FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj argjentinas për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

 FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj argjentinas për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Edward Alvarado

Gjigantët e futbollit të Amerikës së Jugut, Argjentina e kanë forcuar veten si një komb i mbushur me talent futbolli, duke fituar dy Kupa Botërore FIFA dhe 15 tituj të Kupës së Amerikës në historinë e tyre të pasur. Ata kanë prodhuar gjithashtu talente brezash si Diego Maradona dhe Lionel Messi në proces, së bashku me të tillë si Sergio Agüero, Javier Zanetti dhe Gabriel Batistuta.

Zgjedhja e mrekullive më të mira argjentinase të FIFA 22 Career Mode<

Ky artikull fokusohet në gjeneratën e ardhshme të talenteve që do të ngjiten në rangun nga Argjentina, duke përfshirë perspektivat kryesore Thiago Almada, Pedro De la Vega dhe Alan Velasco, të cilët renditen ndër më të mirët në FIFA 22.

Lojtarët e përzgjedhur për këtë artikull u zgjodhën bazuar në vlerësimin e tyre të përgjithshëm potencial që është 80 vjeç e lart, mosha e tyre është 21 vjeç ose më e re dhe kombësia e tyre është argjentinase.

Në në fund të faqes, do të gjeni një listë të plotë të të gjithë fëmijëve më të mirë argjentinas në FIFA 22.

1. Pedro De la Vega (74 OVR – 86 POT)

Ekipi: Club Atlético Lanús

Mosha: 20

Paga: £11,000 p/w

Vlera: £8.6 milion

Atributet më të mira: 87 Shpejtësia e Sprintit, 85 Përshpejtimi, 85 Shkathtësia

I riu argjentinas me potencialin më të lartë të përbashkët është Pedro De la Vega, i cili peshon me një vlerësim të përgjithshëm 74 dhe një vlerësim potencial 86.

I aftë për të luaj në të dy krahët, DeJuniors £ 2,9 milion £ 4K Luca Orellano 73 83 21 RW Vélez Sarsfield 6M£ 9K£ Agustín Urzi 72 83 21 LM, CM, RM Club Atlético Banfield £4.7M 8K£ Valentín Barco 63 83 16 LB Boca Juniors 1.1 milion £ £430 Cristian Medina 70 83 19 CM Boca Juniors 3,3 milion £ £4K Alan Varela 69 83 19 CDM, CM Boca Juniors £2,7 M £3K Julián Aude 65 82 18 LB, CDM Club Atlético Lanús £1.5M £860 Alexandro Bernabei 70 82 20 LB, LW, LM Klubi Atlético Lanús 3,2 milion £ £ 5K Matías Palacios 67 82 19 CAM FC Bazel 1893 2,1 milion £ 3 mijë £ Ignacio Aliseda 72 82 21 LM, CAM Chicago Fire 4,7 milion £ 4 mijë £ Carlos Alcaraz 67 82 18 CAM, CM, LM Racing Club £2,1 M £2K Juan Sforza 65 82 19 CM, CDM Newell's Old Boys 1,5 milion £ £2K Federico Navarro 69 81 21 CDM, CM Chicago Fire 2,8 milion £ £ 3K Joaquín Blázquez 65 81 20 GK Klubi Atlético Talleres 1.5 milion £ 2 mijë £ Giuliano Simeone 65 81 18 ST, LM Atlético Madrid 1.5 milion £ £4K Santiago Hezze 65 81 19 CM Club Atlético Huracán £ 1,5 milion £2 mijë Agustín Lagos 65 80 19 RB, RM Atlético Tucumán 1,4 milion £ £2K José Manuel López 66 80 20 ST Klubi Atlético Lanús 1,8 milion £ £3K Lucas González 70 80 21 CM, CDM Independiente 3,1 milion £ £5 mijë Facundo Pérez 69 80 21 CM, RM Club Atlético Lanús 2.7M£ 5K£ Rodrigo Villagra 66 80 20 CDM Klubi Atlético Talleres 1,6 milion £ £3K Tiago Palacios 66 80 20 RW, RM, LM Platense 1,8 milion £ £3K Gastón Avila 66 80 19 CB, LB Rosario Central 1.6M£ £2K MarceloWeigandt 70 80 21 RB Boca Juniors 2,9 milion £ £5K

Nëse jeni duke kërkuar për Lionel Messin e ardhshëm, mund t'i gjeni në tabelën e mësipërme.

Shikoni të gjitha FIFA wonderkids në faqen tonë.

La Vega posedon një shkathtësi sulmuese e cila do t'i shtojë më shumë thellësi vijës suaj të frontit. Njeriu i gjerë sjell gjithashtu një shkallë të lartë të punës sulmuese dhe aftësi me katër yje në tryezë, së bashku me një qëndrueshmëri mbresëlënëse 82, shpejtësi sprint 87 dhe përshpejtim 85. Ju mund ta nënshkruani këtë perspektivë të nxehtë për 14.6 milionë £ duke aktivizuar klauzolën e tij të lirimit.

Duke bërë tregtimin e tij në Liga Profesional Argjentinas me klubin e tij të fëmijërisë Atlético Lanús, Pedro De la Vega u diplomua në akademinë e tyre dhe bëri debutimin e tij profesional në vitin 2018, kur ai ishte vetëm 17 vjeç.

Tani 20 vjeç, De la Vega e gjen veten rregullisht në mesin e njëmbëdhjetë startues. Ai luajti 17 herë sezonin e kaluar, duke e përfunduar me tre gola dhe një asistim në emër të tij, dhe duke përparuar me shpejtësinë që është, nuk do të kalojë shumë kohë derisa të marrë shansin e tij në nivel kombëtar me Albiceleste-n e famshëm.

2. Thiago Almada (74 OVR – 86 POT)

Ekipi: Vélez Sarsfield

Mosha: 20

Paga: 9000 £ p/w

Vlera: 8,6 milion £

Atributet më të mira: 93 Bilanci, 92 shkathtësi, 90 përshpejtim

Pas titullit të mëparshëm të FIFA-s, Thiago Almada vazhdon zhvillimin e tij në FIFA 22 me një vlerësim të përgjithshëm prej 74 dhe një potencial mahnitës prej 86.

I vendosur më së miri pas sulmuesit, Almada ka cilësi shumë të kërkuara për çdo menaxher pasi aikrenohet me një këmbë të dobët me katër yje dhe lëvizje me aftësi të kombinuara me një shkallë të lartë të punës sulmuese. Atributet e mesfushorit të talentuar janë të jashtëzakonshme për vlerësimin e tij 74, me shkathtësinë e tij 92 dhe shpejtësinë 90 më tërheqëse mes tyre, por ai është gjithashtu i pajisur me një gjakftohtësi të lezetshme 81 dhe driblime 83.

Një tjetër i ri duke përsosur zanatin e tij në kampionatin më të lartë të vendit të tyre, Almada u ngjit në radhët e akademisë Vélez Sarsfield, duke dalë në skenë në vitin 2018 dhe duke shënuar shpejt një vend në njëmbëdhjetëshen e parë.

Sezonin e kaluar, Almada u shfaq shumë për Vélez Sarsfield, duke luajtur 18 ndeshje, duke shënuar pesë gola dhe duke asistuar dy të tjera teksa skuadra e tij arriti në çerekfinale të Copa de la Liga Profesionale e Futbollit.

3. Alan Velasco (73 OVR – 85 POT)

Ekipi: Independiente

Mosha: 18

Paga: £3,000 p/w

Vlera: £6 milion

Atributet më të mira: 90 Agility, 84 Bilanci, 82 Përshpejtimi

Duke filluar udhëtimin e tij në FIFA 22 me 73 në total, Alan Velasco ka një potencial emocionues 85. Ngritja e këtij talenti me shumë kohë loje, stërvitje specifike dhe mbajtja e tij pa lëndime do ta shohë së shpejti mesfushorin e majtë të ri të përmbushë potencialin e tij për skuadrën tuaj.

Një mesfushor i majtë me këmbën e djathtë, Velasco funksionon më së miri si një Anësori i përmbysur duke prerë brenda me efekt të madh duke përdorur lëvizjet e tij me katër yje, shkathtësinë 90 dhe84 bilanci për të rrëshqitur kundërshtarët e kaluar. Velasco nuk posedon një ritëm të turpshëm si anësorët e tjerë që mund t'i gjeni në lojë, por gjakftohtësia e tij 81 dhe tipari teknik i dribluesit do të thotë se ai mund të futet si një CAM shumë efektiv.

Talenti ynë i tretë argjentinas duke u zhvilluar brenda vendit të tyre, Velasco luan për klubin e tij të fëmijërisë Independiente në ligën më të lartë të Argjentinës. Ai mori shijen e tij të parë të futbollit të të moshuarve në 2019 pasi hyri si zëvendësues në Copa Sudamericana në vetëm 16 vjeç.

Që nga debutimi i tij, Velasco është ngritur në rendin e parë dhe vazhdon të fitojë përvojë të vlefshme loje . Në moshën 18-vjeçare ai po provon veten se është një talent i lartë, me menaxherin e tij që e luajti 19 herë sezonin e kaluar – ndeshje në të cilat Velasco shënoi një gol dhe asistoi dy herë.

4. Lautaro Morales (72 OVR – 85 POT)

Ekipi: Club Atlético Lanús

Mosha : 21

Paga: 5000 £ p/w

Shiko gjithashtu: Kodet e lojës One Piece në Roblox

Vlera: 4,3 milion £

Atributet më të mira: 74 GK Pozicionimi, 73 GK Reflekse, 71 GK Diving

Portieri i parë që shfaqet në listën tonë të talenteve të rinj argjentinas, Lautaro Morales ka aftësinë të luajë një rol startues në një ekip në zhvillim në kërkim të rritjes së statusit të tyre në futbollin botëror, me një vlerësim të përgjithshëm 72 të mbështetur nga një potencial 85-të.

Duke poseduar një klauzolë lirimi prej 9.1 milionë £, Morales mund të jetë i disponueshëm edhe përmë pak për një negociator me takt, duke e bërë atë një opsion tërheqës për të besuar. Së bashku me një tarifë mjaft të lirë nënshkrimi, lojtari i ri ka një bazë të shkëlqyer për t'u rritur për sa i përket atributeve të tij, me zhytjen e tij 71 GK, 73 GK reflekset dhe pozicionimi i 74 GK duke krijuar një pikënisje të shkëlqyer nga e cila mund të realizojë potencialin e tij të plotë.

Për shkak të rëndësisë së rolit të portierit, Morales i është dashur të jetë i durueshëm për mundësinë e tij për të shkëlqyer, por pasi ka bërë debutimi i tij në klub në tetor 2020, i riu shpejt u bë portieri i kupës së Atlético Lanús.

Sezonin e kaluar, Morales e shihte veten në ekipin e parë rregullisht, duke bërë 18 paraqitje në të gjitha garat dhe duke pranuar vetëm 24 gola dhe duke i fituar skuadrës së tij pesë fletë të pastra në proces.

5. Julián Álvarez (75 OVR – 85 POT)

Ekipi: River Plate

Mosha: 21

Paga: 12,000 £ p/w

Vlera: 10,8 milion £

Atributet më të mira: 86 Shpejtësia e Sprintit, 84 Shkathtësia, 81 Përshpejtimi

Një nga talentet më emocionuese që del nga Argjentina, Julián Álvarez do të shkëlqejë për skuadrën tuaj duke pasur parasysh mjedisin e duhur. Nëse ushqehet siç duhet, nuk do t'i duhet shumë kohë që të lërë pas 75-të e tij dhe të arrijë potencialin e 85-të që zotëron.

Një sulmues i talentuar natyrshëm, Álvarez lulëzon në krahun e djathtë ose si qendërsulmues. Ai ka aftësi me katër yje për të mashtruar mbrojtësitdhe repertori i tij përfshin një shkallë të lartë të punës sulmuese. Së bashku me tre atributet e tij kryesore të përmendura më lart, ai gjithashtu ka potencialin për të qenë një specialist i goditjeve të lira për shkak të saktësisë së tij të goditjeve të lira, 75 kurbës dhe fuqisë së 80 gjuajtjeve.

Të luash për prestigjiozin River Plate mund të e kanë bërë të vështirë për një yll të ri të depërtojë në ekipin e parë, por jo për Álvarez. Pasi bëri debutimin e tij në ligë në 2018, sulmuesi enigmatik po bëhet një shtyllë në krah për gjigantët argjentinas.

Sezonin e kaluar, Álvarez u paraqit 24 herë në të gjitha garat, duke shënuar katër gola dhe duke vendosur shtatë të tjerë. Paraqitjet e tij mbresëlënëse i dhanë atij një thirrje debutuese në skuadrën kombëtare, duke hyrë si nënshkrues në një ndeshje kualifikuese të Kupës së Botës kundër Kilit në qershor 2021.

Shiko gjithashtu: Përvetësoni artin e vizatimit të personazheve Roblox me këtë udhëzues përfundimtar!

6. Facundo Farías (72 OVR – 84 POT )

Ekipi: Club Atlético Colón

Mosha: 18

Paga: £4,000 p/w

Vlera: £4.7 milion

Atributet më të mira: 89 Përshpejtim, 89 Balancë, 88 Shkathtësi

Facundo Farías është një sulmues atletik me një të ardhme emocionuese përpara tij. Me një vlerësim modest 72 në përgjithësi dhe 84 potencial, ai ka aftësinë të bëhet një forcë e vërtetë në botën e futbollit.

Farías ka një kthesë të jashtëzakonshme të ritmit falë një përshpejtimi 89 që i jep atij avantazhin në distanca të shkurtra , por shpejtësia e tij 77 sprint e lë atë në disavantazh për një kohë më të gjatëgara e këmbëve. Sulmuesi i ri mund të jetë i fuqishëm para portës – pozicioni i tij 73 i lejon atij të gjejë hapësirë ​​përpara se të vendosë topin në pjesën e pasme të rrjetës me 72-shin e tij dhe tiparin shumë të kërkuar të gjuajtjes me finesë.

The Sulmuesi i talentuar u zhvillua në akademinë e Atlético Colón përpara se të bënte debutimin e tij për të moshuarit në vitin 2019 kur ishte 17 vjeç, dhe që atëherë atij i është dashur të provojë veten kryesisht si zëvendësues në nivelin më të lartë të futbollit argjentinas.

Megjithëkëtë. Duke u përdorur kryesisht si zëvendësues me ndikim, Farías shënoi dy gola dhe asistoi katër të tjerë në 11 ndeshjet që luajti në sezonin e kaluar. Ai do të jetë i shpejtë për të goditur tokën duke vrapuar këtë vit ndërsa vazhdon të bëjë emër për veten e tij.

7. Enzo Fernández (73 OVR – 84 POT)

Ekipi: River Plate

Mosha: 20

Paga: 9000 £ p/w

Vlera: 5,6 milion £

Atributet më të mira: 82 Agresion, 79 Qëndrueshmëri, 79 Pasime të shkurtra

I fundit në listë është mesfushori qendror i zellshëm Enzo Fernández. Me dy vjet të mbetura në kontratën e tij dhe një klauzolë blerjeje prej 8.9 milionë £, CM i vlerësuar me 73 në përgjithësi do të bënte një nënshkrim të shkëlqyer, veçanërisht nëse ai arrin vlerësimin e tij potencial 84.

20-vjeçari me mendje mbrojtëse vjetër ka gjithçka që ju dëshironi në një CM në zhvillim. Një vlerësim i qëndrueshmërisë 79 siguron që Fernández të mbulojë çdo fije barigjatë çdo loje, dhe atributi i tij i 76 goditjeve në këmbë i mundëson atij ta kthejë shpejt mbrojtjen në sulm. Fernández sjell një kokë të ftohtë në mesfushën tuaj falë qetësisë së tij 78, ndërsa ai gjithashtu ka aftësinë për të dalë nga telashet me 79 pasime të shkurtra dhe 74 vlerësime të shikimit, të cilat i japin Fernandez avantazhin kur vjen puna për të diktuar lojën.

I bashkuar nga Julián Álvarez në radhën e gjatë të të diplomuarve të akademisë së River Plate, falë konkurrencës së ashpër për vendet, Enzo Fernández nuk ka arritur ende një vend fillestar te gjigantët argjentinas. Si rezultat, ai e gjeti veten të huazuar te skuadra profesionale e Ligës, Defensa y Justicia sezonin e kaluar.

Huaza e tij zgjati nga gushti 2020 deri në qershor 2021, periudhë gjatë së cilës ai u paraqit shumë për klubin, duke bërë 32 paraqitjet, duke shënuar një herë dhe duke asistuar dy të tjera. Fernández madje arriti të marrë disa sende argjendi ndërsa ishte i huazuar, duke ndihmuar Defensa y Justicia të fitonte Copa Sudamericana dhe Recopa Sudamericana.

Të gjithë lojtarët më të mirë të rinj argjentinas në FIFA 22

Në tabelën e mëposhtme, do të gjeni të gjithë lojtarët më të mirë të rinj argjentinas në FIFA 22, të renditur sipas vlerësimit të tyre të mundshëm.

Emri Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi Vlera Paga
Pedro De laVega 74 86 20 RW, LW, RM Club Atlético Lanús £8,6 M £11k
Thiago Almada 74 86 20 CAM, LW, RW Vélez Sarsfield 8,6M£ 9K£
Alan Velasco 73 85 18 LM, LW, ST Idependiente 6M£ £3K
Lautaro Morales 72 85 21 GK Klubi Atlético Lanús 4,3 milion £ 5 mijë £
Julián Álvarez 75 85 21 RW, CF River Plate 10.8M£ £12K
Facundo Farías 72 84 18 ST, CF Club Atlético Colón 4,7 milion £ £4K
Enzo Fernández 73 84 20 CM River Plate 5,6 milion £ £9K
David Ayala 68 84 18 CDM Estudiantes de La Plata 2.5M£ £860
Nehuen Pérez 75 84 21 CB Udinese 10,3 milion £ 23 mijë £
Franco Orozco 65 84 19 LW , RW Club Atlético Lanús 1,5 milion £ £3K
Darío Sarmiento 65 83 18 LM, RM Girona FC 1.5M£ £860
Fausto Vera 69 83 21 CM, CDM Argjentinas

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.