GTA 5 Mods Xbox One

 GTA 5 Mods Xbox One

Edward Alvarado

Grand Theft Auto 5 е игра исполнета до врв со содржина водена од заедницата. Значителен дел од сцената на заедницата е фокусиран на менување на датотеките на играта за да се добијат ненамерни резултати. Вообичаено, модовите се резервирани за компјутерски верзии на игри поради затворениот екосистем на повеќето домашни конзоли. Зборот обично е од клучно значење овде, бидејќи постојат неколку паметни методи за да се заобиколи ова ограничување.

GTA 5 Mods Xbox One: The PC Method

Овој метод бара и компјутерска и Xbox копија играта да функционира правилно. Започнете со вчитување на GTA 5 на вашиот компјутер. Затворете ја играта како што обично би правеле, а потоа веднаш рестартирајте ја апликацијата. Ако го направите овој чекор доволно брзо, програмата ќе работи во позадина без да се појави прозорец за игра. Проверете дали апликацијата работи пред да продолжите. Рестартирајте го процесот, доколку е потребно, со завршување на задачата GTA 5 во вашиот менаџер на задачи.

Сега, вклучете го Xbox One и одете до поставките. Под мрежните поставки, изберете рачно во делот DNS. Ова ќе ве поттикне да внесете две адреси. За примарниот IPv4, напишете 202-121-85-190 точно како што гледате напишано овде. Овие бројки мора да бидат точни за да функционира овој трик. За секундарниот IPv4, внесете 8-8-4-4 во полето за текст. Стартувајте ја GTA 5 на вашиот Xbox One и забележете ги сите промени во менито. Овие нови опции од менито ќе ви овозможат да ги овозможите и оневозможите различните модови хостирани наовој IPv4 сервер.

Исто така види: Бесплатни кодови на Roblox Robux

GTA 5 Mods Xbox One: The Network Only Method

Овој метод не бара компјутерска копија од играта, но ја ограничува количината на опции за мод достапни за да се компензира. Проверете дали вашата копија на GTA 5 на Xbox One е затворена и одете до јазичето за поставки. Под Мрежни поставки, изберете рачен DNS уште еднаш. За примарниот IPv4, повторно внесете 202-121-85-190. Секундарниот IPv4 повторно е 8-8-4-4. Стартувајте ја GTA 5 и ќе забележите слично мени за модирање.

Избегнувајте забрана

Иако модирањето на GTA 5 може да биде многу забавно, не е препорачливо да ги истакнувате вашите дополнителни способности во Grand Theft Автоматско онлајн. Секој што ќе ве види како ги менувате датотеките на играта може да ве пријави за недолично однесување. Забраната ја губи вашата сметка и целиот напредок што сте го постигнале низ Сан Андреас.

Ако сте заинтересирани, погледнете го ова парче во GTA 5 голи мод.

Исто така види: Преминување на животните со нови хоризонти: Целосен водич за риболов и врвни совети

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.