Објаснет е Ultimate Team Madden 22: водич и совети за почетници

 Објаснет е Ultimate Team Madden 22: водич и совети за почетници

Edward Alvarado

Madden 22 Ultimate Team пристигна, и се чини дека е главниот фокус на тимот на EA. Во овој режим на игра, вие градите свој тим со добивање картички на играчи, со цел играта да се натпреварува со други играчи онлајн.

Ако сте почетник, MUT може да изгледа малку застрашувачко и сложено . Значи, овде, ги разгледуваме сите клучни аспекти на Madden 22 Ultimate Team.

Објаснети се составите на MUT

Една од првите работи што сакате да ги проверите во MUT е вашата постава. Овде, можете да изберете играч за секоја позиција во напад, одбрана и специјални тимови, како и вашиот тренер, тетратки и униформи. Овде можете да доделите способности на суперѕвезди и да ги активирате X-Factors.

Совет: Додавањето играчи од истиот тим ќе им даде на вашите играчи бонус за хемија и ќе ја подобри нивната статистика. Еве еден пример за тоа што подразбира изградбата на еден од овие тимови со теми.

Објаснето Madden Ultimate Team Item Binder

Item Binder е местото каде што можете да ја проверите целата колекција на картички на играчот. Овде можете да се надополните со поени за обука или да ги продавате картичките за монети. Можете исто така лесно да филтрирате по тип, квалитет, тим, вредност на капа, програма и хемија.

Новите играчи од предизвици и пакети ќе завршат во Item Binder откако ќе ги отклучите, затоа проверете го испуштајте често за да можете да го надградите вашиот тим.

Madden Ultimate Team ModesОбјаснето

Madden 22 Ultimate Team има многу различни стилови и начини на игра за да се натпреварувате за да заработите монети и други награди.

  • Предизвици: Преземајте различни предизвици - или соло или со пријател - за да заработите награди како што се тренинг, монети или картички на играчи.
  • Соло битки: Бијте ги тимовите на процесорот за да заработат награди и да продолжите таблата на водачи. Настапот на високо ниво во Solo Battles ви овозможува пристап до Викенд лигата.
  • H2H сезона: Играјте случајни противници онлајн 1v1. Целта е да се освојат доволно натпревари за да се стигне до Супер Боул.
  • MUT Викенд Лига на шампиони: Ова е местото каде што најдобрите од најдобрите се борат секој викенд за место на табла на водачи и шанса да влезете во натпреварувачката сцена.
  • Одреди: Играјте една игра со пријателите против други онлајн тимови.
  • Нацрт: Овој режим бара плаќање на монети. Овде добивате голем број на кругови за да изберете играчи и да формирате нов тим за играње во сезоната на чело.

Madden Ultimate Team Missions Explained

Овие се цели и достигнувања што можете да ги завршите со играње на различните начини на игра на MUT. Мисиите обично се поделени со програми. Ова се тематски изданија на предизвици, мисии и картички кои обезбедуваат награди.

Совет: Некои од мисиите и програмите се ограничени и имаат датуми на истекување, затоа задржетевнимавајте на оние кои нудат награди што ги сакате.

Објаснет е пазар на Madden Ultimate Team

Овде, можете да купите пакети со тренинг, монети или MUT поени. Овие пакети содржат книги за игри, играчи и тренери. Тоа е добро место за да започнете да го градите вашиот тим откако ќе заработите пари со правење предизвици.

Можете и да влезете во Аукциската куќа и да купите единечни картички објавени од други онлајн играчи или можете да ги продадете вашите на заработувајте монети.

Совет: Madden зема 10 проценти од секоја трансакција во Аукциската куќа; не заборавајте да буџетирате за тоа!

Објаснети се комплетите на Madden Ultimate Team

Тука, можете да ги замените вашите картички и да добиете награда од секоја програма. Тие обично вклучуваат собирање на голем број картички преку предизвици со цел да се заменат со картичката за лидер на програмата. Не заборавајте да ги проверите овие екрани бидејќи можеби ќе можете да разменувате картички што не ви се потребни за да заработите награди.

Исто така види: Усовршете ја уметноста на запирање во GTA 5 PC: Ослободете го вашиот внатрешен акробација за мотоцикли

Конкурентна сцена на MUT

Кабот „Конкурент“ е местото каде што можете може да ја проверите натпреварувачката сцена на Madden 22 Ultimate Team и да ги видите таблите на водачи и рангирањето на моќта. Ако сте почетник, ова е одлично место за гледање и учење од врвните играчи на Madden 22.

Се надеваме дека ова ви помогна да добиете подобра идеја за вашите опции во Madden Ultimate Team, со што ќе се подготвите директно да го прифатите овој режим за да создадете сопствена постава.

Белешка одУредник: Ние не го одобруваме или охрабруваме купувањето на MUT поени од никој под законската возраст за коцкање на нивната локација; пакетите во Ultimate Team може да се сметаат како форма на коцкање. Секогаш Бидете свесни за коцкање .

Исто така види: Практично: Дали вреди GTA 5 PS5?

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.