Фудбал Менаџер 2022 Wonderkid: Најдобри млади централни бекови (CB) за потпишување

 Фудбал Менаџер 2022 Wonderkid: Најдобри млади централни бекови (CB) за потпишување

Edward Alvarado

Секоја победничка екипа е изградена на врвна, постојана средна бековска двојка, а најдобриот начин да се создаде оваа конзистентност во Football Manager 2022 е да се вкрсти во чудесен DC.

Овде, ги разгледуваме најдобрите млади централни бекови на ФМ 22, со вклучени само оние со највисоки потенцијални оценки за способности.

Избор на најдобрите млади централни бекови (ДЦ) на ФМ 22

Оваа листа на најдобри млади централни бекови во ФМ 22 ги содржи Весли Фофана, Мората и Матијс де Лигт, како и неколку други со оценки за високи потенцијални способности (PA).

Секој играч е избран врз основа на тоа дека има 21 година или помлади на почетокот на FM 22, има минимална позициска оцена од 19 за DC и PA од најмалку 160 или PA опсег од 140-170.

На дното на страницата, ќе најдете целосна листа на сите најдобри млади централни бекови (DC) во ФМ 22.

1. Matthijs de Лигт (159 CA / 185 PA)

Тим: Зебре (Јувентус)

Возраст: 21

Тековна способност / потенцијална способност: 159 CA / 185 PA

Плата: £199.939

Вредност: 92 милиони фунти – 115 милиони фунти

Најдобри позиции: DC

Најдобри атрибути: 18 Храброст, 18 Сила, 17 Лидерство

Со прилично одредена разлика, Матијс де Лигт е најдобриот централен бек чудесен играч на ФМ 22, кој може да се пофали со 185 PA, како и со веќе многу корисен 159 CA.

8,2 милиони фунти Пари Сен Жермен Христијанска џамија 140-170 100 17 2.500 фунти 5 милиони фунти – 7,4 милиони фунти Валенсија ЦФ Адриан Корал 140 -170 105 18 2.500 фунти 60.000 фунти – 5 милиони фунти Атлетико Мадрид

Набавете си идна одбранбена суперѕвезда со потпишување на едно од централните бекови чуда на ФМ 22 наведени погоре.

Барате повеќе чуда од ФМ 22?

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (MR & AMR) за потпишување

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобри млади леви крила (ML и AML) за потпишување

Фудбал Менаџер 2022 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи кои треба да се потпишат

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST) да потпишат

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) да потпишат

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобрите млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Football Manager 2022 Wonderkids: Најдобрите млади десни бекови (RB) за потпишување

Football Manager 2022 Wonderkids: Best Млади леви бекови (ЛБ) за потпишување

Холанѓанецот е веќе солиден избор по должината на задната линија, со неговите 16 удари со глава, 16 удари и 15 ознаки се одлични за позицијата во DC. Понатаму, неговите 18 сили, 18 храброст, брзина на работа 16 и рамка од 189 сантиметри го прават Де Лигт тежок да се помине.

Што се однесува до развојот, Де Лигт не можеше да се надева дека ќе биде во подобар клуб, со италијанските суперѕвезди Леонардо Бонучи и Џорџо Киелини кои му ги покажаа јажињата. Веќе редовен член на првиот тим за Јувентус, родното лице од Лејдердорп постигна осум гола до својот 87-ми настап.

2. Весли Фофана (148 CA / 175 PA)

Тим: Лестер Сити

Возраст: 20

Тековна способност / Потенцијална способност: 148 CA / 175 PA

Исто така види: Покемон Стадионот на прекинувач онлајн нема игра Функција за момче

Плата: £ 55,000

Вредност: £ 76 милиони - £ 112 милиони

Најдобри позиции: DC

Најдобри атрибути: 16 Досег на скокање, 16 темпо, 15 позиционирање

Во однос на способноста – моментална и потенцијална – Весли Фофана очигледно е на второто место по постариот Матијс де Лигт, со 148 CA и 175 PA.

Фофана се обликува да стане еден од најдобрите централни бекови во ФМ 22, а камоли еден од најдобрите чуда на DC. веќе има 15 наслови, 14 обележување и 15 справување. Куп во неговите 15 позиционирања, 15 сила, 14 издржливост и 16 темпо, и имаш моќен дефанзивец кој ќе доминира во грбот добри 15 години.

По одличниот почеток на животот со Лестер Сити, играјќи38 натпревари во неговата прва сезона со клубот, напредокот на Фофана беше запрен. Фрактурата на фибулата го спречи Французинот да ја изгради својата репутација, но откако ќе се врати, тој речиси сигурно ќе го задржи местото покрај Каглар Сојунку.

3. Oumar Solet (130 CA / 166 PA)

Тим: Ред Бул Салцбург

Возраст: 21

Тековна способност / потенцијална способност: 130 CA / 166 PA

Плата: £ 3,768

Вредност: £10,5 милиони – 15,5 милиони фунти

Најдобри позиции: DC, DM

Најдобри атрибути: 15 означување, 15 скокачки дострел, 15 стапка на работа

Оумар Солет е точниот вид на чудесен центар бек што ќе го бараат играчите на ФМ 22: може да се пофали со високи 166 PA, а исто така е разумно евтин до 15,5 милиони фунти во вредност.

Чудесниот одбранбен играч е исто така соодветен дефанзивен играч за врска, со неговите 15 стапки на работа, 13 тимска работа, 14 додавања и 14 издржливост што го прават корисен пред задната линија. Сепак, Французинот има повеќе од доволно во неговите 15 поени, 13 удари со глава и 13 удари за да го направи пристоен ДЦ.

Играјќи за РБ Салцбург, австрискиот фидер клуб на РБ Лајпциг, Оумар Солет е на пат да стане највисок централен бек. Тој се проби кон крајот на минатата сезона и го обезбеди своето место во стартните 11 претходно оваа сезона.

4. Ерик Гарсија (135 CA / 160 PA)

Тим: FCБарселона

Возраст: 20

Тековна способност / потенцијална способност: 135 CA / 160 PA

Плата: £49.326

Вредност: 22 милиони фунти – 28 милиони фунти

Најдобри позиции: DC

Најдобри атрибути: 17 решителност, 15 позиционирање, 15 стапка на работа

Шпанскиот 20-годишен Ерик Гарсија доаѓа на ФМ 22 како еден од најдобрите млади централни бекови кои потпишале, фалејќи се со работен 135 CA и многу силен 160 PA.

Десниот одбранбен играч секако гради кон вклопување во сега веќе типичниот шпански стил на игра, кој веќе има 14 додавања, 14 први допири и 13 видувања. Како среден бек, 14-те оценки, 15-те позиции и одлучноста на Гарсија се веќе многу корисни.

Откако Пеп Гвардиола доби 35 настапи во првиот тим за Манчестер Сити, Гарсија се врати во Барселона на слободен трансфер. Откако се префрли, финансиските проблеми на Барса излегоа на виделина, но борбите на тимот му дозволија на младиот дефанзивец редовно да стартува во Ла Лига и Лигата на шампионите.

5. Морато (128 CA / 160 PA)

Тим: SL Бенфика

Возраст: 20

Тековна способност / потенцијална способност: 128 CA / 160 PA

Плата: £7.823

Вредност: £65.000 – 3,3 милиони фунти

Најдобри позиции: DC

Најдобри атрибути: 16 скокачки дострел, 15 обележување, 14 тимска работа

Вреден помеѓу 65.000 и 3,3 милиони фунти, Морато би можел да бидекражба - особено ако се развие во неговата голема способност за 160 потенцијал.

20-годишниот Бразилец веќе е сосема уникатен, без разлика што е исто така еден од најдобрите централни бекови чуда во ФМ 22. 190 см и 86 кг, Морато го зголемува своето физичко присуство со 16 скокачки дострели, 14 сили, 15 обележувања и 14 удари.

Откако минатата сезона доби неколку натпревари за Бенфика во Лига Бвин, дефанзивецот од Франциско Морато сега добива редовни стартови. Главна карактеристика во стартните 11 во Лигата на шампионите, тој исто така добива многу можности во португалскиот врв.

6. Хозе Фонтан (125 CA / 160 PA)

Тим: Селта Виго

Возраст: 21

Тековни способности / потенцијални способности : 125 CA / 160 PA

Плата: £ 8,000

Вредност: £ 14 милиони - £ 17 милиони

Најдобри позиции: DC, DL

Најдобри атрибути: 16 Справување, 16 Техника, 16 Позиционирање

Како трет центар на FM 22 wonderkid назад со 160 PA, Хозе Фонтан паѓа само на шестото место во генералниот пласман поради неговата малку пониска 125 CA и тоа што е малку постар од Гарсија и Морато на 21-годишна возраст.

Со 13 ознаки, 13 наслови, и седум сили, Фонтан сè уште не е таков архетип на центар бек на кој може да му верувате. Како и да е, неговите 16 удари и 16 позиционирања сигурно ветуваат добро за неговата иднина како освојувач на топка натеренот.

Младиот Шпанец остави голем впечаток на Селта Виго минатата сезона, првично беше користен како придружник, но подоцна доби продолжено возење на теренот. Оваа сезона, раната повреда го спречи, со шансите потоа да бидат прилично минливи.

7. Јошко Гвардиол (135 CA / 150-180 PA)

Тим: РБ Лајпциг

Возраст: 19

Тековна способност / Потенцијална способност: 135 CA / 150-180 PA

Плата: £ 20,500

Вредност: £ 69 милиони - £ 81 милиони

Најдобри позиции: DC, DL

Најдобри атрибути: 17 решителност, 17 темпо, 17 храброст

Следно доаѓа заедно со подвижната лента за таленти на RB Лајпциг е Јошко Гвардиол, кој исто така им покажа доволно на скаутите на ФМ 22 за да го стави меѓу најдобрите чудесни DC-и во играта.

Опсегот на Гвардиол 150-180 PA го прави донекаде непозната количина. Сепак, дури и на нискиот дел од овој опсег, Хрватот слетува како еден од најдобрите таленти за да влезе во вашиот тим. Од почетокот на новото спасување, можете одлично да ги искористите неговите 17 темпо, 14 забрзувања, 15 удари и 16 сили.

Откако беше нападнат во летото, повторно, РБ Лајпциг реши да ја реинвестира својата заработка во повеќе потенцијални таленти од светска класа. Еден од таквите нови пристигнувања беше загрепчанецот Гвардиол, кој се приклучи за само 17 милиони фунти и веќе си обезбеди стартна XI место за себе.

Исто така види: Кодови за Project Hero Roblox

Сите најдобри млад центарназад (CB) wonderkids на FM 22

Во табелата подолу, ќе ги најдете сите најдобри DC wonderkids што треба да се пријават на FM 22, подредени според нивните потенцијални оценки за способности.

18> 11,5 милиони фунти – 13,5 милиони фунти
Име PA (опсег) CA Возраст Плати (p/w) Вредност Тим
Матис де Лигт 185 159 21 199.939 фунти 92 милиони фунти – 115 милиони фунти Зебре (Јувентус)
Весли Фофана 175 148 20 £55.000 £76 милиони – £112 милиони Лестер Сити
Оумар Солет 166 130 21 3.768 фунти 10,5 милиони фунти – 15,5 милиони фунти РБ Салцбург
Ерик Гарсија 160 135 20 £49.326 £22 милиони - £28 милиони ФК Барселона
Морато 160 128 20 £ 7.823 £65.000 – £3.3 милиони SL Benfica
José Fontán 160 125 21 8.000 фунти 14 милиони фунти – 17 милиони фунти Селта Виго
Јошко Гвардиол 150-180 135 19 £20.500 £69 милиони – £81 милиони РБ Лајпциг
ФК Баерн Минхен
МаксенсЛакроа 140-170 140 21 62.481 фунти 13 милиони фунти – 16 милиони фунти ВфЛ Волфсбург
Марк Гуехи 140-170 126 21 32.000 фунти 30 милиони фунти – 36 милиони фунти Кристал Палас
Вилијам Салиба 140-170 131 20 £40.000 £33 милиони – £50 милиони Арсенал
Девин Ренш 140-170 126 18 £16.245 £15,5 милиони - £18,5 милиони Ајакс
Мохамед Симакан 140-170 136 21 £4.328 29 милиони фунти – 35 милиони фунти РБ Лајпциг
Илија Забарњи 140-170 125 18 6.250 фунти 31 милиони фунти – 39 милиони фунти Динамо Киев
Јерсон Москера 140-170 115 20 10.000 фунти 21 милион фунти – 31 милион фунти Вулверхемптон вондерерс
Benoît Badiashile 140-170 130 20 £10.822 £11 милиони – 16,5 милиони фунти АС Монако
Тејлор Харвуд-Белис 140-170 122 19 £10.000 7 милиони фунти – 10,5 милиони фунти Манчестер Сити
Страхиња Павловиќ 140-170 124 20 £9.500 £11,5 милиони - £17,5 милиони AS Монако
ТимотејPembélé 140-170 110 18 £4.918 £4,3 милиони - £6,4 милиони Пари Сен Жермен
Андреа Карбони 140-170 130 20 21.000 фунти 4,9 милиони фунти – 7,2 милиони фунти Каљари
Дауда Гуиндо 140-170 108 18 £991 £4,5 милиони - £6,8 милиони РБ Салцбург
Брајан Окох 140-170 106 18 £4.264 £6,2 милиони - £9,2 милиони РБ Салцбург
Алехандро Франсес 140-170 120 19 £5.250 3,8 милиони фунти – 5,8 милиони фунти Сарагоса
Кајки 140-170 119 17 317 фунти 8 милиони фунти – 11,5 милиони фунти САН
Ннамди Колинс 140-170 95 17 £6.464 £4,9 милиони - £7,4 милиони Борусија Дортмунд
Одилон Косуну 140-170 128 20 £24.595 £23 милиони – 28 милиони фунти Баер 04 Леверкузен
Ренан 140-170 125 19 | 170 90 15 £220 7,6 милиони фунти – £11,5 милиони Болоња ФК 1909
El Chadaille Bitshiabu 140-170 92 16 £675 £6,8 милиони -

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.