Football Manager 2022 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (ML dhe AML) për të nënshkruar

 Football Manager 2022 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (ML dhe AML) për të nënshkruar

Edward Alvarado

Pavarësisht nëse futen brenda dhe ofrojnë një kërcënim për gol ose përqafojnë vijën e kontaktit për të shënuar krosimet, anësorët janë një ndikim gjigant në zonat sulmuese nëse vendosni t'i përdorni ato. Ne kemi përpiluar një listë të perspektivave më të nxehta të krahëve në lojë, me këta krahë që ndryshojnë lojën duke u renditur bazuar në vlerësimin më të lartë të aftësisë së mundshme (PA) në FM22.

Zgjedhja e të rinjve më të mirë të majtë wingers (ML dhe AML) në FM22

Ky artikull nxjerr në pah yjet më të mira të krahut të majtë në FM 22, me Callum Hudson-Odoi, Jadon Sancho dhe Pedro Neto që janë ndër më të mirët në FM22.

Ne i kemi veçuar këta lojtarë bazuar në vlerësimin e aftësisë së tyre të mundshme (PA) dhe faktit që ata kanë një vlerësim pozicioni prej të paktën 18 në ML ose AML në lojën e këtij viti.

Shiko gjithashtu: Mund të luani Roblox në Oculus Quest 2?

Në në fund të artikullit, do të gjeni një listë të plotë të të gjithë të rinjve më të mirë të krahut të majtë (ML dhe AML) në FM22.

Jadon Sancho (162 CA / 177 PA)

Ekipi: Manchester United

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 162 CA / 177 PA

Paga: £250,000 p/w

Vlera: £128.5 milion

Pozicionet më të mira: AML, AMR

Atributet më të mira: 18 Driblim, 18 teknikë, 18 shkathtësi

Jadon Sancho nuk është vetëm një nga perspektivat më të nxehta në botë futboll, por ai është gjithashtu një anësor i klasit botëror në FM22 siç përshkruhet nga CA e tij prej 162 dhe PA prej 177.

Pikë së pari, Sancho është një anësor që dëshiron tëFC £12,825 51 milion £ – 64 milion £ Khvicha Kvaratskhelia 128 150 -180 20 AM(RL) Rubin Kazan 1,134 £ 7 milion £ – 10,5 milion £ Rayan Cherki 112 150-180 17 AM (RLC), ST(C) Olympique Lyonnais £16,397 16 milion £ - 19.5 milion £ Nico Serrano 108 150-180 18 M(RL), AM(RCL), ST(C) Athletic Bilbao 3,500 £ 8,4 milion £ – 12,5 milion £ Bryan Mbeumo 133 149 21 M(L), AM(RL), ST Brentford 30,000 £ 23,6 milion £ Ebrima Colley 121 148 21 AM(L) Atalanta £ 6,000 4.8 milion £ Diego Laínez 124 147 21 AM(RL) Real Hispalis 7,800 £ 8 milion £ Ryan Sessegnon 129 147 21 D(L), AM(L) Tottenham Hotspur 55,000 £ <18 18>33 milionë £

Nëse dëshironi që një fëmijë i mrekullueshëm të përmirësojë spotin tuaj ML ose AML në FM22, mos kërkoni më larg se tabela e mësipërme.

izolo shënuesin e tij dhe merre atë me driblimin dhe shkathtësinë e tij 18, përpara se të rrëshqasë përpara me pasimet dhe shikimin e tij 17. Shkathtësia e tij si nga pikëpamja ashtu edhe nga ana teknike mbështet talentin dhe vlerën e anglezit në ndeshjen e këtij viti.

Një tarifë prej 76.5 milionë £ u pagua për Sancho në verë nga Manchester United pas paraqitjeve të pabesueshme që anësori bëri për Borussia Dortmund. Tetë gola dhe 12 asistime në 26 ndeshje të Bundesligës sezonin e kaluar është padyshim fenomenal dhe nëse ai mund ta përkthejë atë formë në Premier League, atëherë Sancho do të bëhet një nga yjet më të mëdhenj të lojës.

Vinícius Júnior (156 CA / 172 PA)

Ekipi: Real Madrid

Mosha: 21

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 156 CA / 172 PA

Paga: 185,000 £ p/w

Vlera: 82,9 £ milion

Pozicionet më të mira: AML

Atributet më të mira: 18 Përshpejtim, 18 vendosmëri, 17 ritëm

Speedsist i Real Madrid Vinícius Junior më në fund duket se po e realizon potencialin e tij në kryeqytetin spanjoll, një potencial që FM22 e vlerëson me 172, krahas CA-së së tij prej 156.

Loja e krahut të brazilianit shpesh mbështetet në ritmin dhe në FM22 kjo nuk është ndryshe. Nxitimi 18 dhe ritmi 17 i japin Vinícius Júnior avantazhin fizik ndaj shumicës dërrmuese të mbrojtësve dhe 17 driblime sugjerojnë se ai është një njeri i vështirë për t'u përballur kur është në fluturim të plotë.

Vetëm 18 vjeç,Vinícius Júnior nënshkroi për Real Madridin nga Flamengo për 40 milionë funte, një çmim që la në hije pjesën më të madhe të karrierës së tij në Bernabeu. Fatmirësisht, Vinícius Júnior ka ndërtuar mbi sezonin e tij solid 2020/21, dhe aktualisht po shijon formën e tij më të mirë, gjë që e bën atë në vend të mirë nëse dëshiron t'i shtojë shtatë paraqitjet e tij të Brazilit dhe të bëhet një legjendë e futbollit spanjoll.


4> Callum Hudson-Odoi (147 CA / 170 PA)

Ekipi: Chelsea

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 147 CA / 170 PA

Paga: 120,000 £ p/w

Vlera: 49,6 milionë £

Pozicionet më të mira: AML, AMR

Atributet më të mira: 16 Përshpejtimi, 15 ritmi, 15 Driblimi

Hudson-Odoi ka treguar gjithmonë shumë premtime gjatë karrierës së tij në Chelsea, me sulmuesin anglez që vazhdimisht lufton për të shënuar një vend fillestar në mënyrë që të përmirësojë FM22 CA prej 147 dhe të arrijë PA-në e tij prej 170.

Një anësor i shpejtë, siç tregohet nga përshpejtimi i tij 16 dhe ritmi 15, driblimi, pasimet dhe krosimet e Hudson-Odoi 15, sugjerojnë se pavarësisht nëse ai luan në krahun e djathtë apo të majtë, ai mund të jetë një kërcënim i vazhdueshëm për mbrojtësit. dhe një dhuratë për të zotëruar në FM22.

Në mënyrë të diskutueshme, Hudson-Odoi u shpërblye me një kontratë mahnitëse në një moshë shumë të re, duke e lidhur të ardhmen e tij në Stamford Bridge. Kritikët sugjeruan se ai ishte paguar më shumë, por produkti për të rinjtë e Chelsea ka luajtur tashmë mbi 100 herë dheshënoi 32 përfshirje në gola për Blues vetëm në moshën 21-vjeçare, dhe nëse ai mund të qëndrojë në formë, duket sikur ai është padyshim pjesë e planeve afatgjata të Tuchel në Chelsea.

Bukayo Saka (150 CA / 168 PA )

Ekipi: Arsenal

Mosha: 19

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 150 CA / 168 PA

Shiko gjithashtu: Këshilla për të shtënat NBA 2K22: Si të gjuani më mirë në 2K22

Paga: 30,000 £ p/w

Vlera: 79 milion £

Pozicionet më të mira: AML, WBL, AMR

Atributet më të mira: 18 Përshpejtimi, 16 dhunti, 15 Shkalla e punës

A i preferuari i fortë i tifozëve në Emirates, shkathtësia dhe potenciali emocionues i Bukayo Saka është pasqyruar në FM22 me 150 CA dhe 168 PA duke e renditur atë në mesin e perspektivave më të mira të krahut të majtë në planet.

Anglezi i ri është më i miri- i përshtatshëm për të krijuar raste duke përqafuar vijën e kontaktit nga krahu i majtë, kryesisht për shkak të fizikut të tij në top dhe përzierjes së tij mbresëlënëse të zgjuarsisë dhe industrisë. 18 përshpejtimi i shoqëruar me 16 dhunti dhe 15 ritëm pune e bën Sakën krahun më të mirë, apo edhe mbrojtësin e krahut, me aftësinë për të krijuar shanse për shokët e skuadrës nga jashtë.

Saka ka qenë një pozitiv i vërtetë për Arsenalin e Artetës pas duke diplomuar akademinë e tyre të të rinjve dhe duke pasur një sezon të ri në 2019/20. Paraqitjet e tij për Anglinë në Euro 2021 ranë në sy dhe ai duket se do t'i shtojë 14 paraqitjet e tij dhe katër golat si pjesë e planeve të Southgate në Angli për një kohë të gjatë në vazhdim.për shkak të shkathtësisë së tij pozicionale në fushë dhe personalitetit të tij infektues jashtë saj.

Pedro Neto (138 CA / 167 PA)

Ekipi: Wolverhampton Wanderers

Mosha: 21

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 109 CA / 170 PA

Paga: 40,000 £ p/w

Vlera: 47,2 milion £

Pozicionet më të mira: AML, AMR, ST

Atributet më të mira: 17 driblim, 17 përshpejtim, 16 dhunti

Një lojtar i shquar për Wolves të Nuno Espirito Santo, Pedro Neto duhet të arrijë PA-në e tij në lojë prej 167, ndërsa ai vazhdon të impresionojë trajnerët dhe skautët gjatë kohës së tij në West Midlands.

Neto mund të luajë nga e majta ose nga e djathta, gjë që i përshtatet atributeve të tij teknike dhe fizike. I bekuar me shpejtësinë për të kapërcyer mbrojtësit me 17 përshpejtime, Neto mund ta kthejë me lehtësi lojtarin e tij brenda në lojë me 17 driblime dhe 16 dhunti duke e profilizuar atë si një ndeshje makthi për mbrojtësit e krahut në të dy krahët.

Neto's Karriera e re e ka parë atë të përballet me lojtarë në vendlindjen e tij, Portugali, Itali, dhe sigurisht Anglinë, e cila ka përfituar vetëm nga loja e tij, pasi ai është përshtatur me filozofitë dhe kulturat e ndryshme të futbollit që ofrojnë këto vende. Deri më sot, Neto ka luajtur futbollin e tij më të mirë për Wolves, dhe pesë golat dhe gjashtë asistimet e tij sezonin e kaluar i mjaftuan atij për të debutuar me kombëtaren portugeze.

Gabriel Martinelli (138 CA / 166 PA)

Ekipi: Arsenal

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 138 CA / 166 PA

Paga: 40,000 £ p/w

Vlera: 54,5 milion £

Pozicionet më të mira: AML, ST

Atributet më të mira: 16 ritmi, 16 përshpejtimi, 16 shkalla e punës

Gabriel Martinelli duket i vendosur të jetë i radhës në një linjë të gjatë të anësorëve elitë brazilianë që do të pushtojnë botën e futbollit, dhe Football Manager ndan këtë pikëpamje duke i dhënë atij një PA prej 166.

Me 16 ritëm dhe përshpejtim në lojë mund të prisni Martinelli për të konkurruar fizikisht me mbrojtësit elitë të lojës, por ndoshta është shkalla e tij e punës 16 që e bën Martinellin një perspektivë kaq unike. Pavarësisht nëse ai është duke prerë brenda nga e majta, apo edhe duke udhëhequr vijën, përkushtimi i Martinellit ndaj kauzës dhe gatishmëria e tij për të ndikuar në lojë si brenda dhe jashtë posedimit të topit, e bën atë një anësor shumë të vlefshëm për çdo skuadër që vlerëson mbrojtjen.

Martinelli aktualisht po përpiqet të rimarrë formën e tij më të mirë pasi pësoi disa pengesa të lidhura me dëmtimet, por transferimi i tij në fushën e majtë nga Ituano, një klub i vogël rajonal në Brazil, në fuqinë angleze Arsenal befasoi shumë. I riu kaloi jashtëzakonisht mirë në futbollin anglez dhe shkëlqeu vitin e kaluar në 14 paraqitjet e tij në Premier League, duke shënuar dy herë dhe duke asistuar një herë në proces.

Rodrygo (139 CA / 165 PA)

Ekipi: RealMadrid

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 139 CA / 165 PA

Paga: 131,000 £ p/w

Vlera: 42 milion £

Pozicionet më të mira: AML, AMR, ST

Atributet më të mira: 16 Shkathtësi, 15 ritëm, 15 larg topit

Potencialisht, Rodrygo është një nga perspektivat më të nxehta braziliane të një brezi, dhe nëse ai mund të përparojë në Bernabeu PA e tij prej 165 mund ta shohë atë të bëhet një nga anësorët më të frikshëm të Evropës.

Si sulmues që mund të udhëheqë vijën ose të presë brenda nga krahu i majtë, do të prisni që Rodrygo të mburret me disa atribute sulmuese të këqija me të cilat ai bën me 15 larg topit duke e lejuar atë të marrë pozicione të rrezikshme. 16 shkathtësia dhe 15 ritmi vetëm e bëjnë Rodrygo një sulmues më të pakapshëm dhe edhe më të ndërlikuar për mbrojtësit kundërshtarë për të shënuar në lojë.

I nënshkruar nga Real Madrid për një 40 milionë £ mahnitëse gjatë verës së 2019, Rodrygo ishte vetëm një 18-vjeçar kur u bë një emër familjar brenda natës. Ndonëse dy sezonet e para nuk kishin qenë tepër produktive, anësori i ri tani po ndërton vrull në kryeqytetin spanjoll pas një sërë shfaqjesh mbresëlënëse kontinentale këtë sezon. Nëse Rodrygo vazhdon këtë trend rritës, me siguri nuk do të ketë kohë para se të bëjë debutimin e tij për kombëtaren braziliane.

Të gjithë të rinjtë më të mirë të krahut të majtë (ML dhe AML) në FM22

<4 0>Në tabelën e mëposhtme do të gjeni të gjitha më të miratML i ri dhe AML në FM22, të renditura sipas aftësive të tyre të mundshme.
Lojtari CA PA Mosha Pozicioni Ekipi Paga (p/w) Vlera
Jadon Sancho 162 177 21 AM(LR), M(RL) Manchester United 250,000£ 128,5 milion £
Vinícius Júnior 156 172 20 AM(L ) Real Madrid 185,000 £ 82.9 milion £
Callum Hudson-Odoi 147 170 20 AM(LRC) Chelsea 120,000 £ 49.6 milion £
Bukayo Saka 150 168 19 WB(L), AM (LR) Arsenali 30,000 £ 79 milionë funte
Pedro Neto 138 167 21 AM(LR), ST Wolverhampton Wanderers 40,000 £ 47.2 milion £
Gabriel Martinelli 138 166 20 AM(L), ST Arsenal 40,000 £ 54,5 milion £
Rodrygo 139 165 20 AM(LR), ST Real Madrid 131,000 £ 42 milion £
Dwight McNeil 135 165 21 AM(RL), M(RL) Burnley 70,000 £ 45.4 milion £
Mikkel Damsgaard 139 163 21 AM (LRC),M(RL) Sampdoria 3000 £ 31.4 milion £
Ansu Fati 149 160-190 18 AM(RL), ST(C) FC Barcelona £104,951 42 milionë £ – 63 milionë funte
Curtis Jones 137 156 20 M(C), AM(L) Liverpool 45,000 £ 48.3 milion £
João Mário 132 155 21 WB(R), AM(LR) FC Porto £4,300 9.3 milion £
Sergio Gómez 130 155 20 D (L), WB(L), M(L), AM(CL) Anderlecht 10,700 £ £12 milion
Jens Petter Hauge 134 155 21 AM(L) AC Milan £25,000 £9.9 milion
Ander Barrenetxea 140 154 19 AM(RL) Real San Sebastián 23,500 £ 51.3 milion £
Amine Gouiri 133 154 21 AM(L), ST OGC Nice 17,800 £ 13 milion £
Valentin Mihăilă 124 153 21 AM(L ) Parma Calcio 1913 11,200£ 8.5 milion£
Iván Jaime 125 150 20 M(C), AM(CL) Famalicão 2400 £ £23,4 milion
Jérémy Doku 129 150-180 19 AM(RL), ST (C) Stade Rennais

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.