Harvest Moon One World: Ku të merrni lëndë druri kedri dhe titan, udhëzues për përmirësimin e shtëpive të mëdha

 Harvest Moon One World: Ku të merrni lëndë druri kedri dhe titan, udhëzues për përmirësimin e shtëpive të mëdha

Edward Alvarado

Nëse jeni paksa i mërzitur nga katër muret tuaja ose dëshironi një hapësirë ​​shtesë për një kafshë shtëpiake në vend që të lironi kafshët tuaja, në një moment, ka të ngjarë të dëshironi të pranoni ofertën e Doc Jr për të përmirësuar shtëpinë tuaj në Harvest Hëna: Një botë.

Shiko gjithashtu: Nivelimi lart Bramblin: Udhëzuesi juaj i plotë se si të evoluoni Bramblin

Sigurisht që nuk është një sipërmarrje e lirë dhe kërkon që ju të merrni dy materiale disi të pazakonta: Lëndë drusore kedri dhe titan. Do t'ju duhet gjithashtu të kurseni 70,000 G për të blerë përmirësimin e Shtëpisë.

Shiko gjithashtu: FIFA 23: Udhëzues i plotë i gjuajtjes, kontrolle, këshilla dhe truket

Në këtë udhëzues, ne do të shqyrtojmë gjithçka që do t'ju nevojitet për të mbledhur materialet e përmirësimit të Shtëpisë së Madhe në Harvest Moon, si dhe ku mund të gjeni lëndë druri dhe titani.

Si të përmirësoni sëpatën dhe çekiçin tuaj në hënën e korrjes: Një botë

Të presësh pemët e kedrit për të marrë lëndë druri kedri dhe të shkatërrosh atë më të lartë- kristale cilësore për mineralin e titanit në Harvest Moon: One World, do t'ju duhet të përmirësoni sëpatën dhe çekiçin tuaj në Expert Axe dhe Expert Hammer.

Pasi të keni gjetur Doc Jr të shtrirë në plazhin e Halo Halo , dhe ka përfunduar kërkesën e tij Workbench, kthehu në Minierën që ndodhet përgjatë shtegut nga Calisson në Halo Halo. Në hyrje të Minierës, bisedoni me Dva.

Së pari, ai do t'ju kërkojë t'i sillni atij pesë bronz – të cilat mund t'i krijoni nga pesë mineral bronzi në Doc's Inventions në shtëpinë e Doc Jr - për të përmirësuar pajisjet tuaja bujqësore.

Më pas, nëse keni përfunduar kërkimet për fshatin Pastilla për të marrë medalionin e tyre, mund të ktheheni në Dva nëpërmirësoni mjetet tuaja të korrjes. Sillni minatorit pesë argjenda dhe ai do t'ju shpërblejë me recetat për sëpatën eksperte, shufrën e peshkimit ekspert dhe çekiçin ekspert.

Pasi të keni recetat, kthehuni në shtëpinë tuaj, hyni në tryezën e punës dhe pastaj përdorni tetë bronzi për të marrë çekiçin ekspert dhe sëpatën e ekspertëve. Tani, ju keni mjetet e nevojshme për të përvetësuar lehtësisht Lëngjet e Kedrit dhe Titanin.

Ku të gjeni lëndë druri kedri në hënën e korrjes: Një botë

Mund të gjeni pemët që ju japin kedrin Mblidhni lëndë druri në tundrën me dëborë të Salmiakki. Kur të mbërrini në fshat, ndiqni rrugën në lindje, rrotulloni pellgun e vogël me ujë dhe më pas në zonën e hapur malore.

Në jug dhe në veri të zonës malore Salmiakki, ju' Do të jetë në gjendje të gjejë disa pemë kedri për t'i prerë me sëpatën tuaj eksperte dhe për të marrë lëndë druri kedri në Harvest Moon: One World.

Do t'ju duhen dhjetë lëndë druri kedri për t'u përmirësuar në Shtëpinë e Madhe, kështu që do të duhet të presësh dhe të presësh trungjet e pesë pemëve kedri në Salmiakki.

Ku mund të gjesh titaniumin në Harvest Moon: One World

Për të marrë mineral titani në Harvest Moon: One World , do t'ju duhet të udhëtoni në fshatin qendror të Lebkuchen, të shkoni rreth bazës së vullkanit dhe mbi në Minierë.

Në Minierën Lebkuchen, mund të gjeni gjithçka nga hekuri në ari, gurë të çmuar rubin te gurët e çmuar të agatit dhe minerali i titanit.

Për fat, nuk keni nevojë të arrininivelet më të ulëta të Minierës për të marrë mineralin e titanit, por kristalet e bardha të gjetura nga Kati 10 e poshtë duket se kanë një shkallë më të lartë rënieje të materialeve më të rralla, si minerali i titanit.

Do t'ju duhet të korrni pesë Ore titani nga miniera Lebkuchen për të përmirësuar shtëpinë tuaj në Harvest Moon. Pra, për t'u siguruar që të merrni mjaftueshëm në një përpjekje, sillni ushqim të përgatitur nga kuzhina juaj.

Meqë kërkon vetëm një nga të mbjellat me vlerë më të ulët nga lista më e mirë e Farave, Rrënja Sallata me perime është një zgjedhje e fortë për miniera. Ju duhet vetëm një patate dhe një rrepë për të përfituar nga rritja e saj e zemrës dy e gjysmë në shiritin tuaj Stamina.

Pasi të keni pesë copë mineral Titanium, kthehuni në vendndodhjen e fillimit të lojës , në shtëpinë e Doc Jr dhe përdorni Doc's Inventions për të kthyer mineralin e Titaniumit në Titanium për përmirësimin e Shtëpisë së Madhe. Shndërrimi i mineralit të titaniumit në fletë titani do t'ju kushtojë 150 G dhe një copë xehe për fletë.

Si ta përmirësoni shtëpinë tuaj në Hënë të korrjes: Një botë

Me pesë pjesët tuaja të titanit, dhjetë druri Cedar dhe 70,000 G, ju mund ta përmirësoni shtëpinë tuaj fillestare në Shtëpinë e Madhe në Harvest Moon: One World.

Përdorni DocPad-in tuaj për të parë Hartën Botërore dhe aktivizoni Portalin e Memories për të udhëtuar shpejt në shtëpi origjinale. Më pas, hyni në shtëpinë e Doc Jr dhe zgjidhni makinën në pjesën e pasme të dhomës për të shfaqur shpikjet e Doc.

Ndërronitab nga "Artikuj fermash" në "Facilitetet bujqësore" dhe zgjidhni përmirësimin e Shtëpisë së Madhe. Duke qenë se tani keni dhjetë lëndë druri kedri, pesë titani dhe 70,000 g, do të jeni në gjendje të zgjidhni "Krijo" për ta transformuar shtëpinë tuaj në një shtëpi të madhe.

Shtëpia juaj e re e madhe vjen me një divan për rikuperimin e shpejtë të qëndrueshmërisë dhe një tas shtesë për një kafshë tjetër të zbutur. Ndërtimi i një shtëpie të madhe zhbllokon gjithashtu kërkesën e Doc Jr 'Bëni një komodinë', e cila kërkon katër lëndë druri të tjera kedri për t'u përmbushur.

Ja ku e keni: tani e dini se si dhe ku mund të merrni Lëndë Cedar dhe Titanium për Përmirësoni shtëpinë tuaj në një shtëpi të madhe në hënën e korrjes: Një botë.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.