FIFA 21 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB) за најавување во режим на кариера

 FIFA 21 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB) за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Одамна помина времето на еднодимензионалниот дефанзивец стациониран на левиот бек, фокусиран исклучиво на чистење на противничките закани за напад.

Сега, од најдобрите бекови се очекува да бидат напаѓачка закана сами по себе, да се преклопуваат за да упаднат во шеснаесетникот и да искористуваат широки области.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за најавување во режим на кариера

Не е изненадувачки, играчите кои можат да придонесат за цврстина во одбраната и да служат како напаѓачка сила се ретки; тие вредат злато, а потоа и некои, како резултат.

Еден начин да се заобиколат таквите високи цени е да купите млада ѕвезда и да ја развиете во светски победник, па затоа на оваа страница ќе ги најдете сите чудесни деца од левата страна.

Избор на најдобрите чудесни леви бекови (LB) на FIFA 21

За да ви помогнеме, составивме листа на секој лев бек во FIFA 21 кој има 21- години или помлади со најмалку 82 потенцијален рејтинг.

Во главното тело на статијата се петте најдобри млади леви бекови со највисок потенцијал. Во подножјето на статијата, ќе најдете целосна листа на сите најдобри чудесни леви бекови (LB) на ФИФА 21.

Алфонсо Дејвис (81 OVR – 89 POT)

Тим: Баерн Минхен

Најдобра позиција: LB

Возраст: 19

Вкупен/потенцијал: 81 OVR / 89 POT

Исто така види: Како да создадете лик на Roblox на другите ќе им завидуваат<0 0>Вредност (клаузула за ослободување): 20,3 милиони фунтиЦентрални играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

ФИФА 21 Wonderkid Wingers: Најдобрите леви крила (LW & LM) за најавување во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkid Wingers: Најдобрите десни крила ( RW & RM) за најавување во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри напаѓачи (ST & CF) за најавување во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување Режим на кариера

ФИФА 21 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи кои се најавуваат во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

Изглед за поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри потпишувања за истекување на договори кои завршуваат во 2021 година (прва сезона)

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри евтини централни бекови (ЦБ) со висок потенцијал за Режим на кариера на FIFA 21: Најдобри евтини напаѓачи (ST & CF) со висок потенцијал за потпишување

FIFA 21 режим на кариера: најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри евтини леви бекови (LB & LWB) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на FIFA 21: Најдобри евтини централни играчи од средниот ред (CM) со висок потенцијал до Пријавете се

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри евтини голмани (ГК) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри евтини десни крила (RW & засилувач; RM) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера ФИФА 21: Најдобри евтини леви крила (LW & LM) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера ФИФА 21: Најдобар евтин нападИграчи од средниот ред (CAM) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри евтини дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) со висок потенцијал за потпишување

Ги барате најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади централни бекови (ЦБ) до потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: најдобри млади напаѓачи & засилувач; Централни напаѓачи (ST & CF) до потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади ЛБ за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади десни бекови (РБ и РВБ) до потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади офанзивни играчи од средниот ред (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади голмани (ГК) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 21: Најдобри млади десни крила (РВ и РМ) до Пријавете се

Ги барате најбрзите играчи?

ФИФА 21 бранители: Најбрзите средишни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 21: Најбрзо Штрајкери (ST и CF)

(38 милиони фунти)

Плата: 36 илјади фунти неделно

Најдобри атрибути: 95 забрзување, 92 брзина, 85 дриблинг

Победник на Лигата на шампионите со Баерн Минхен минатата сезона, Алфонсо Дејвис е најдобриот млад лев бек во ФИФА 21. Канаѓанецот го стекна своето име како мародерски лев бек со Ванкувер Вајткепс во МЛС, пред да се пресели во Баерн во јануари 2019 година.

Тој имаше само шест настапи во втората половина од сезоната 2018/19, но уживаше во сезоната на пробив една година подоцна. Играјќи 46 пати во сите натпреварувања во уште една сезона за германскиот гигант, Дејвис постигна десет асистенции и три гола. надолу по левото крило со застрашувачка брзина. Оценките на Дејвис за ФИФА 21 го одразуваат тоа, со неговата брзина од 92 спринт и 95 забрзување што значи дека тој никогаш не е навистина надвор од акцијата.

Неговата издржливост од 79 е нешто што треба да се обиде да се развие на теренот за обука, сепак, со Неговото влијание во игрите кои во моментов може да избледат. 68-те вкрстувања и 63 удари од далечина на чудесното дете се исто така аспекти на неговата игра на кои ќе сакате да се фокусирате на подобрување со текот на времето.

Дејвис моментално се проценува на само 20,3 милиони фунти, со ослободителна клаузула од 38 милиони фунти. Иако тоа не е промена во џебот, за играч со неговиот потенцијал на толку посакувана позиција, тој е изненадувачки прифатлива опција - особено за еден одВодечките европски клубови.

Нуно Мендес (72 OVR – 87 POT)

Тим: Спортинг CP

Исто така види: Assassin’s Creed Valhalla: Best Spears Breakdown

Најдобра позиција: LWB, LM

Возраст: 17

Севкупно/потенцијал: 72 OVR / 87 POT

Вредност (клаузула за ослободување): 5,4 милиони фунти (14,3 милиони фунти)

Плата: 2 илјади фунти неделно

Најдобри атрибути: 87 забрзување, 86 брзина на спринт, 82 агилност

Темпото на Нуно Мендес е доволно за да ги натера опозициските играчи да мислат дека мора бидете двајца од него. Тинејџерот освои стартна улога во тимот на Спортинг ЦП на почетокот на минатата сезона. И покрај тоа што тој обично е распореден како лев играч од средниот ред, тој е повеќе од способен да го пополни левиот бек кога е потребно. сезоната продолжи и се очекува да го задржи своето стартно место во текот на сезоната 2020/21.

Благословен со 87 забрзувања и 86 брзини на спринт во ФИФА 21, темпото е најголемо за Мендес, но тинејџерот има повеќе од брзина на стапалото. Неговиот одбранбен рејтинг е доволно добар за тој да се претвори во лев бек со полно работно време, дури и за оние кои имаат намера да распоредат бековска четворка.

Неговите 68 удари во стоечка положба и 67 лизгачки удари се соодветни за 17 години - стар кој сè уште го учи својот занает, додека неговата одбранбена свест од 70 години укажува на природен афинитет кон одбранбената страна на играта.

Во однос на неговиот развој, фокусот треба да биде на неговите 48 сили и 54 долги додавања; подобрување на неговата40 шут и 38 удари од далечина, исто така, би додале друга димензија на неговата игра.

Проценет на 5,4 милиони фунти на ФИФА 21, со ослободителна клаузула од 14,3 милиони фунти, Мендеш не е најприфатливиот играч, особено затоа што тој нема да биде подготвен да стартува за клубови кои можат да ја платат бараната цена. Сепак, тој треба да се покаже како повеќе од исплатлива инвестиција на долг рок.

Лука Нец (63 OVR – 86 POT)

Тим: Херта Берлин

Најдобра позиција: LB

Возраст: 17

Гокупно/потенцијал: 63 OVR / 86 POT

Вредност (клаузула за ослободување): £675k ( 1,8 милиони фунти)

Плата: 450 фунти неделно

Најдобри атрибути: 77 справување со стоење, 70 забрзување, 69 брзина на спринт

Мора да се признае, на 17-годишна возраст, можеби е премногу рано да се шпекулира што би можел да постигне Лука Нец, особено во реалниот свет, но на ФИФА 21, тој секако е предодреден за големи работи.

Сепак да игра конкурентна сениорска игра за Херта Берлин, во времето на пишувањето, Нец сепак има импресивна репутација за вториот тим во Регионалната лига Нордост - четвртиот степен на германската фудбалска пирамида. , неговиот најдобар атрибут. Сепак, неговото 70 забрзување, 69 брзина на спринт, 68 лизгачки справи, 68 дриблинг и 66 вкрстување укажуваат на силна сеопфатна игра откако ќе се развие.

Нец, исто така, има значителен простор за подобрување,особено со неговите 29 удари од далечина и моќта на 32 шутеви: слабости кои може и треба да се решат на теренот за тренирање.

Неговиот извонреден потенцијал гарантира дека, со правилен тренинг и развојен пат, 17-годишникот може да , од скромна почетна точка, станете суперѕвезда. Секако, вреди да се преземе ризик, со оглед на неговата поволна цена и малите барања за плати.

Лука Пелегрини (72 OVR – 86 POT)

Тим: Џенова, позајмен од Пјемонте Калчо (Јувентус)

Најдобар Позиција: LB

Возраст: 21

Севкупно/Потенцијал: 72 OVR / 86 POT

Вредност (клаузула за ослободување): 5,5 милиони фунти (14,3 милиони фунти)

Плата: 7 илјади фунти неделно

Најдобри атрибути: 78 премини, 78 забрзување, 75 брзина на спринт

Рома младински производ, Лука Пелегрини има искуство да игра за повеќе клубови од Серија А. Матичниот клуб Јувентус, кој го купи за 22 милиони евра во 2019 година, го испрати на позајмица во Калчо Каљари, каде што играше во втората половина од сезоната 2018/19, а сега е во Џенова.

Минатата сезона, Пелегрини забележа 24 настапи за Каљари во лигата, давајќи шест асистенции, при што тимот од Сардинија заврши на 14-тото место на табелата - десет бода повеќе од местата за испаѓање.

Пелегрини не е еден од најбрзите леви бекови, но со 78 забрзување и 75 брзина на спринт, тој има доволно темпо да се качува и спушти по линијата на допир. Понатаму, неговиот 78 премин гарантира дека има доволноквалитет да направи штета во последната третина.

За да го развиете Италијанецот во покомплетен одбранбен играч, би било добро да се фокусирате на неговиот 72 рејтинг за справување, како и неговите 68 освестени и 60 лизгачки справи. Неговите 68 позиционирања и 62 прекини се исто така области во кои Пелегрини може да ја подобри својата игра.

Рајан Аит-Нури (71 OVR – 86 POT)

Тим: Вулверхемптон Вондерерс (на позајмица од Angers SCO)

Најдобра позиција: LB

Возраст: 19

Севкупно/Потенцијал: 71 OVR / 86 POT

Вредност (клаузула за ослободување): 4,2 милиони фунти (11,2 милиони фунти)

Плата: 6,3 илјади фунти неделно

Најдобри атрибути: 76 рамнотежа, 72 контрола на топката, 72 лизгачки справи

Рајан Аит-Нури, кој потпиша во Молине на позајмица од Анжер од Лига 1, има потенцијал да се развие во еден од најдобрите во светот на неговата позиција на ФИФА 21.

Францускиот бек имаше 17 настапи минатиот период во Лига 1, придонесувајќи со три асистенции на тим кој прими само 33 гола во 28 првенствени натпревари, што укажува на тоа дека иако неговата најголема сила е можеби во одбраната, тој може да придонесе како напаѓачки излез.

19-годишникот започнува со 71 OVR, а најважните моменти на неговиот лист за оценки се неговиот 76 биланс и 72 контрола на топката, додека тој исто така има оценки од над 70 и за стоење и за лизгање.

Големата слабост во неговата игра е недостатокот на темпо, при што забрзувањето на Аит-Нури 66 и брзината на спринт од 70 се под нивото за модернабек. Тоа, додадено на неговата 63 издржливост, значи дека напаѓачките потфати на Аит-Нури може да бидат ограничени во почетокот на сезоната на вашиот режим на кариера, особено ако играте во брза и физичка лига, како Премиер лигата или Бундеслигата.

Тоа, рече, неговите барања за плата и клаузула за ослободување се доволно скромни за да го направат солидна инвестиција, особено ако барате бек кој е силен во справувањето.

Сите најдобри млади чуда леви бекови (LB) во ФИФА 21

Сите најдобри чуда ЛБ и ЛВБ на ФИФА 21 со потенцијал од 82 или повеќе се наведени во табелата подолу:

<16 16> £7k <16 16> £16k
Име Позиција Возраст Севкупно Потенцијал Тим Вредност Плата
Алфонсо Дејвис LB 19 81 89 Баерн Минхен £20,3m £36k
Нуно Мендес LB 18 72 87 Спортинг Лисабон £5,4m £2k
Лука Netz LB 17 63 86 Херта Берлин £675k £450
Лука Пелегрини LB 21 72 86 Џенова £5,9m £7k
Rayan-Aït Nouri LB 19 71 86 Вулверхемптон Вондерерс 4,2 милиони фунти 6 илјади фунти
ОвенВајндал ЛБ 20 77 86 АЗ Алкмар 11,3 милиони фунти
Нуно Таварес LB 20 72 85 Бенфика 5 милиони фунти 6 илјади фунти
Брендон Вилијамс ЛБ 19 75 85 Манчестер Јунајтед £8,6m £36k
Ноа Катербах LB 19 70 84 FC Келн £3,2m £ 6k
Виталиј Миколенко LB 21 76 84 Динамо Киев 9 милиони фунти 450 фунти
Либерато Какаче ЛБ 19 73 84 Sint-Truidense VV £5,4m £5k
Алехандро Сентелес ЛБ 20 74 84 Валенсија 7,2 милиони фунти
Tyrell Malacia LB 20 75 84 Феенорд £ 8,6 милиони £ 8k
Рубен Винагре LB 21 74 84 Вулверхемптон Вондерерс 7,2 милиони фунти 34 илјади фунти
Керим Чалханоглу LB 17 62 83 Шалке £563k 450 фунти
Денис Сиркин ЛБ 18 61 83 Спарс £473k £3k
Мелвин Бард LB 19 67 83 Лион £1,4m £7k
ДомагојБрадариќ ЛБ 20 75 83 Лил 8,1 милиони фунти £18k
Michał Karbownik LB 19 68 83 Legia Warszawa £1,6m £2k
Alexandro Bernabéi LB 19 70 83 Клуб Атлетико Ланус 2,7 милиони фунти 5 илјади фунти
Феликс Агу ЛБ 20 70 83 Вердер Бремен 2,8 милиони фунти £ 9k
Франциско Ортега LB 21 70 83 Велез Сарсфилд 2,8 милиони фунти 6 илјади фунти
Нилтон Варела Лопес ЛБ 19 70 82 Belenenses £2,5m £2k
Мануел Санчез де ла Пења LB 19 70 82 Атлетико Мадрид £2,5 m £10k
Арон Хики LB 18 65 82 Болоња £900k £2k
Жерардо Артеага LB 21 75 82 KRC Генк £7,7m £9k

Барате чуда?

ФИФА 21 Wonderkids: Најдобри централни бекови (CB) за најавување во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри десни бекови (RB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри голмани (GK) за да се пријават во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобри напаѓачки средни играчи (CAM) за да се пријават во режим на кариера

FIFA 21 Wonderkids: Најдобро

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.