WWE 2K22: Најдобри влезови на суперѕвезди (таг тимови)

 WWE 2K22: Најдобри влезови на суперѕвезди (таг тимови)

Edward Alvarado

Влезовите се клучни за борачите да се надминат. Ова е уште повеќе со таг тимовите каде што влезот мора да работи за да стави над двајца борачи наместо еден. Обично, тимовите ќе имаат кореографски влезови кои го истакнуваат секој борач; помислете на холивудските русокоси, на пример.

Подолу, ќе го најдете рангирањето на Outsider Gaming за најдобри влезови на тимови во WWE 2K22. Мешавина од музика, презентација и интеракција на борачот, и пози(и) одиграа улоги во одредувањето кој ја направил оваа листа.

Списокот ќе биде по азбучен редослед врз основа на имињата на тимовите во WWE 2K22.

1. Breezango

Додека повеќе не беше со WWE, Breezango беше хит меѓу обожавателите благодарение на нивните скици како „Fashion Police“, вештините во рингот и секако, нивниот влез. Во 2K22, Тајлер Бриз го обновува воведот за селфи стап од неговите денови како потпетица во NXT, додека Фанданго го следи со книшка за билети од нивните денови на Модната полиција.

Танцуваат и вртат до рингот, позирајќи на престилка пред да позираат во рингот. Fandango е особено анимиран за време на влезот, убав начин да се насмее на вашето лице. Бриз ќе легне на престилка како во NXT додека Фанданго само танцува и танцува. Тоа е смешна глетка.

2. The Hurt Business

За да не се меша со соло влезот на Боби Лешли, влезот на The Hurt Business сепак е добар затоа што дури и во својата едноставност испраќа порака, главно да не се плеткамеThe Hurt Business.

Музиката е тема на The Hurt Business, а не поагресивната соло тема на Лешли. Двајцата излегуваат самоуверено и со малку ароганција, а потоа се здружуваат во рингот. Маниризмите на М.В.П. за време на влезот вредат да се гледаат, а конечноста само сигнализира дека ова е застрашувачки тим дури и со двајцата мажи кои се веќе на возраст од 40-ти.

3. The Miz & Џон Морисон

The Miz и објавениот Џон Морисон ја прават оваа листа од една едноставна причина: тоа е нивниот влез во бавно движење што започна со сингловите на Морисон кои се изведуваат за време на Aughts! Горенаведената слика е за време на дел од бавното движење, што е главниот дел што би го виделе додека гледате програми на WWE.

Покрај тоа, ова е влезот на ретките ознаки каде што тие влегуваат заедно иако The Miz прв го пробива својот пат. Исто како и во реалниот живот, тој ја прави својата поза, а потоа покажува кон завесата за да се удри музиката на Морисон. Тие, исто така, досадно ќе трчаат до рингот како што може само The Miz пред да направат понатамошни пози во рингот.

4. The Miz & Maryse

Единствениот тим за ознаки со мешан пол на списокот, тимот на маж и жена на The Miz и Maryse имаат вовед што или ќе ви се допадне или ќе го мразите. Влегуваат заедно, удираат пози, а потоа се здружуваат за бакнежот како што е на сликата. Тоа не е единствениот пат кога тие ќе се бакнуваат!

Тие арогантно тргнуваат до рингот (што одговара на нивнителикови) и двајцата позираат на јажињата. Миз потоа ја привлекува сопругата поблиску за уште еден бакнеж, овој пат на јажињата. Двојката „It“ навистина дава до знаење што мислат за себе со овој влез, и без разлика, тој е незаборавен.

5. Мустаче Планина

Тим што треба да го стопли срцето од љубителите на борењето во Обединетото Кралство, Мустаче Планината има многу пријателски влез за навивачите, покриен со брановите на Тајлер Бејт кон толпата. Сепак, како што кажува нивното име, вистинската привлечност на влезот доаѓа во користењето на нивните мустаќи!

Тие удираат во рампата и ги вртат мустаќите како на сликата пред да постигнат брза поза. Тие потоа го прават својот пат до рингот. Како што влегува Бејт, Трент Севен го прави своето вообичаено бавно тркалање во прстенот со пешкирот завиткан околу вратот, а потоа го фрла на толпата додека се крева на нозе. Двајцата потоа повторно позираат со мустаќи во рингот за да го завршат влезот.

Не заборавајте да му одмавнете на Бејт!

Исто така види: Најдете ги пандите Роблокс

6. Аутсајдерите

Оној што е тежок по смртта на Скот Хол на 14 март, Влезот на аутсајдерите навистина е многу поладен поради присуството и манирите на Хол. Исто така, важно е да се напомене дека влезот за The Outsiders е ист без оглед на користењето на нивниот n.W.o. верзии или не. Единствената разлика е n.W.o. верзијата го прикажува црно-белиот екран.

Кевин Неш ќе ги крене рацете воn.W.o. знак со рака додека Хол полека, но сепак харизматично го пробива својот пат со раширени раце. Двајцата само зрачат со чувство на свежина додека влегуваат и позираат во рингот. Во секој случај, ова е убав начин да ги оживеете влезовите на Хол и да му оддадете почит на легендарниот борач.

Исто така види: Избор на агент во NBA 2K22: Најдобар агент за избор во мојата кариера

Можете да играте и како Razor Ramon во играта.

7. The Street Profits

Списокот го заокружува поранешниот повеќекратен шампион во Tag Team, The Street Profits. The Street Profits се всушност еден од само двата тима (The Revival или FTR во AEW) кои ги одржуваат шампионатите на NXT, Raw и Smackdown Tag за време на нивното време во WWE. Тие станаа омилени на обожавателите не само поради нивната вештина, туку поради нивните заразни личности и нивниот влез.

Пред пандемијата, тие влегуваа и потоа трчаа низ толпата пред да стигнат до рингот. Иако тоа повеќе не се случува, тие имаат забавни пози и танцуваат на врвот на рампата, на престилка и повторно во рингот. Гледањето на нивниот влез едноставно ве прави во добро расположение додека тргнувате на натпревар.

Ете, рангирањето на OG за најдобри влезови на тимови со ознаки. Дали ќе тргнете по енергијата на The Street Profits? Дали ќе одите по ладнокрвноста на The Outsiders? Играјте WWE 2K22 за да го најдете вашиот омилен влез на тимот за ознаки!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.