Сите активни кодови за симулатор за забивање Roblox

 Сите активни кодови за симулатор за забивање Roblox

Edward Alvarado

Играта Roblox Dunking Simulator ќе ве натера да шутирате обрачи во кошарка, да постигнувате тројки и да трескате неколку забивања додека се обидувате да ја совладате уметноста на забивањето. Ќе ја започнете играта како момче што може само да се издигне над работ, но со надградбите во играта на вашата статистика сигурно ќе го подобрите вашиот опсег, прецизност и фокус.

Исто така види: Најдобри адаптери за Powerline за игри 2023 година

Играчите потоа можат да учествуваат во натпревари во забивање за да докажат себе си како најдобар забивач во играта со рушење на раб од полн терен.

За да станат најдобри во таблата на водачи, играчите ќе мора да научат со зголемување на растојанието и мерачот на фокусирање во обид да ја надградат својата статистика кои помагаат да се направат попрецизни забивања.

Како и кај повеќето игри на Roblox, развивачите на игри (Virus Games Studio) даваат бесплатни за да им помогнат на играчите секогаш кога играта достигнува одредени пресвртници. Овие бесплатни награди доаѓаат во форма на кодови што мора да се откупат.

Во оваа статија ќе најдете:

 • Сите активни кодови за Dunking Simulator Roblox
 • Истекувани кодови за Dunking Simulator Roblox
 • Како да ги откупите кодовите за Dunking Simulator Roblox

Сите активни кодови за Dunking Simulator Roblox (февруари 2023 година)

Погрижете се да ги откупите овие кодови пред да истечат, што може да биде во секој момент. Исто така, внесете ги шифрите точно како што е прикажано подолу бидејќи тие се чувствителни на големи букви.

 • 10KFLIER – Откупете го овој код за да добиете бесплатнонагради
 • декември 2022 -Откупете го овој код за да добиете чевли во темен режим
 • ДАЈТЕ ПОВЕЌЕ – Откупете го овој код за да добиете готовина од 250 долари
 • 2KMISSED – Откупете го овој код и добијте бесплатни награди (Отклучете го Dark Court за да го користите)
 • 10KFLIER – Откупете го овој код и добијте 10k готовина
 • XBOX – Откупете го овој код и добијте додатоци за XBOX
 • MOREDUNKS10K – Откупете го овој код и добијте 10 илјади готовина

Истечени шифри за Dunking Simulator Roblox

Овде се истечени кодови за Dunking Simulator Roblox, на кои горенаведените кодови може да се приклучат во секое време.

 • LIBERTY – Redeem овој код и добијте го Liberty Jersey
 • onfire – Откупете го овој код и добијте 10 минутно зголемување на готовината
 • TYSMFORLIKES – Откупете го овој код и добијте готовинско засилување за 15 минути
 • 2xCash – Откупете ја оваа шифра и добијте 10 минутно зголемување на готовината

Како да ги откупите кодовите за Dunking Simulator Roblox

 • Стартувајте ја играта и кликнете на копчето Кодови на левата страна на екранот
 • Копирајте активен код како што се појавува на горната листа и залепете во новиот прозорец за откуп што се отвора
 • Кликнете Enter за да соберете бесплатни награди.

Заклучок

За да добиете нови кодови кога ќе пристигнат, се што треба да направите е да ги следите развивачите на игри на Twitter или да се придружите на официјален Discord сервер.

Можете да проверите следно: Кодови за играта Squid во Roblox

Исто така види: Преглед на WWE 2K22: Дали вреди? Отскокнување од регресијата на WWE 2K20

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.