Покемон меч и штит: Како да се развие Панчам во бр. 112 Пангоро

 Покемон меч и штит: Како да се развие Панчам во бр. 112 Пангоро

Edward Alvarado

Покемони

Меч и штит можеби го немаат целиот Национален Декс на располагање, но

се уште има 72 Покемони кои едноставно не се развиваат на одредено ниво. Покрај

од нив, уште повеќе се на пат во претстојните проширувања.

Со Pokémon

Sword и Pokémon Shield, неколку методи на еволуција се изменети од

претходните игри и, се разбира, има некои нови Покемони кои ќе се развиваат преку

сè повеќе чудни и специфични начини.

Тука,

ќе дознаете каде да го најдете Pancham, како и како да го еволуирате Pancham во Pangoro.

Каде да го најдете Pancham во Pokémon Sword and Shield

Панчам беше воведен во светот на Покемоните во генерацијата VI (Покемон X и Y), со неговиот изразито изглед на панда, што му привлече моментална привлечност на Панчам.

Pancham

Исто така види: Сифу: Како да се замерите и ефектите врз структурата

отсекогаш барал исти чекори за да еволуира во Pangoro низ неговите појавувања во

три генерации игри на Покемон, вклучувајќи ја и генерацијата VIII.

Во Pokémon

Sword and Shield, веројатно нема да имате многу проблеми да се обидете да фатите Pancham

како што, во согласност со нивната класификација дека се разигран покемон, Панчам е

многу агресивен во светот на Дивата област.

Еве каде

можете да го најдете Pancham:

 • Патот

  3: Случајна средба во тревата

 • Исток

  Езерото Аксвел: интензивно сонце, облачни услови, песочни бури, снег,Снежни бури,

  Невреме со грмотевици

 • Тркалање

  Полиња: Сите временски услови

 • Запад

  Езеро Аксвел: интензивно сонце, облачни услови

Како што можете

да видите, ако сакате брзо да најдете Панчам во дивината, најдобро е да се упатите

кон тркалачките полиња регионот на Дивата област.

Ќе можете

да го видите Панчам во светот и најверојатно ќе ве бркаат еден или двајца

од нив бидејќи се прилично напред во дивината .

Како да се фати Pancham во Pokémon Sword and Shield

Pancham е

секогаш се наоѓа на ниско ниво на многуте локации за мрестење, почнувајќи од

ниво 7 кај Западно Езеро Аксвел до ниво 15 во Источно Езеро Аксвел.

Како такво,

фаќањето на Панчам е многу лесно. Покемонот од борбен тип може да се фати со

стандардна поке топка на почетокот на средбата. Или, за сè, но за да гарантирате

улов, веднаш употребете голема топка или ултра топка.

Ако најдете

дека треба да го ослабнете Pancham пред фаќајќи го, имајте на ум дека е

покемон од борбен тип.

Ова значи

дека летечките, психичките и самовилските потези се суперефективни против Панчам,

Исто така види: Маден 21: Униформи, тимови и логоа за преместување на Хјустон

додека движењата со бубачки, темни и карпести не се многу ефикасни и се погодни за

бавно намалување на нејзината лента HP.

Меѓутоа,

можно е да се фати еволуцијата на Панчам, Пангоро, во дивината.

Често се гледаталкајќи низ дивата област, можете да најдете Пангоро на високо ниво на

овие локации:

 • Мост

  Поле: Талкање при интензивно сонце и облачни услови

 • Даплено

  Гроув: Талкање на интензивно сонце, песочни бури, снег и снежни бури

 • Езеро

  на бесот: услови за облачност (случајна средба)

 • Тркалање

  Полиња: Талкање на интензивно сонце, нормални услови, облачни услови, дожд,

  и грмотевици

Како да се претвори Панчам во Пангоро

Тоа е еден од

поедноставните чудни методи на еволуција, но може лесно да се пропушти ако се трудите

да се подигнете и еволуирате Панчам во Пангоро.

За да еволуирате

Pancham во Pangoro, ќе ви треба вашиот Pancham да биде на ниво 31 или погоре и

за потоа да се израмни додека имате темно -Впишете Покемон во вашата забава.

Како што можете

да видите на сликата погоре, Obstagoon (темно-нормален тип) е во тимот, а

Pancham е на или над нивото 31 Така, следниот пат кога ќе се подигне, Pancham ќе

еволуира во Pangoro.

Еве

листа на сите покемони од мрачен тип во Pokémon Sword and Shield (во моментот

на пишувањето) што можете да ги имате во вашиот тим за да ги овозможите Панчам ќе еволуира во

темниот тип Pangoro:

Покемон Тип
Никит Темно
Тивул Темно
Zigzagoon Dark-Normal
Linoone Dark-Normal
Obstagoon Темно-нормално
Нузлист Трева-темно
Поместување Трева-темно
Филе Темно
Липард Темно
Crawdaunt Water-Dark
Pangoro Fighting-Dark
Gallade Psychic-Fighting
Stunky Poison-Dark
Skuntank Poison-Dark
Umbreon Dark
Scraggy Dark-Fighting
Scrafty Dark-Fighting
Impidimp Dark-Fairy
Morgrem Dark-Fairy
Grimmsnarl Dark-Fairy
Pawniard Dark-Steel
Bisharp Dark-Steel
Vullaby Dark-Flying
Mandibuzz Dark-Flying
Drapion Poison-Dark
Inkay Dark-Psychic
Malamar Dark-Psychic
Sneasel Dark-Ice
Weavile Dark-Ice
Sableye Dark-Ghost
Morpeko Electric-Dark
Tyranitar Rock-Dark
Деино Темно-змеј
Zweilous Dark-Zragon
Hydreigon Dark-Dragon

Ако имате

кој од горенаведените Покемони во вашиот тим кога ќе го видите вашето ниво на Pancham до

ниво 32 или повисоко, тој ќе се развива во Пангоро.

Доколку сè уште немате ниту еден од тие Покемони, еве како да ги фатите и еволуирате Zigzagoon, Linoone и Obstagoon, како и како да го фатите и еволуирате Inkay во Malamar.

Исто така, вреди забележувајќи дека Hydreigon и Tyranitar се меѓу најдобрите Покемони во Sword and Shield, па вреди да ги ловите ако не сте го направиле тоа досега.

Како да го користите Pangoro (јаки и слаби страни)

Пангоро

најголемата сила е нападот на Застрашувачкиот Покемон, за кој има многу

висока основна статистичка линија.

Покемонот

учи многу физички напади за да ја искористи својата висока статистика за напад, вклучувајќи

Фрлање во круг, ниско бришење, коса црта, крцкање и рака со чекан.

Иако неговата

брзина е мала, одбраната, специјалниот напад и специјалната одбрана се во средна вредност,

Базната статистика линија на HP на Pangoro е прилично добра.

Како

покемони од темен тип на борба, Пангоро има многу малку слабости, со тоа што борбените и

потезите од типот на летење се супер ефективни против Покемоните. Сепак,

потезите од типот на самовила се уште помоќни против Pangoro, затоа обидете се да ги избегнете сите

еднакво ниво или посилни покемони кои се фалат со самовили-типот се движи.

Три

три различни способности се достапни на Pangoro: Iron Fist, Mould Breaker и

Scrappy.

Способноста на железната тупаница

ја зголемува моќта на удирање потези (како Fire Punch, Ice Punch и

Thunder Punch) за 20 проценти. Имањето Mold Breaker значи дека потезите на Pangoro

нема да бидат засегнати од способностите на противникот.

Потенцијалната скриена способност на Pangoro

е Scrappy, што му овозможува да го блокира Intimidate и

да погоди покемон од типот на духови со неговите борбени и нормални потези - кои типови на духови

Покемоните обично се имуни на.

Еве го

го имате: вашиот Pancham штотуку еволуираше во Pangoro. Сега имате покемон кој се бори со темни

тип кој е многу моќен кога станува збор за користење физички напади.

Сакате да го еволуирате вашиот Покемон?

Покемон меч и штит: Како да го еволуирате Linoone во бр. 33 Obstagoon

Покемон меч и штит: Како да се развие Стине во бр.54 Царина

Покемон меч и штит: Како да се развие Буде во бр. Бр. 77 Mamoswine

Покемон меч и штит: Како да се развие Нинкада во бр. 106 Шедиња

Покемон меч и штит: Како да се развие Тирог во бр.108 Хитмонли, бр.109 Хитмончан, Бр. 110 Хитмонтоп

Покемон меч и штит: Како да се развие Милцери во бр. 186 Алкреми

Покемон меч иШилд: Како да се развие Farfetch'd во бр. 219 Sirfetch'd

Покемон меч и штит: Како да се развие Inkay во бр. 291 Malamar

Покемон меч и штит: Како да се развие Риолу во бр.299 Лукарио

Покемон меч и штит: Како да се развие Јамаск во бр. 328 Рунеригус

Покемон меч и штит: Како да се еволуира Сиништеа во бр. 336 Полтегеист

Покемон меч и штит: Како да го претворите Сном во бр.350 Фрозмот

Покемон меч и штит: Како да го претворите Sliggoo во бр.391 Гудра

Барате повеќе Водичи за Pokemon Sword and Shield?

Pokémon Sword and Shield: најдобар тим и најсилен Pokémon

Покемон меч и штит Poké Ball Plus Водич: Како да се користи, награди, совети , и совети

Покемон меч и штит: како да се вози на вода

Како да се добие Gigantamax Snorlax во Покемон меч и штит

Покемон меч и штит: Како да се добие Charmander и Gigantamax Charizard

Pokémon Sword and Shield: Legendary Pokémon and Master Ball Guide

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.