Pokémon Sword and Shield: How to Evolve Snom во No.350 Frosmoth

 Pokémon Sword and Shield: How to Evolve Snom во No.350 Frosmoth

Edward Alvarado

Покемоните Sword and Shield можеби го немаат целиот Национален Декс на располагање, но сепак има 72 Покемони кои едноставно не се развиваат на одредено ниво. Згора на тоа, уште повеќе се на пат во претстојните проширувања.

Исто така види: ФИФА 23: Оценки за играчи на Реал Мадрид

Со Pokémon Sword и Pokémon Shield, неколку методи на еволуција се изменети од претходните игри и, се разбира, има некои нови Покемони да се развива преку сè пообичните и специфични начини.

Во овој водич, ќе откриете каде да го најдете Сном, како и како да го еволуирате Сном во Фрозмот.

Каде да го најдете Сном во Покемон Sword and Shield

Сном е еден од најновите покемони откриени во универзумот на Покемон, кој доаѓа со игрите на Покемон Sword and Shield од генерацијата VIII.

Иако не е еден од најбританските нови покемони во игрите, Сном сè уште е одличен додаток на National Dex.

Во Sword and Shield, Snom може да се најде релативно лесно, создавајќи маршрути и во сите временски типови:

  • Патот 8: кој било Временски услови (надвор од светот и случајна средба)
  • Рут 10: какви било временски услови (случајна средба)
  • Езеро на гневот: снег (случајна средба)

Сном е многу лесно да се најде и фати во двете игри, со тоа што е речиси невозможно да не се сретнете ако одите по рутата 8.

Како да го фатите Snom во Pokémon Sword and Shield

Додека Сном е прилично вообичаен, тоа е најниско нивоќе се појави на ниво 39. Надолу рута 8, може да достигне ниво 43, ниво 46 до маршрута 10 или ниво 52 кај езерото на бесот кога врне снег.

Брзите топки се покажаа како прилично моќни во Pokémon Sword и Pokémon Shield, но со Snom, можете да се извлечете со користење на стандардна Poké Ball ако доволно ја исцрпите нејзината HP.

Всушност, бидејќи Snom е делумно покемон од типот бубачки, можеби откријте дека нето топката го прави трикот бидејќи е поефективен кога се обидувате да уловите покемон од типот бубачка или вода.

Можете да добиете Net топки од центарот за покемони Motostoke и Watt на Wild Area Трговец.

Snom е покемон од типот на ледени бубачки, така што има многу видови на движење што треба да ги избегнувате да ги користите. Потезите од оган и карпи се надвор од суперефективни против Сном, затоа избегнувајте да ги користите по секоја цена.

Црвот Покемон е исто така подложен на летање и движења од типот на челик, но е силен против трева, мраз и потези од типот на земја – затоа искористете ги за да го намалите HP-от на Snom и да го олесните фаќањето.

Како да еволуирате Snom во Frosmoth во Pokémon Sword and Shield

Snom не треба да биде на одредено ниво за да еволуира во Фрозмот, но Покемонот треба да има многу висока вредност на среќата од 220. После тоа, Сном треба да се израмни ноќе.

Можете да го зголемите бројот на Покемон рејтинг на среќа во Sword and Shield доста брзо со користење на активностите во ПокемонотКамп.

Во кампот Покемон, разговорот со Сном, користењето на стапчето за пердуви за играње со Сном, готвењето кари и играњето фак со Сном значително ќе ја зголеми неговата среќа.

Додека играњето фаќање со која било топка во покемон камп ќе ја зголеми среќата на Сном, користењето на топката за смирување е поефективно.

Можете да ја добиете топката за смирување со прикажување на Кралот на кампување (по чекорите што водат до Мотостоке во Дивата област), дека имате 15 различни кари најавени во вашиот Кари Декс.

Сном исто така ќе стане посреќен ако го користите во битка, особено ако држи ѕвонче за смирување за време на битките. Можете да дознаете како да добиете ѕвонче за смирување во овој водич.

Ако започнете со неколку битки во Дивата област и потоа имате многу интеракции со Сном во вашиот покемон камп, ќе откриете дека среќата ќе се искачи на 220 многу брзо.

Како што интеракцијата со Покемоните во вашиот камп исто така ги добива xp, погрижете се да го поставите вашиот камп ноќе бидејќи Сном најверојатно ќе се израмни по неколку круга преземање и неколку кари.

Бидејќи Frosmoth не се наоѓа во дивината во Pokémon Sword или Pokémon Shield, зголемувањето на рејтингот на среќата на Snom и потоа израмнувањето навечер е единствениот начин да се добие Frosmoth надвор од тргување.

Како да се користи Frosmoth (јаки и слаби страни)

Освен ако немате афинитет за Frosmoth или не сакате да изградите тим со сите грешки или целосно мраз, виеверојатно само сака Frosmoth да го пополни вашиот Pokédex.

Исто како Snom, Frosmoth е покемон од типот на ледени бубачки. Иако пишувањето е релативно невообичаено, ова го прави Fosmoth многу слаб во однос на напади од карпи и оган.

Иако движењата од тревата, мразот и земјата не се многу ефикасни против покемонот Frost Moth, тој е исто така подложни на напади од челик и летечки тип.

Основната статистика на Frosmoth за HP, нападот, одбраната и брзината се просечни, во најдобар случај, но може да се пофали со пристојна специјална одбранбена база на статистика, како и со многу силна специјална линија за статистика на базата за напад.

На располагање му се две способности на Frosmoth, од кои едната е скриена способност:

  • Shield Dust: поместува што оштетува Frosmoth нема да има каков било дополнителен ефект.
  • Лед скали (скриена способност): Штетата што ја претрпела Фрозмот од специјалните потези е преполовена.

Ете го: вашиот Сном штотуку еволуираше во Фрозмот. Сега имате покемон од типот ледени бубачки кој може да биде многу моќен кога користите специјални напади.

Ви треба брза помош за еволуирање на Стине во Царина? Проверете го нашиот водич!

Сакате да го еволуирате вашиот Покемон?

Покемон меч и штит: Како да се развие Linoone во No. 33 Obstagoon

Покемон меч и штит: Како да се претвори Стине во бр.54 Царина

Покемон меч и штит: Како да се развие Буду во бр. 60 Розелија

Покемон меч и штит: Како да се развие Piloswine воБр. 77 Mamoswine

Покемон меч и штит: Како да се развие Нинкада во бр. 106 Шедиња

Покемон меч и штит: Како да се развие Тирог во бр.108 Хитмонли, бр.109 Хитмончан, Бр. 110 Хитмонтоп

Покемон меч и штит: Како да се претвори Панчам во бр. 112 Пангоро

Покемон меч и штит: Како да се развие Милчери во бр. 186 Алкреми

Pokémon Sword and Shield: Како да се претвори Farfetch'd во бр. 219 Sirfetch'd

Покемон меч и штит: Како да се развие Inkay во бр. 291 Malamar

Покемон меч и штит: Како за еволуирање на Риолу во бр.299 Лукарио

Покемон меч и штит: Како да се развие Јамаск во бр>

Покемон меч и штит: Како да го претворите Sliggoo во бр.391 Goodra

Исто така види: GTA 5 Age: Дали е безбедно за деца?

Барате повеќе водичи за меч и штит од Покемон?

Покемон меч и штит: најдобар тим и најсилен покемон

Водич за Покемон меч и штит Poké Ball Plus: Како да се користи, награди, совети и совети

Покемон меч и штит: како да се вози на вода

Како да добиете Gigantamax Snorlax во Pokémon Sword and Shield

Pokémon Sword and Shield: Како да ги добиете Charmander и Gigantamax Charizard

Покемон меч и штит: легендарниот покемон и Главен водич за топка

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.