MLB The Show 21: Најдобри позиции во удирање (тековни играчи)

 MLB The Show 21: Најдобри позиции во удирање (тековни играчи)

Edward Alvarado

Патот до шоуто, режимот на кариера за MLB The Show 21, лесно ви овозможува да ги имитирате ставовите на тековните и поранешните играчи. Создавачот на ставови за удари, исто така, ви овозможува да ги приспособите постоечките ставови или да креирате свои.

Оваа статија ќе идентификува осум ставови за тепање од списокот Тековни играчи во играта, детално објаснувајќи зошто секој е избран и истакнувајќи ги единствените аспекти на секој Ставот.

Важно е да се забележи дека многу играчи сега, благодарение на професионализацијата на аматерскиот и младинскиот бејзбол, имаат слични ставови за вата во основите: благо свиткани колена, палка преку рамо или подигнати, лактите свиткани, нозете малку отворени. Сепак, сè уште има уникатни позиции во вата што може да се најдат во МЛБ.

Исто така види: FIFA 22 Career mode: Најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за потпишување

1. Шохеи Охтани: Лос Анџелес Ангелс (Л)

Најелектризираниот играч во бејзболот во големата лига во некои време, Шохеи Охтани беше откровение и на тумбата и во кутијата на тестото. Звукот на топката кога Охтани доаѓа во контакт со бурето звучи како петарда.

Неговиот став изгледа само достоинствено и самоуверено. Лактите му се природно свиткани, палката е подготвена да се ослободи. Има многу малку движење во шеснаесетникот, а ударот со ногата речиси и да го нема. Тој навистина само ги удира колковите наоколу толку брзо и течно за да го генерира својот замав. Кога тој ќе удри топка, тоа е отприлика мазно замавнување како што ќе видите.

Фактот дека тој е во состојба дагенерира толку многу моќ и тешкиот контакт со таков минималистички замав (во однос на навивањето што треба да се следи) е зачудувачки. Тоа е само една причина зошто тој е толку чудо на теренот. Неговата форма на питинг е исто така забавна.

2. Хозе Тревино: Тексас Ренџерс (Р)

Ставот на Хозе Тревино е единствен за уникатната колона. Не само што ја држи палката надвор, туку и ја крева горе-долу во неправилни интервали. Бурето на лилјакот може да биде високо колку неговите раменици и ниско како линијата на појасот - лилјакот создава агол од 90 степени кога ќе се подигне на линијата на неговиот појас!

Додека бокалот почнува да се навива , Тревино ќе ја подигне палката на рамо како подготовка за замав. Сепак, има многу движења, па ако тоа го отфрли вашето време, имајте го ова на ум.

Ако сакате став за вашиот играч што се истакнува (и запомнете, сепак можете да го уредите ставот) , ова е еден од оние ставови што навистина би можеле да го издвојат вашиот играч (освен кога играте Тревино на Тексас Ренџерс).

3. Вилијанс Астудило: Минесота Твинс (Р)

Не , тоа повторно не е Тревино, тоа е Вилијанс Астудило, љубезно познат како „Ла Тортуга“ или „Желката“. Тој го зафати светот на бејзболот во неговата дебитантска сезона со неговата форма на телото слична на Бартоло Колон, добрата вештина за играње палка до топка и метежот што го натера да ја заокружи базите што мора да ја гледа телевизијата.

За разлика од Тревино , Астудило не ја поместува палкатагоре и доле. Наместо тоа, тој ја испушта палката како таква, а потоа додека стомната се навива, тој ја крева лилјакот на рамо во потрадиционална смисла додека се товари за неговиот замав. Тоа доведе до некои незаборавни и долги домашни трки.

Постојат неколку подобри начини да се зацврсти вашето место во (виртуелната) бејзбол историја отколку да се има тепачки став на таков енигматичен играч.

4. Аристид Акино: Синсинати Редс (Р)

Едно од навидум почестите ставови со отворено палење во МЛБ денес, Аристидес Акино е моќен ударник кој користи отворен став за да ја наполни својата моќ за својот замав .

Само во случај да не сте запознаени со терминот: отворен став е местото каде што предната нога е широко распоредена, отворајќи го предниот дел од телото на страната од третата основа (за десничарите) или првата основна страна (за левичарите). Тоа генерално води до повеќе влечење на топката, што значи дека повеќето удари со отворен став се соочуваат со промена со три играчи во полето на нивната влечна страна (левата страна за десничарите, десната страна за левичарите).

Акино стои толку отворено што е речиси свртен кон стомната, а потоа, кога стомната ќе почне да се навива, тој ја враќа предната нога назад во попаралелна положба со задната нога (но стапалото не слета додека не замавне) и потоа се ослободува со ротација на колковите. Тој се движи малку до крајот на бокалот.

Само да ви дадам идеја колку е отворен неговиот став, прстите на левата нога сена кредата од надворешната страна на кутијата со тесто.

5. Јадиер Молина (2012): Сент Луис Кардинали (Р)

Договорено најголемиот фаќач на неговата генерација (Бастер Пози е во право со него), Јадиер Молина премина од ловец со лесно удира познат по својата одбрана до добро заокружена офанзивна закана поради која неговите одбранбени вештини се намалија само минимално. Дел од неговиот офанзивен пресврт беше поврзан со неговата промена на ставот.

Молина има лесен став, како Нелсон Круз. Молина не се движи премногу, најмногу во рацете и рацете кои малку ја ротираат палката на неговото рамо. Потоа има просечен удар со нога што води во прилично мазно замавнување за удар со десната рака.

Ова е исто така еден од оние ставови што само зрачи со самодоверба.

6. Приказна за Тревор: Колорадо Рокис (Р)

Малку отворен став, ставот на Тревор Стори е редок по тоа што лилјакот е насочен надолу преку неговото рамо, наместо преку рамото или подигнат.

Исто така, забележете како тој останува на прстите на предната нога. Додека замавнува, тој се лизга со таа предна нога околу една нога од земјата додека се товари за неговиот замав. Тоа значи дека има минимален удар со ногата што овозможува повеќе време за да се воспостави контакт со теренот.

Како што стомната влегува во нивното завршување, Story го крева палката на попаралелно ниво над неговото рамо додека се лизга со нога преку. Се чини дека неговиот став е лесентемпирана, особено ако играте на Pure Analog со Stride-and-Flick за удирање.

7. Фернандо Татис Џуниор: Сан Диего Падрес (Р)

Насловна спортист за ова игра на годината, ставот на Татис Џуниор е само лесен став. Ги има сите заеднички карактеристики што ќе ги видите со многу ставови денес: колената благо свиткани, лактите поставени на 90 степени, палката паралелна со рамото, нозете малку отворени.

Исто така види: Пет слатки аватари на Роблокс за девојки што треба да ги испробате

Тој малку ја поместува палката додека чека . Кога бокалот влегува во нивното намотување, тој малку ја крева предната нога на нивните прсти и потоа ефикасно ги откопува своите нишалки, користејќи ја ротацијата на колковите за да ја поттикне својата моќ. Повеќето ставови во играта ја следат основата поставена со Татис Џуниор во првиот пасус, и иако тоа е во ред, исто така не е толку забавно.

Што е тоа забавно ако го изберете Татис Џуниор.' на ставот и оставете ги неговите без сомнение анимациите за дома како стандардни, ќе ве почести со неговиот иконски превртување со лилјак од неговиот домашен натпревар против кардиналите од Сент Луис од октомври минатата година.

8. Џанкарло Стентон: Ново Јорк Јенкис (Р)

Џанкарло Стентон е вклучен поради една причина: тој има еден од ретките затворени ставови во МЛБ.

Затворениот став е спротивен на отворениот став, каде што предната нога е насочена навнатре кон плочата. За десната рака, тоа значи дека тие се малку свртени кон првата основна страна. За левораки теста, тоа значи дека тие се малку свртени контретата основна страна. Ова обично значи дека удирачот е ударник со туркање, што почесто го удира спротивно. Сепак, Стентон обично сè уште има претерано поместување на неговата влечна страна дури и со неговиот затворен став.

Затворениот став на Стентон не е толку екстремен во реалниот живот како што е во MLB The Show 21; неговото стапало всушност гази преку кредата од најблиската домашна чинија во кутијата на тестото.

Стентон исто така се движи минимално, главно само подготвувајќи ги рацете и палката. Тој ретко користи удар со нога, што го прави многу позачудувачки што рутински удира хомери од над 400 стапки. Тој, исто така, одржува лулашка со две раце, жртвувајќи ја количината на домашна чинија што може да ја покрие за моќ.

Уникатноста е во ставот, а привлечноста е што Стентон е врвен напаѓач на моќта во играта , поранешен најкорисен играч, и толку емулирање што може да биде во ваша корист.

*Забелешка: играчот прикажан на сликите погоре е играч кој удира, но ставовите беа прикажани од десната страна . Некои од играчите наведени во оваа серија се палат од левата страна, така што раката ќе биде наведена во загради.

Вашиот играч има многу опции за избор во MLB The Show 21 за став за удирање , но ова се ставовите кои се чини дека се најуникатни меѓу сегашните играчи. Запомнете, можете да ги уредувате овие ставови или целосно да направите свој став!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.