shpejta.

Vini re se listat u arritën më 23 gusht 2022 dhe më poshtë mund të ndryshojë me përditësimet e lojtarëve gjatë gjithë sezonit .

Shiko gjithashtu: Vlerësimet e Madden 22 Quarterback: QB-të më të mira në lojë

Llogaritja e rezultateve të shpejtësisë në Madden 23

Rezultati i shpejtësisë llogaritet duke mbledhur së bashku atributet e shpejtësisë së çdo lojtari me të paktën një atribut 94 Speed në të 32 ekipet. Për shembull, nëse një skuadër ka tre lojtarë me atribute të shpejtësisë 95, 97 dhe 94, rezultati i shpejtësisë do të ishte 286 .

Nuk ka nuk ka ekipe me më shumë se katër lojtarë me të paktën një atribut 94 Speed . Megjithatë, ka dy ekipe me katër lojtarë me të paktën 94 shpejtësi. Nga ana tjetër, atjeSchwartz WR Brones 96 69 Denzel Ward CB Browns 94 92 Scotty Miller WR Buccaneers 94 73 Marquise Brown WR Cardinals 97 84 Andy Isabella WR Cardinals 95 70 Rondale Moore WR Cardinals 94 79 JT Woods FS Ngarkesat 94 68 Mecole Hardman WR Shefet 97 79 Marquez Valdes-Scantling WR Shefët 95 76 L'Jarius Sneed CB Shefët 94 81 Isaiah Rodgers CB Colts 94 75 Parris Campbell WR Colts 94 75 Jonathan Taylor HB Colts 94 95 Curtis Samuel WR Komandantë 94 78 Terry McLaurin WR Komandantë 94 91 Kelvin Joseph CB Cowboys 94 72 Tyreek Hill WR Delfinët 99 97 Jaylen Waddle WR Delfinët 97 84 RahimMostert HB Delfinët 95 78 Keion Crossen CB Delfinët 95 72 Quez Watkins WR Shqiponjat 98 76 Chris Claybrooks CB Jaguars 94 68 Shaquill Griffin CB Jaguarët 94 84 Shavelin Guidry CB Jets 96 68 Jameson Williams WR Luanët 98 78 D.J. Chark, Jr. WR Luanët 94 78 Rico Gafford CB Packers 94 65 Eric Stokes CB Packers 95 78 Kalon Barnes CB Panthers 98 64 Donte Jackson CB Panthers 95 81 Robbie Anderson WR Panthers 96 82 Tyquan Thornton WR Patriotët 95 70 Lamar Jackson QB Ravens 96 87 Alontae Taylor CB Shenjtorët 94 69 Tariq Woolen CB Seahawks 97 66 Marquise Goodwin WR Seahawks 96 74 D.K.Metcalf WR Seahawks 95 89 Bo Melton WR Seahawks 94 68 Calvin Austin III WR Steelers 95 70 Caleb Farley CB Titans 95 75 Dan Chisena WR Vikingët 95 60 Kene Nwangwu HB Vikingët 94 69

Tani ju i njihni skuadrat më të shpejta sipas rezultatit të shpejtësisë në Madden 23. A do të shkoni për të thyer shpejtësinë me Miami dhe Seattle, apo do të kërkoni një rezultat më të ekuilibruar me ekipe si Indianapolis ose Arizona?

Duke kërkuar më shumë udhëzues Madden 23?

Madden 23 Librat më të Mirë të Play: Top Ofensive & Luajtje mbrojtëse për të fituar në modalitetin ekskluzivitet, MUT dhe në internet

Madden 23: Librat më të mirë sulmues

Madden 23: Librat më të mirë mbrojtës

Madden 23 rrëshqitës: Cilësimet realiste të lojës për Lëndimet dhe modaliteti i ekskluzivitetit All-Pro

Udhëzuesi i zhvendosjes së Madden 23: Të gjitha Uniformat e Ekipit, Ekipet, Logot, Qytetet dhe Stadiumet

Madden 23: Ekipet më të mira (dhe më të këqija) për t'u rindërtuar

Mbrojtja Madden 23: Përgjimet, kontrollet dhe këshillat dhe truket për të shtypur ofendimet kundërshtare

Madden 23 këshilla për vrapim: Si të pengosh, të kërcesh, të kërcejë, të rrotullohet, kamion, sprint, rrëshqitje, këmbë të vdekur dhe këshilla

Madden 23 Stiff Controls, këshilla, truket dhe lojtarët kryesorë të krahut të ngurtë

Madden 23 controlsUdhëzues (360 Cut Controls, Pass Rush, Free Form Pass, Ofense, Defense, Running, Catching dhe Intercept) për PS4, PS5, Xbox Series X & Xbox One

janë 13 skuadra me vetëm një lojtar me një atribut 94 Shpejtësi, duke lënë shtatë skuadra që nuk kanë asnjë lojtar me të paktën 94 në Shpejtësi (megjithëse shumë prej tyre kanë lojtarë me shpejtësi 93).

Këtu janë skuadrat më të shpejta në Madden 23 sipas Speed ​​Score. Tetë skuadrat e listuara do të kenë të paktën tre lojtarë me të paktën 94 shpejtësi .

1. Miami Dolphins (Rezultati me 386 shpejtësi)

Lojtarët më të shpejtë: Tyreke Hill, WR (99 shpejtësi); Jaylen Waddle, WR (97 Speed); Raheem Mostert, HB (95 shpejtësi); Keion Crossen, CB (95 shpejtësi)

Miami ishte tashmë një ekip i shpejtë, i udhëhequr nga Jaylen Waddle (97 shpejtësi), por bëri tre shtesa kryesore jashtë sezonit që kanë rritur shpejtësinë e ekipit të tyre. Gjegjësisht, ata tregtuan për ish-ylltarin e Kansas City, Tyreke Hill, ndoshta lojtari më i shpejtë në NFL. Më pas ata shtuan Keion Crossen (95 shpejtësi) dhe Raheem Mostert (95 shpejtësi) – të cilët erdhën nga San Francisko në gjurmët e trajnerit të ri dhe ish-asistentit të 49ers Mike McDaniel.

Kjo shpejtësi duhet të ndihmojë jashtëzakonisht në sulm për qendërmbrojtësi Tua Tagovailoa, i cili është në një sezon të ri në sytë e shumë fansave dhe analistëve. Ai gjithashtu nuk është i ngacmues, me 82 Speed ​​vetë. Një WR1 i mirëfilltë në Hill për të hequr presionin e Waddle të vitit të dytë, plus shpejtësia dhe shkathtësia e Mostert jashtë fushës së pasme, duhet t'i japin Tagovailoa armët që i nevojiten për të pasur sukses – në pritje të shëndetit dhe lojës në vijën sulmuese.

2.Seattle Seahawks (382 rezultate shpejtësie)

Lojtarët më të shpejtë: Tariq Woolen, CB (97 shpejtësi); Marquise Goodwin, WR (96 shpejtësi); D.K. Metcalf, WR (95 shpejtësi); Bo Melton, WR (94 shpejtësi)

Ka një pozitiv për Seattle në vend të largimit të qendërmbrojtësit tani të Denverit, Russell Wilson: Seahawks janë të shpejtë dhe do të "fluturojnë" nëpër fushë. D.K. Metcalf (95 Speed) i është bashkuar nënshkruesi i ri Marquise Goodwin (96 Speed) dhe drafti i vitit 2022 Bo Melton (94 Speed) për të formuar një nga treshen më të shpejtë të marrësve në NFL nëse Melton (68 OVR) do të hyjë në fushë . Edhe pa Melton, WR1 Tyler Lockett ka 93 Shpejtësi, thjesht i mungon prerja me 94 Shpejtësi. Kjo duhet të ndihmojë qendërmbrojtësit Drew Lock dhe Geno Smith, asnjëri prej të cilëve nuk ka të ngjarë të jetë titullar për të gjithë sezonin. Tariq Woolen (97 Speed) është në fakt lojtari më i shpejtë në listë, por nuk ka gjasa të shohë shumë lojëra pasi ai është vlerësuar me 66 OVR në Madden 23.

Vetëm mbani mend se me Seattle, ju do të jeni plotësisht në një rindërtim, megjithëse rikthimi i një prej ekipeve dominuese të viteve 2010 do të jetë më i lehtë se të tjerët në Madden 23.

3. Carolina Panthers (289 Speed ​​Score)

Lojtarët më të shpejtë: Kalon Barnes, CB (98 shpejtësi); Robbie Anderson, WR (96 shpejtësi); Donte Jackson, CB (95 shpejtësi)

Carolina është një ekip i shpejtë në dy fusha kryesore: marrësit dytësor dhe të gjerë . Kalon Barns (98 Speed) duhet të luajë (64 OVR) dhe Donte Jackson(95 Speed) kryeson (me shpejtësi) një grup mbrojtësish mbrojtës që përfshijnë gjithashtu Jeremy Chinn (93 shpejtësi), C.J. Henderson (93 shpejtësi), Jaycee Horn (92 shpejtësi) dhe Myles Harfield (92 shpejtësi) për t'i ndihmuar ata të mbyllen në topa dhe në objektivat e synuar.

Në sulm, qendërmbrojtësi startues i sapo emëruar dhe i fituar Baker Mayfield ka lojtarë të shpejtë Robbie Anderson (96 Speed), D.J. Moore (93 Speed), Shi Smith (91 Speed) dhe Terrace Marshall, Jr. (91 Speed) për të shpresuar që të krijojnë disa shfaqje të mëdha. Mos harroni për gjysmëmbrojtësin e gjithë botës Christian McCaffrey dhe 91 Speed ​​e tij jashtë fushës së pasme ose të rreshtuar si marrës.

4. Arizona Cardinals (286 rezultate shpejtësie)

Lojtarët më të shpejtë: Marquise Brown, WR (97 shpejtësi); Andy Isabella, WR (95 shpejtësi); Rondale Moore, WR (94 shpejtësi)

Nëse Seattle ka një nga triot më të shpejta në ligë, atëherë Arizona ka pa dyshim treshen më të shpejtë të marrësve në NFL. Shpejtësia e Arizonës është e përshtatshme për stadiumin vendas dhe me lojtarë si Marquise Brown (97 shpejtësi), Andy Isabella (95 shpejtësi) dhe Rondale Moore (94 shpejtësi), ata duhet të fluturojnë hapur për qendërmbrojtësin Kyler Murray (92 shpejtësi). i cili mund të mbajë gjallë lojërat me shpejtësinë dhe pakapshmërinë e tij. Çështja kryesore për Isabella është koha e lojës, e renditur si marrësi i pestë sipas vlerësimit të përgjithshëm (70) në Arizona në Madden 23. Megjithatë, edhe pa Isabella-n, Cardinals e kalojnë WR1 DeAndre Hopkins (90 shpejtësi) dheYlli i vjetër i Cincinnati A.J. Green (87 Speed), duke i dhënë Arizonës shpejtësi nga WR1 në WR5.

Në mbrojtje, ata udhëhiqen nga kandidati për gjumë Isaiah Simmons (93 Speed) në mesfushorin e linjës. Megjithëse ata nuk kanë gjasa të shohin fushën për shkak të vlerësimeve të tyre më të ulëta, mbrojtësit mbrojtës Marco Wilson (92 shpejtësi) dhe James Wiggins (91 shpejtësi) janë dytësore, megjithëse Budda Baker (91 shpejtësi) është i patundur atje. Jashtë Simmons, shtatë anëtarët e përparmë nuk kanë shumë shpejtësi - shtatë anëtarët e ardhshëm të përparmë sipas atributit Speed ​​është Dennis Gardeck (85 Shpejtësia) - kështu që bëni çmos për t'i mbajtur mbrojtësit e linjës jashtë mbulimit të njerëzve.

5. Kansas City (286 rezultate shpejtësie)

Lojtarët më të shpejtë: Mecole Hardman, WR (97 shpejtësi); Marquez Valdes-Scantling, WR (95 shpejtësi); L'Jarius Sneed, CB (94 shpejtësi)

Edhe me humbjen e Hill, Kansas City ka ende një ekip të shpejtë. Ndërsa JuJu Smith-Schuster (87 Speed) është pak përpara Mecole Hardman (97 Speed) nga vlerësimi i përgjithshëm (80 deri në 79), Hardman duhet të bëhet objektivi kryesor i Patrick Mahomes pa Hill dhe shpejtësia e tij fshikëz e ndihmon atë të përsërisë efektin e Hill në mbrojtjes disi. Vetëm pas tij është Marquez Valdes-Scantling (95 shpejtësi). Gjysmëmbrojtësi fillestar Clyde Edwards-Helaire vjen me një shpejtësi të respektueshme 86 dhe mos harroni për Mahomes me shpejtësinë e tij 84!

Në mbrojtje, sekondari është solid me L'Jarius Snead (94 shpejtësi), Justin Reid (93 Shpejtësia), dhepotencialisht Nazeeh Johnson (93 Speed, 65 OVR) dhe Trent McDuffie (91 Speed, 76 OVR). Leo Chenal dhe Willie Gay (të dy 88 Speed), plus Nick Bolton (87 Speed), formojnë një treshe solide mbështetësish për nga shpejtësia, por jo aq sa për të vazhduar me marrësit më të shpejtë. Megjithatë, Kansas City duhet të jetë një kërcënim në të dyja anët falë shpejtësisë së tyre të përgjithshme.

6. Indianapolis Colts (282 Rezultati i shpejtësisë)

Lojtarët më të shpejtë: Isaiah Rodgers, CB (94 shpejtësi); Parris Campbell, WR (94 shpejtësi); Jonathan Taylor, HB (94 shpejtësi)

Indianapolis udhëhiqet në shpejtësi nga një treshe lojtarësh me 94 në atribut. I pari është mbrojtësi i këndit Isaiah Rodgers dhe me Stephon Gilmore (90 shpejtësi) dhe Kenny Moore II (89 shpejtësi), ata formojnë një linjë të fortë mbrojtëse fillestare.

Shiko gjithashtu: Mësoni se si të shesni pronë në GTA 5 në internet dhe të fitoni shumë para

I dyti është Parris Campbell, i cili do të luajë pas Michael Pittman, Jr. (88 Speed) si WR2. Ashton Dulin, Alec Pierce dhe De'Michael Harris kanë të gjithë 92 shpejtësi, ndërsa WR3 Keke Coutee ka 91 shpejtësi.

I treti është padyshim lojtari më i mirë i Colts në gjysmëmbrojtësin Jonathan Taylor (94 shpejtësi). Taylor (95 OVR) duhet të provojë të jetë një valvul i mirë sigurie për qendërmbrojtësin e ri Matt Ryan si në dorëzime ashtu edhe si një mbrapa. Të kesh llojin e shpejtësisë që Indianapolis ka në gjysmëmbrapa dhe në krahun e gjerë do të jetë e domosdoshme për një kalimtar tradicional xhepi si Ryan (69 shpejtësi).

7. Detroit Lions (192 Rezultati i shpejtësisë)

Lojtarët më të shpejtë: JamesonWilliams, WR (98 shpejtësi); D.J. Chark, Jr., WR (94 Speed)

Detroit, një ekskluzivitet që ka pasur shumë më shumë ngritje sesa ulje, ka dy marrës të 94 Speed ​​për të udhëhequr rrugën me Jameson Williams dhe D.J. Chark, Jr. Menjëherë pas tyre janë Kalif Raymond (93 Speed) dhe Trinity Benson (91 Speed), duke rrumbullakosur shpejtësinë e trupit marrës. Gjysmëmbrojtësi fillestar D'Andre Swift (90 shpejtësi) siguron shpejtësi edhe jashtë fushës së pasme.

Këndet drejtohen në shpejtësi nga Jeff Okudah (91 shpejtësi), pastaj Mike Hughes dhe Will Harris (të dy 90 shpejtësi) dhe Amani Oruwariye (89 shpejtësi). Të dyja siguritë e nisjes ofrojnë gjithashtu shpejtësi të madhe në pjesën e pasme, me sigurinë falas Tracy Walker III (89 shpejtësi) dhe sigurinë e fortë DeShon Elliott (87 Shpejtësi) linja e fundit e mbrojtjes.

8. Cleveland Browns (190 rezultate shpejtësie)

Lojtarët më të shpejtë: Anthony Schwartz, WR (96 shpejtësi); Denzel Ward, CB (94 shpejtësi)

Skuadra e Cleveland-it ka shpejtësi të madhe në pozicionet e pranuesit dhe mbrojtësit. Anthony Schwartz (96 shpejtësi) nuk do të luajë çdo gjë, por WR4 kombinohet me WR1 Amari Cooper (91 shpejtësi), Jakeem Grant, Sr. (93 shpejtësi) dhe Donovan Peoples-Jones (90 shpejtësi) për një katërshe të shpejtë marrës. Gjysmëmbrojtësi Nick Chubb nuk është shumë larg festës me 92 Speed ​​dhe 96 OVR.

Sekondësi udhëhiqet nga Denzel Ward (94 shpejtësi, 92 OVR), Greg Newsome II (93 shpejtësi) dhe Greedy Williams (93 shpejtësi), të gjithë të kthyer nga këndi. Ata duhettë jetë në gjendje të vazhdojë me marrësit më të shpejtë në mbulim. Në mes, Jeremiah Owusu-Koramoah ka 89 Shpejtësi në krahun e djathtë jashtë, Sione Takitaki në anën tjetër me 85 Shpejtësi. Ata duhet të mbulojnë mirë skajet më të ngushta, por shmangni përshtatjen e tyre me marrës.

Ekipet më të shpejta sipas numrit të lojtarëve të shpejtë dhe rezultatit të shpejtësisë

Këtu janë të gjitha skuadrat e Madden me lojtarë të shumtë që kanë të paktën 94 Shpejtësi, e ndjekur nga rezultati i përgjithshëm i shpejtësisë së ekipit. Nga 12 skuadrat, NFC North kryeson rrugën pasi tre nga katër skuadrat e tij kanë lojtarë të shumtë me 94 shpejtësi, me Chicago ekipin e vetëm në divizion që nuk është në listë pasi ata kanë një lojtar, Velus i gjerë Jones, Jr., me 94 shpejtësi. Sipas standardeve të rezultatit të shpejtësisë, NFC North është divizioni më i shpejtë në NFL .

Ekipi Nr. i lojtarëve të shpejtë (94+ Shpejtësia) ShpejtësiaRezultati
Delfinët 4 386
Seahawks 4 382
Panterat 3 289
Kardinalet 3 286
Shefat 3 286
Kolts 3 282
Luanët 2 192
Brona 2 190
Paker 2 189
Vikingët 2 189
Komandantë 2 188
Jaguars 2 188

Lojtarët më të shpejtë në Madden 23

Më poshtë është çdo lojtar në Madden 23 me të paktën 94 shpejtësi. Ata gjithashtu do të çiftohen me vlerësimin e tyre të përgjithshëm si një kujtesë tjetër për të mos mbivlerësuar shpejtësinë; shpejtësia nuk është gjithçka që duhet për të fituar. Shtatë skuadrat pa një lojtar të vetëm me 94 shpejtësi janë Atlanta, Buffalo, Houston, Las Vegas, të dyja ekipet e Los Anxhelosit dhe New York Giants .

Lojtari Pozicioni Ekipi SPD OVR
Danny Grey WR 49 vjeç 94 70
Velus Jones Jr WR Bears 94 69
Ja'Marr Chase WR Bengale 94 87
K.J. Hamler WR Broncos 94 75
Anthony

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.