Вселенски панкери: Целосна листа на ликови

 Вселенски панкери: Целосна листа на ликови

Edward Alvarado

Space Punks е акционен RPG (ARPG) за бесплатен почеток и има четири главни ликови. Можете да изберете само еден кога ќе ја започнете играта, а другите ликови може да се отклучат со собирање фрагменти од карактери од мисиите или со купување на Founders Pack од Epic Store.

Секој лик има свој уникатен сет на вештини и таленти, затоа имајте на ум вашиот стил на игра кога го избирате вашиот прв лик и додека отклучувате нови. Вашиот лик ќе добие XP за време на мисиите што ќе го подигнат нивото на вашиот херој и ќе ги отклучат надградбите на вештините. Секогаш кога ќе се искачите на ниво, ќе добивате и еден поен за вештина. Поените на вештини се користат за да се надгради стеблото на таленти на вашиот карактер. Постојат три различни патеки што можете да ги следите кога започнувате дрво за таленти.

Патот на Survivor се фокусира на подобрување на намалувањето на штетите и се разгранува во стилови специфични за здравјето и штитот, што е повеќе како изградба на резервоар за исцелување. Патот на војникот фаворизира навреда и се разгранува во стилови специфични за навалица. Патот на чистачот се фокусира на пленот и се разгранува во специфични стилови на движење и грабеж, што повеќе наликува на традиционална непријателска градба.

Исто така види: Најдоброто од TOTW: Отклучување на мистеријата на тимот на неделата на ФИФА 23

Некои вештини ќе активираат дополнителни својства при играње мисии за соработка, наречена способност за синергија. Ова се заснова на вештината што ја користите и ликот(ите) околу вас. На пример, кога Боб ја користи својата купола во близина на Фин, Фин додава одбранбени модификации набедем. Секој лик има примарна, секундарна и тимска вештина која е уникатно заснована на нивните способности. Тие, исто така, имаат вештина за тешки удари, што е способност специфична за оружјето што додава моќ на оштетување на вашите меле напади.

Подолу ќе најдете листа и преглед на четирите ликови што може да се репродуцираат и нивните уникатни карактеристики.

Исто така види: Madden 23: Најдобрите (и најлошите) тимови за обнова

1. Војводата

Војводата е повеќе загрижен за тоа колку кул изгледа додека ги прави работите, отколку што всушност ги прави. Има еден тон амбиции, но нема дисциплина. Дјук секогаш ја бара следната голема работа, но не се труди. Тој сонуваше да стане пилот...но го исфрли од школото за пилоти. Тој е најзаоблениот лик од групата. Тој не може да поднесе толкава штета како другите ликови, но има голема брзина и одлична одбрана.

Примарна вештина: Бум!

 • Прво ниво на херој: Лансирајте граната и активирајте ја кога ќе стигне до целта.
 • Херој ниво 20: Гранати сега отскокнуваат и експлодираат додека исто така ослободуваат уште три експлозиви.
 • Ниво на херој 35 : Овие гранати ги привлекуваат непријателите пред да детонираат.
 • Оладување: 15 секунди помеѓу употребите.
 • Синергија: Фин испраќа јуришен дрон со граната на Дјук.
  • Боб го следи нападот на Дјук со воздушен напад.

Секундарна вештина: Преоптоварување на војводата

 • Четврто ниво на херој: создава војводаМамка.
 • Херој ниво 27: Оваа мамка возвраќа.
 • Херој Ниво 43 : Мамката се бори до смрт, а потоа детонира.
 • Оладување: 18 секунди помеѓу употребите.
 • Синергија: Нема

Тимска аура: Pump Chant

 • Ниво на херој 13: Го зголемува вашето способности на соиграчот.
 • Оладување: Нанесете штета на непријателите за да ја надополните оваа вештина.

2. Ерис

Ерис е получовечка, полумашина поради нанобот чума што ја фатила кога била помлада. Таа ја модифицираше болеста за да ги искористи нејзините новооткриени способности. Ерис е целосно бизнис и е добро опремена да се справи со сите проблеми на кои ќе наиде. Таа може да поднесе пристојна сума на штета, но не може добро да се одбрани. Јаките страни на Ерис се брзината и избегнувањето.

Примарна вештина: Nano-Spike

 • Hero Level One: Стартувајте шила што ги оштетуваат и зашеметуваат непријателите.
 • Херој Ниво 20: Шилестите непријатели сега ќе експлодираат при смрт.
 • Ниво на херој 35 : Боцките го замрзнуваат непријателот на место.
 • Оладување: 12 секунди помеѓу употребите.
 • Синергија: Дјук додава мамка на запрепастените непријатели што ги прави мета на другите непријатели.
  • Боб додава минско поле што ги буди непријателите кога тргнува.

Секундарна вештина: Arms Of Blades

 • Hero Level Четврто: Нападнете повеќе непријатели со нано-оружја.
 • Херој ниво 27: Оружје ќезашемети непријатели.
 • Ниво на херој 43 : Телото на непријателите сега станува нано-раце по смртта.
 • Оладување: Не/не
 • Синергија: Никој

Тимска аура: темна аура

 • Ниво на херој 13: Ги зголемува способностите на вашиот соиграч.
 • Оладување: Нанесете штета на непријателите за да ја надополните оваа вештина.

3. Боб

Боб е циничен интелектуалец на групата. Тој е тип на „полупразна чаша“ кој верува дека небото паѓа. Тој е обучен инженер и сака да се занимава со нови технологии. Навиката на Боб е многу скапа, па тој е опседнат со пари за да ги финансира своите проекти. Има слаба одбрана, но е многу неостварлив и брз во битка.

Примарна вештина: Ol’ Jack T3

 • Hero Level One: Распоредете пренослив мини пиштол поставен на куполата.
 • Херој ниво 20: Куполата користи минофрлачка муниција.
 • Херој Ниво 35 : Бендот е мобилен и ве следи.
 • Оладување: 15 секунди помеѓу употребите.
 • Синергија: Фин додава штит и оклоп на куполата.
  • Ерис додава наноботови во куполата што ги зашеметуваат непријателите.

Секундарна вештина: Мини кои паѓаат на главите

 • Херој Ниво четири: Спуштете мини за да ги оштетите непријателите.
 • Херој ниво 27: Мините растат нозе и ги бркаат непријателите.
 • Ниво на херој 43 : Мините се множат сами.
 • Оладување: Три мои максимум со 15 секундипомеѓу употребите.
 • Синергија: Нема

Тимска аура: Bob's Battle Bee

 • Ниво на херој 13: Лансирање вооружен дрон за тимска воздушна поддршка.
 • Оладување: Нанесете штета на непријателите за да ја надополните оваа вештина.

4. Фин

Фин одел на училиште за пилоти со Дјук, но за разлика од Дјук, Боб ја добил својата лиценца. Можеби е најмалиот од групата, но тој е изграден како тенк и нанесува штета како еден. Го сака брзиот живот, но тој е само нормален тип. Фин може да претрпи голема штета, но не е одличен во одбраната од штета. Тој, исто така, има пристојна брзина, што е корисно кога бега од заседи.

Примарна вештина: Ракетен бараж

 • Херој на прво ниво: Лансира низа ракети кон непријателите.
 • Херој ниво 20: Ракетите запалија откако експлодираа поради дополнителна штета.
 • Ниво на херој 35 : Непријателите продолжуваат да преземаат штета од областа на експлозијата по детонацијата.
 • Оладување: 15 секунди помеѓу употребите.
 • Синергија: Дјук додава четири мамки кои ги ловат блиските непријатели и детонираат при удар.

Секундарна вештина: Прегратка на свињи

 • Четврто ниво на херој: Ви ги влече непријателите.
 • Херој  Ниво 27: Ги влече непријателите двапати со второто повлекување предизвикувајќи штета.
 • Ниво на херој 43 : Додава трето повлекување кое потоа го фрла непријателот од вас.
 • Оладување: 15 секундипомеѓу употребите.
 • Синергија: Ерис го опкружува Фин со наноботови кои ги зашеметуваат блиските непријатели.

Team Aura: Berserk Blessing

 • Hero Ниво 13: Создава привремено поле за сила за тимот.
 • Оладување: Нанесете штета на непријателите за да ја надополните оваа вештина.

Сега знаете секој од четирите главни ликови и нивните уникатни вештини. Отклучете ги другите три што не ги избравте на почетокот и спојте ги со вашиот стил на игра!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.