Мерење: Колку е висок карактерот на Роблокс?

 Мерење: Колку е висок карактерот на Роблокс?

Edward Alvarado

Дали некогаш сте се нашле потопени во светот на Roblox, контролирајќи го вашиот виртуелен аватар и одеднаш се прашувате: „ Колку е висок ликот на Roblox во реалниот свет ?“ Па, не сте сами! Ова барање доведе до бројни дискусии и дебати меѓу заедницата на Roblox, а вашата потрага завршува тука.

Просечната висина на ликот на Роблокс може да се спореди со познатите личности од реалниот живот како Селена Гомез. Држете се наоколу за да ја најдете висината на ликовите на Roblox и дали нивната висина може да се смени.

Подолу, ќе прочитате:

  • Големина на една обетка во Roblox
  • Висина на просечен знак Roblox
  • Дали може да се промени висината на ликот на Roblox?

Декодирање на големината на една обетка во Roblox

Долго време се веруваше дека просечниот знак Roblox е помеѓу 25 cm (9,84 инчи) и висок 30 см (11,81 инчи) и висок пет до шест столпчиња. Оваа проценка беше заснована на претпоставката дека една нишка е еднаква на приближно пет сантиметри, а 20 столпчиња сочинуваат еден реален метар.

Играчите го донесоа овој заклучок користејќи експеримент со топови од компири. Сепак, во 2019 година, Roblox воведе промени во поставките за играта, овозможувајќи им на корисниците да ја менуваат гравитацијата и другите сродни поставки според нивните преференции. Ова беше наречено „надградба на светскиот панел“ од Roblox заедницата . Искористувајќи го максимумот од овие ажурирања, член на Devforum на Roblox по име xaxaзаклучи дека една обетка е еднаква на 0,28 метри или 28 см (11,02 инчи).

Одредување на висината на просечниот лик на Roblox

Просечниот лик на Roblox е висок помеѓу 140-168 сантиметри, што е еквивалентно на 4 стапки 7 инчи и 5 стапки 5 инчи во реалниот живот! Со други зборови, ако вашиот придружник на Roblox би постоел во реалниот свет, тој би бил отприлика висок како славните личности како Селена Гомез и Лил Вејн.

Иако Roblox официјално не ги потврди овие наоди, употребениот метод е најблиску до мерење на висина на знакот Roblox досега.

Прочитајте и: Истражување на возбудата околу темата Џорно Roblox ID

Дали може да се промени висината на ликот на Roblox?

Прилагодувањето на висината на ликот на Roblox може да биде под влијание на неколку фактори. На пример, додавањето покривка за глава или различни делови од телото, како што е популарната лента за глава од розова еднорог, може да додаде дополнителни столпчиња на ликот.

Понатаму, менувањето на типот на телото ќе влијае на ширината на ликот, големината на главата, пропорциите и што е најважно, висината. Вреди да се напомене дека идните ажурирања на Roblox може да го олеснат мерењето на висината на ликот , што ќе доведе до попрецизни пресметки.

Заклучок

Мистеријата за колку е висок ликот на Роблокс е решена, а одговорот е прилично зачудувачки. Со просечна висина од 140-168 сантиметри (4 стапки7 инчи до 5 стапки и 5 инчи), вашиот виртуелен пријател од Roblox би можел да биде висок како некои познати познати личности. Ова откритие не само што додава фасцинантна димензија на играта, туку и ја поттикнува креативноста на играчите во прилагодувањето на нивните карактери.

Исто така види: Assassin’s Creed Valhalla: Eorthburg Hlaw Standing Stones решение

Проверете и: Прилагоден Roblox карактер

Исто така види: Покемон меч и штит: Како да се развие Панчам во бр. 112 Пангоро

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.