Загатка со часовник во светилиштето чудовишта: решение за мистериозна соба и време на часовникот

 Загатка со часовник во светилиштето чудовишта: решение за мистериозна соба и време на часовникот

Edward Alvarado

Засолништето за чудовишта е натоварено со скриени премини и загатки кои треба да се решат, од тајни ковчези што ќе се најдат со кршење ѕидови до сосема нови области како што е Блоб Бург за наоѓање. Мистичната работилница, исто така, има голем часовник во една од своите горни простории, со многу очигледно блокиран премин на страна.

Исто така види: Ефективни стратегии за напад Clash of Clans TH8

Еве што треба да знаете за да ја решите загатката со часовникот во Monster Sanctuary, овозможувајќи ви пристап до нејзината мистериозна соба и градите во неа.

Како да ја решите сложувалката на часовникот во Monster Sanctuary

Во една од највисоките простории на високата Мистична работилница, ќе најдете часовник загатка. Кога ќе го видите часовникот, ќе се постави на случајно време, со блокирање на преминот што води кон запад.

Со стоење под часовникот, можете да ги смените стрелките за да поставите различно време до притискање на копчето „интеракција“. Ако го направите тоа, ќе го отклучите преминот кон запад ако го поставите точното време.

Исто така види: FIFA 23 Defenders: Најбрзи централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера на FIFA 23

Како да го откриете точното време на часовникот

За да го откриете точното време за часовникот и да ја решите сложувалката на часовникот, треба да се упатат преку Мистичната работилница до просторија на источната страна. Не е далеку од местото каде што е собата со загатки на часовникот, како што е прикажано подолу.

Тука, ќе најдете друг помалку очигледен часовник на ѕидот. Поставен во позадина, спојувајќи се со сивиот ѕид, решението на вашата сложувалка со часовникот е прикажано.

Како што можете да видите подолу,Решението за сложувалката на часовникот на Monster Sanctuary е 9 часот.

Сега кога знаете на кое време да го поставите часовникот во Monster Sanctuary, можете да се вратите назад во собата за сложувалки и да ги поставите стрелките на 9 часот со притискање на копчето „интеракција“.

Со подигнат ѕид, можете да влезете во соседната соба за да ги побарате наградите. Сепак, можеби сè уште нема да можете да ги отворите сите три ковчези.

Како да ги побарате сите три наградни ковчези за сложувалки за часовници

За решавање на сложувалката за часовници Mystical Workshop во Monster Sanctuary, ќе можете да отворите еден ковчег без дополнителна мака. Сепак, уште два сандаци седат привлечно блиску зад голем блок од ѕид.

Ќе сте ги виделе овие ѕидни формации околу картата на Monster Sanctuary и тие може да се преместат за да пристапат до следната област. За да го направите тоа, ќе ви треба чудовиште со способност „Levitate“.

Levitate е многу способност за доцна игра на која нема да се сопнете со поразување на обични диви чудовишта. Наместо тоа, ќе треба да победите едно од трите шампионски чудовишта до оценка со пет ѕвезди и да ги внесете во вашиот тим.

Трите шампионски чудовишта се Диавола (Сончева палата), Вертрааг (Мистична работилница ), и Водиној (Хоризонт плажа). Сите тројца шампиони се неверојатно моќни и тешко се поразуваат до оценката со пет ѕвезди што е потребна за да се добијат нивните јајца.

Благодарение на работата на MisterMiskatonic, можете да дознаете како да ги победите сите три шампионидо оценка со шест ѕвезди со проверка на видеата подолу:

  • Поразете ја Диавола за шест ѕвезди
  • Поразете ја Вертрааг за шест ѕвезди
  • Поразете го Водиној за шест ѕвезди

Сега го знаете решението за сложувалката на часовникот и во Monster Sanctuary како што чудовишта шампиони ви требаат за да пристапите до другите две ковчези во Мистичната работилница.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.