Madden 23: Најбрзите тимови

 Madden 23: Најбрзите тимови

Edward Alvarado

Во фудбалот, иако не секогаш одлучувачки фактор, брзината игра огромна улога во создавањето раздвојување на примачите и полубековите или затворањето на носачите на топки во одбраната. Понекогаш, брзината е преценета на штета на нивниот тим - помислете на тогашните Оукланд Рајдерс што го подготвуваа Дариус Хејвард-Би поради неговото време за трчање од 40 јарди - додека други ја фаворизираат брзината за специфични ситуации, како што се удари и удари.

Подолу, ќе ги најдете најбрзите тимови во Madden 23, пресметани со Отценката за брзина на Outsider Gaming . Важно е да се напомене дека ова не е целосна листа на сите најбрзи играчи или дури и оние со најмалку 90+ во нивниот атрибут Брзина. Во зависност од вашата формула, може да имате различна листа на најбрзи тимови.

Имајте предвид дека списокот беше пристапен на 23 август 2022 година, а подолу може да се промени со ажурирањата на играчите во текот на сезоната .

Пресметување резултати за брзина во Madden 23

Резултатот за брзина се пресметува со собирање на атрибутите за брзина на секој играч со најмалку 94 атрибут Брзина на сите 32 тима. На пример, ако тимот има тројца играчи со атрибути за брзина од 95, 97 и 94, резултатот за брзина би бил 286 .

Нема екипи со повеќе од четири играчи со најмалку атрибут 94 Брзина . Сепак, има два тима со четири играчи со најмалку 94 брзина. Од друга страна, тамуSchwartz WR Browns 96 69 Denzel Ward CB Браунс 94 92 Скоти Милер WR Buccaneers 94 73 Маркиз Браун WR Кардинали 97 84 Енди Изабела WR Кардинали 95 70 Рондејл Мур WR Кардинали 94 79 JT Woods FS Полначи 94 68 Mecole Hardman WR Chiefs 97 79 Marquez Valdes-Scantling WR Шефови 95 76 L'Jarius Sneed CB Cheefs 94 81 Исаја Роџерс CB Колтс 94 75 Парис Кембел WR Колтс 94 75 Џонатан Тејлор ХБ Колтс 94 95 Кертис Семјуел WR Команданти 94 78 Тери Меклаурин WR Команданти 94 91 Келвин Џозеф CB Каубојци 94 72 Tyreek Hill WR Delphins 99 97 Џејлен Водл WR Делфини 97 84 РахимМостерт HB Делфини 95 78 Keion Crossen CB Делфини 95 72 Кез Воткинс WR Орли 98 76 Крис Клејбрукс CB Јагуари 94 68 Шекил Грифин CB Јагуари 94 84 Javelin Guidry CB Jets 96 68 Џејмсон Вилијамс WR Лавови 98 78 Д.Џ. Чарк, Џуниор WR Лавови 94 78 Рико Гафорд CB Пакувачи 94 65 Ерик Стоукс CB Пакери 95 78 Калон Барнс CB Пантери 98 64 Донте Џексон CB Пантери 95 81 Роби Андерсон WR Пантери 96 82 Tyquan Thornton WR Patriots 95 70 Lamar Jackson QB Ravens 96 87 Alontae Taylor CB Светци 94 69 Tariq Woolen CB Seahawks 97 66 маркиза Гудвин WR Seahawks 96 74 Д.К.Metcalf WR Seahawks 95 89 Bo Melton WR Seahawks 94 68 Calvin Austin III WR Steelers 95 70 Калеб Фарли CB Титани 95 75 Дан Чисена WR Викинзи 95 60 Kene Nwangwu HB Викинзи 94 69

Сега ги знаете најбрзите тимови според Speed ​​Score во Madden 23. Дали ќе тргнете во прекин со брзината со Мајами и Сиетл или ќе барате порамномерен резултат со тимови како Индијанаполис или Аризона?

Барате повеќе водичи за Madden 23?

Madden 23 Best Playbooks: Top Offensive & Дефанзивни игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

Madden 23: Најдобри офанзивни Playbooks

Madden 23: Најдобри одбранбени Playbooks

Madden 23 Sliders: реални поставки за игра за Повреди и режим на франшиза All-Pro

Водич за преместување на Madden 23: Сите тимски униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Madden 23: Најдобри (и најлоши) тимови за обнова

Madden 23 Defense: пресретнувања, контроли и совети и трикови за да ги уништите спротивставените прекршоци

Madden 23 running совети: Како да се пречка, џурди, џук, вртење, камион, спринт, лизгање, мртва нога и совети

Madden 23 Stiff Controls, совети, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

Madden 23 ControlsВодич (360 Cut Controls, Pass Rush, Free Form Pass, Offen, Defence, Running, Catching and Intercept) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

се 13 тимови со само еден играч со атрибут 94 Брзина, оставајќи седум тимови кои немаат играч со најмалку 94 во Брзина (иако многумина имаат играчи со 93 Брзина).

Еве ги најбрзите тимови во Madden 23 според Speed ​​Score. Осумте наведени тимови ќе имаат најмалку тројца играчи со најмалку 94 брзини .

Исто така види: Пет ноќи на прекршување на безбедноста на Фреди: Како да ја запрете Рокси во Рокси Рејсвеј и да ја победите Роксана Волф

1. Мајами Делфинс (386 брзини резултат)

Најбрзи играчи: Тајрик Хил, WR (99 брзина); Џејлен Водл, WR (97 брзина); Рахим Мостерт, HB (95 брзина); Кејон Кросен, ЦБ (95 брзини)

Мајами веќе беше брз тим, предводен од Џејлен Водл (97 Брзини), но направи три клучни дополнувања надвор од сезоната кои ја зголемија брзината на нивниот тим. Имено, тие тргуваа за поранешната ѕвезда на Канзас Сити, Тајрик Хил, веројатно најбрзиот играч во НФЛ. Тие потоа ги додадоа Кејон Кросен (95 Брзини) и Рахим Мостерт (95 Брзини) - кои дојдоа од Сан Франциско по стапките на новиот главен тренер и поранешен помошник на 49-те, Мајк МекДаниел.

Таа брзина би требало неизмерно да помогне во нападот за бекот Туа Таговаилоа, кој е во сезона на „направи-или-скрши“ во очите на многу фанови и аналитичари. Ниту тој не е послаб со 82 Брзина. Навистина WR1 во Хил за да го намали притисокот од второгодишниот Водл, плус брзината и разновидноста на Мостерт надвор од задното поле, треба да му го дадат на Таговаилоа оружјето што му е потребно за да успее - во очекување здравје и игра во офанзивната линија.

2.Сиетл Сихокс (382 брзини резултат)

Најбрзи играчи: Тарик Вулен, ЦБ (97 брзина); Маркиза Гудвин, WR (96 брзина); Д.К. Metcalf, WR (95 брзина); Бо Мелтон, ВР (94 брзина)

Има една позитивна за Сиетл наместо заминувањето на сега бекот на Денвер Расел Вилсон: Сихокс се брзи и ќе „летаат“ околу теренот. Д.К. На Меткалф (95 Брзина) му се придружуваат новиот потписник Маркиз Гудвин (96 брзина) и драфтот од 2022 година Бо Мелтон (94 брзини) за да формираат една од најбрзите тројка примачи во НФЛ доколку Мелтон (68 ОВР) излезе на теренот . Дури и без Melton, WR1 Tyler Lockett има 93 Брзини, само што го пропушта намалувањето со 94 Speed. Тоа би требало да им помогне на бековите Дру Лок и Џено Смит, од кои ниту еден од нив најверојатно нема да биде стартер за целата сезона. Тарик Вулен (97 Брзина) е всушност најбрзиот играч на списокот, но веројатно нема многу да игра бидејќи е оценет со 66 OVR во Madden 23.

Исто така види: ФИФА 22: Контроли за снимање, како да снимате, совети и трикови

Само запомнете дека со Сиетл, цврсто ќе бидете во реконструкција, иако враќањето на еден од доминантните тимови од 2010-тите ќе биде полесно од другите во Madden 23.

3. Carolina Panthers (289 Speed ​​Score)

Најбрзи играчи: Калон Барнс, ЦБ (98 брзина); Роби Андерсон, WR (96 брзина); Донте Џексон, CB (95 брзина)

Каролина е брз тим во две клучни области: секундарни и широки приемници . Калон Барнс (98 Брзина) треба да игра (64 OVR) и Донте Џексон(95 Брзина) води (брзински) група одбранбени бекови кои исто така вклучуваат Џереми Чин (93 брзина), Си Џеј Хендерсон (93 Брзина), Џејси Хорн (92 Брзина) и Мајлс Харфилд (92 Брзина) за да им помогнат да затворат на топки и на наменети цели.

Во напад, новоименуваниот и стекнат стартен бек Бејкер Мејфилд ги има брзите Роби Андерсон (96 Брзина), Д.Џ. Мур (93 брзина), Ши Смит (91 брзина) и Терас Маршал, Џуниор (91 брзина) да се надеваме дека ќе создадат некои големи претстави. Не заборавајте за светскиот полубек Кристијан МекКафри и неговата 91 брзина надвор од задното поле или наредени како ресивер.

4. Аризона кардиналс (286 поени за брзина)

Најбрзи играчи: Маркиз Браун, WR (97 брзина); Енди Изабела, WR (95 брзина); Rondale Moore, WR (94 Speed)

Ако Сиетл има едно од најбрзите примачи трио во лигата, тогаш Аризона веројатно го има најбрзиот трио на приемници во НФЛ. Брзината на Аризона е добро прилагодена за домашниот стадион и со оние како Маркиз Браун (97 брзина), Енди Изабела (95 брзина) и Рондејл Мур (94 брзина), тие треба да летаат отворени за бекот Кајлер Мареј (92 брзина). кој може да ги одржува во живот претставите со својата брзина и недофатливост. Клучното прашање за Изабела е времето за играње, наведено како петти примач според вкупниот рејтинг (70) на Аризона во Маден 23. Сепак, дури и без Изабела, кардиналите го избркаа WR1 ДеАндре Хопкинс (90 брзина) идолгогодишната ѕвезда од Синсинати А.Џ. Грин (87 Брзина), давајќи и ја брзината на Аризона од WR1 до WR5.

Во одбраната, тие се предводени од кандидатот за спиење Исаја Симонс (93 брзина) на средниот бек. Иако веројатно нема да го видат теренот поради нивната пониска оценка, дефанзивните бекови Марко Вилсон (92 брзина) и Џејмс Вигинс (91 брзина) се на второ место, иако Буда Бејкер (91 брзина) е стабилен таму. Надвор од Симонс, предната седумка нема голема брзина - следниот преден седумчлен по атрибутот Speed ​​е Денис Гардек (85 Брзина) - затоа потрудете се да ги држите бековите надвор од машката покриеност.

5. Канзас Сити (286 брзини резултат)

Најбрзи играчи: Мекол Хардман, WR (97 брзина); Маркез Валдес-Скантлинг, WR (95 брзина); L'Jarius Sneed, CB (94 Speed)

Дури и со загубата на Хил, Канзас Сити сè уште има брз тим. Додека ЏуЏу Смит-Шустер (87 брзина) е малку понапред од Мекол Хардман (97 Брзина) според вкупниот рејтинг (80 до 79), Хардман треба да стане најголемата цел на Патрик Махомес без Хил, а неговата брзина со плускавци му помага да го повтори ефектот на Хил врз одбраната донекаде. Веднаш зад него е Маркез Валдес-Скантлинг (95 брзина). Почетниот полубек Клајд Едвардс-Хелаир доаѓа со респектабилна 86 брзина, и не заборавајте за Махомес со неговата 84 брзина!

Одбранбено, секундарното е солидно со Л'Јариус Снед (94 брзина), Џастин Рид (93 Брзина) ипотенцијално Нази Џонсон (93 брзина, 65 OVR) и Трент Мекдафи (91 брзина, 76 OVR). Лео Шенал и Вили Геј (двајцата со 88 брзини), плус Ник Болтон (87 брзина), формираат солидна тројка поддржувачи по брзина, но не доволно за да бидат во чекор со најбрзите приемници. Сепак, Канзас Сити треба да се покаже како закана од двете страни благодарение на нивната вкупна брзина.

6. Индијанаполис Колтс (282 резултат на брзина)

Најбрзи играчи: Исаја Роџерс, ЦБ (94 брзина); Парис Кембел, WR (94 брзина); Џонатан Тејлор, HB (94 брзина)

Индијанаполис е предводен во брзина од трио играчи со 94 во атрибутот. Првиот е бекот на аголот Ајсаја Роџерс и со Стефон Гилмор (90 Брзини) и Кени Мур II (89 Брзини), тие формираат силна почетна линија на одбраната.

Вториот е широко распространет Парис Кембел, кој ќе се најде зад Мајкл Питман, Џуниор (88 брзина) како WR2. Ештон Далин, Алек Пирс и Де'Мајкл Харис имаат 92 брзина, додека WR3 Кеке Кути има 91 брзина.

Трет е веројатно најдобриот играч на Колтс во полубекот Џонатан Тејлор (94 брзина). Тејлор (95 OVR) треба да се покаже како убав сигурносен вентил за новиот бек Мет Рајан и при откажување и како одговор за враќање. Имајќи ја брзината што ја има Индијанаполис на половина бек и во широкаут ќе биде императив за традиционален џебен додавач како Рајан (69 брзини).

7. Detroit Lions (192 Speed ​​Score)

Најбрзи играчи: ЏејмсонВилијамс, WR (98 брзина); Д.Ј. Chark, Jr., WR (94 Speed)

Детроит, франшиза која имаше многу повеќе подеми отколку падови, има два приема на 94 Speed ​​да го предводат патот со Џејмсон Вилијамс и Д.Џ. Чарк, Џуниор Веднаш зад нив се Калиф Рејмонд (93 Брзина) и Тринити Бенсон (91 Брзина), заокружувајќи ја брзината на корпусот што прима. Стартниот полубек Д’Андре Свифт (90 брзини) обезбедува брзина и надвор од задното поле.

Крвините во брзина ги водат Џеф Окуда (91 брзина), потоа Мајк Хјуз и Вил Харис (двајцата 90 брзини) и Амани Оруварие (89 брзина). И двете безбедни за стартување обезбедуваат голема брзина на задниот дел, со бесплатна безбедност Трејси Вокер III (89 брзина) и силна безбедност ДеШон Елиот (87 брзина) последната линија на одбрана.

8. Кливленд Браунс (190 брзини)

Најбрзи играчи: Ентони Шварц, ВР (96 брзини); Дензел Вард, ЦБ (94 брзина)

Тимот на Кливленд има голема брзина на позициите на примачот и на одбранбениот бек. Ентони Шварц (96 Брзина) нема да игра на крај, но WR4 се комбинира со WR1 Амари Купер (91 брзина), Џејким Грант, Сениор (93 Брзина) и Донован Пиплс-Џонс (90 брзина) за брза четворка од приемници. Полубекот Ник Чаб не е премногу далеку од забавата со неговите 92 Speed ​​и 96 OVR.

Секундарниот е предводен од Дензел Вард (94 брзина, 92 OVR), Грег Њусом II (93 брзини) и Алчен Вилијамс (93 брзина), сите бекови. Тие требабидете во можност да бидете во чекор со најбрзите приемници во покриеноста. Во средината, Џеремаја Овусу-Корамоа има 89 Брзини десно надвор од линијата, Сионе Такитаки на другата страна со 85 Брзини. Тие треба да бидат добро покривајќи ги повеќето тесни краеви, но избегнувајте да ги совпаѓате со приемниците.

Најбрзите тимови по број на брзи играчи и резултат на брзина

Овде се сите тимови на Маден со повеќе играчи кои имаат најмалку 94 Брзини, проследено со вкупниот резултат за брзина на тимот. Од 12-те тимови, НФЦ Север води на патот бидејќи три од неговите четири тима имаат повеќе играчи со 94 Брзина, а Чикаго е единствениот тим во дивизијата кој не е на списокот бидејќи има еден играч, широкиот Велус Џонс, Џуниор, со 94 брзина. Според стандардите за резултат на брзина, NFC North е убедливо најбрзата поделба во НФЛ .

Тим Бр. на брзи играчи (94+ Брзина) БрзинаРезултат
Делфини 4 386
Seahawks 4 382
Пантери 3 289
Кардинали 3 286
Началници 3 286
Colts 3 282
Лавови 2 192
Браунчиња 2 190
Пакувачи 2 189
Викинзи 2 189
Команданти 2 188
Јагуари 2 188

Најбрзи играчи во Madden 23

Подолу е секој играч во Madden 23 со најмалку 94 Брзини. Тие, исто така, ќе бидат споени со нивниот целокупен рејтинг како уште еден потсетник да не се прецени брзината; брзината не е сè што е потребно за да се победи. Седумте екипи без ниту еден играч со 94 Брзина се Атланта, Бафало, Хјустон, Лас Вегас, двата тима од Лос Анџелес и Њујорк Џајантс .

Играч Позиција Тим СПД OVR
Danny Grey WR 49ers 94 70
Велус Џонс Џуниор WR Мечки 94 69
Ja'Marr Chase WR Бенгалци 94 87
К.Ј. Хамлер WR Бронкос 94 75
Ентони

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.