Како да добиете Роблокс за посвои ме куче

 Како да добиете Роблокс за посвои ме куче

Edward Alvarado

Да се ​​добие куче „Посвои ме Роблокс“ може да биде тешко или лесно во зависност од тоа како се одвиваат работите. Ова е нешто што остана релативно константно со текот на годините, но методите за добивање куче се малку променети. Во овој случај, еве како да добиете куче Adopt Me во Roblox.

Треба да погледнете и: Adopt me Roblox pictures

Минати методи

Во Roblox, тоа порано можеше да добиеш куче во „Посвои ме“ со користење или јајце за милениче или испукано јајце. Кога тоа беше случај, испуканото јајце беше вашата најдобра опција бидејќи имаше 11,25 проценти шанси да ви даде куче. Иако не е голема можност, таа беше подобра од пет проценти шанса што ќе ја добиете со јајцето од домашни миленици. За жал, Adopt Me ги отстрани овие методи за добивање куче.

Јајца за почеток

Најчестиот начин за добивање на Adopt Me Dog во Roblox е од вашето почетно јајце. Ова е бесплатното заедничко јајце што ви се дава кога ќе ја започнете играта и има 50 проценти шанса да биде или куче или мачка. Лошата страна овде е што ова јајце можете да го добиете само еднаш, а ако не го добиете кучето, тогаш ќе мора да прибегнете кон други методи кои можат да бидат потешки. Исто така, имајте предвид дека мора да бидете во улога на возрасен за да добиете и да се грижите за почетно јајце.

Пензионирани јајца

Во моментов, единствениот друг начин да се добие куче во Роблокс преку јајце го користи пензионираното јајце. Ова јајце има секакви животниво него со различни реткости како обични видри и биволи до легендарни змејови и еднорози. Пензионираното јајце чини 600 Robux и ви дава пет проценти шанса да добиете куче. Правејќи математика, ова би ве чини во просек 12.000 Robux за да добиете едно куче. За среќа, постои полесен начин да се добие куче „Посвои ме“ Роблокс.

Исто така види: Madden 23: Најдобри Playbooks за водење QB

Тргување со други играчи

Ова е најлесниот и препорачан начин да добиете куче во „Посвои ме“ ако не сте земете едно со вашето почетно јајце. Што ќе ви треба за да тргувате за кучето зависи од тоа со кого тргувате. Ако имате среќа, можеби имате пријател кој има куче што би биле подготвени да ви го дадат бесплатно. Ако не, можеби ќе сакате да прочитате за предмети што се приближно еднакви на вредноста на кучето, за да имате што да им понудите на другите трговци. Во секој случај, ова е најлесниот начин да добиете куче во Adopt Me ако не сте го добиле од вашето почетно јајце.

Исто така види: Залута: Како да го отклучите B12

За повеќе содржини како оваа, проверете: All Adopt Me Pets Roblox

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.