Football Manager 2022 Wonderkid: Mbështetësit më të mirë të të rinjve në qendër (CB) për të nënshkruar

 Football Manager 2022 Wonderkid: Mbështetësit më të mirë të të rinjve në qendër (CB) për të nënshkruar

Edward Alvarado

Çdo skuadër fituese e ligës është ndërtuar mbi një çift të qëndrueshëm të klasit të lartë në qendër të mbrojtjes dhe mënyra më e mirë për të krijuar këtë konsistencë në Football Manager 2022 është të futesh në një klub të mrekullueshëm DC.

Këtu, ne po shikojmë qendërmbrojtësit e rinj më të mirë në FM 22, duke përfshirë vetëm ata me vlerësimet më të larta të aftësive të mundshme.

Zgjedhja e qendërmbrojtësve më të mirë të rinj (DC) në FM 22

Kjo listë e qendërmbrojtësve të rinj më të mirë në FM 22 përmban lojtarë si Wesley Fofana, Morata dhe Matthijs de Ligt, si dhe disa të tjerë me vlerësime të larta potenciale (PA).

Secili lojtar është përzgjedhur bazuar në faktin se ata janë 21 vjeç ose më të rinj në fillimin e FM 22, me një vlerësim pozicioni minimal prej 19 për DC dhe një PA prej të paktën 160 ose një PA Range prej 140-170.

Në fund të faqes, do të gjeni një listë të plotë të të gjithë qendërmbrojtësve të rinj më të mirë (DC) në FM 22.

1. Matthijs de Ligt (159 CA / 185 PA)

Ekipi: Zebre (Juventus)

Mosha: 21

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 159 CA / 185 PA

Paga: 199,939 £

Vlera: 92 milionë £ – 115 milionë funte

Pozicionet më të mira: DC

Atributet më të mira: 18 Trimëri, 18 Forca, 17 Lidership

Me shumë diferencë, Matthijs de Ligt është lojtari më i mirë i qendërmbrojtësit në FM 22, me një 185 PA si dhe një 159 CA tashmë shumë të dobishëm.

The8.2 milion £ Paris Saint-Germain Xhamia e krishterë 140-170 100 17 2500 £ 5 milion £ – 7,4 milion £ Valencia CF Adrián Corral 140 -170 105 18 2,500 £ £60,000 – £5 milion Atlético Madrid

Bëni vetes një superyll të ardhshëm mbrojtës duke nënshkruar me një nga lojtarët e mrekullueshëm të qendërmbrojtësve të FM 22 të listuara më sipër.

Duke kërkuar më shumë fëmijë të mrekullueshëm të FM 22?

Menaxheri i Futbollit 2022 Wonderkids: Anësorët më të mirë të rinj të djathtë (MR & AMR) për të nënshkruar

Menaxheri i futbollit 2022 Wonderkids: Anësorët më të mirë të rinj të majtë (ML dhe AML) për të nënshkruar

Futboll Menaxher 2022 Wonderkids: Lojtarët më të mirë anglezë të rinj për të nënshkruar

Football Manager 2022 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST) për të nënshkruar

Menaxheri i futbollit 2022 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për të nënshkruar

Football Manager 2022 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Football Manager 2022 Wonderkids: Mbrojtësit më të mirë të rinj të djathtë (RB) për të nënshkruar

Menaxheri i futbollit 2022 Wonderkids: Më i miri Mbrojtësit e rinj të majtë (LB) për të nënshkruar

Holandezi është tashmë një zgjedhje solide përgjatë vijës së pasme, me 16 goditje me kokë, 16 goditje dhe 15 gola që janë të shkëlqyera për pozicionin DC. Për më tepër, 18 forca e tij, 18 trimëria, 16 shkalla e punës dhe korniza 189 cm e bëjnë De Ligt të vështirë për të kaluar.

Për sa i përket zhvillimit, De Ligt nuk mund të shpresonte të ishte në një klub më të mirë, me superyjet italianë Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini që i tregojnë litarët. Tashmë një i rregullt i ekipit të parë për Juventusin, vendas i Leiderdorp shënoi tetë gola në paraqitjen e tij të 87-të.

2. Wesley Fofana (148 CA / 175 PA)

Ekipi: Leicester City

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 148 CA / 175 PA

Paga: 55,000 £

Vlera: 76 milion £ – 112 milion £

Pozicionet më të mira: DC

Atributet më të mira: 16 Arritje e kërcimit, 16 ritëm, 15 pozicionim

Sa i përket aftësisë – aktuale dhe potenciale – Wesley Fofana qëndron qartazi i dyti pas Matthijs de Ligt më të vjetër, me 148 CA dhe 175 PA.

Fofana po formohet për t'u bërë një nga qendërmbrojtësit më të mirë në FM 22, e lëre më një nga djemtë më të mirë të DC-së. tashmë ka 15 drejtime, 14 shënime dhe 15 goditje. Pile në pozicionet e tij 15, 15 forca, 14 qëndrueshmëri dhe 16 ritëm, dhe ju keni një mbrojtës të fuqishëm për të dominuar në prapavijë për 15 vite të mira.

Pas një fillimi të shkëlqyer të jetës me Leicester City, duke luajtur38 ndeshje në sezonin e tij të parë me klubin, ecuria e Fofanës u ndal. Një frakturë e fibulës e ka ndaluar francezin të ndërtojë reputacionin e tij, por pasi të kthehet, ai pothuajse me siguri do ta mbajë vendin përkrah Caglar Söyüncü.

3. Oumar Solet (130 CA / 166 PA)

Ekipi: Red Bull Salzburg

Mosha: 21

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 130 CA / 166 PA

Paga: 3,768 £

Vlera: 10.5 milion £ – 15,5 milionë £

Pozicionet më të mira: DC, DM

Atributet më të mira: 15 Shënim, 15 Arritje në kërcim, 15 Shkalla e Punës

Oumar Solet është lloji i saktë i qendërmbrojtësit të mrekullueshëm që lojtarët e FM 22 do të kërkojnë: duke u mburrur me një 166 PA të lartë, ndërkohë që është gjithashtu mjaft i lirë deri në 15.5 milion £ në vlerë.

Mbrojtësi i mrekullueshëm është gjithashtu një mesfushor i përshtatshëm mbrojtës, me 15 ritmin e punës, 13 punën në grup, 14 pasime dhe 14 qëndrueshmëri duke e bërë atë të dobishëm përpara vijës së pasme. Megjithatë, francezi ka më shumë se sa mjaftueshëm në 15 shënimet e tij, 13 goditje me kokë dhe 13 goditje për ta bërë atë një DC të mirë.

Duke luajtur për RB Salzburg, klubin ushqyes me bazë në Austri të RB Leipzig, Oumar Solet është në rrugën e duhur për t'u bërë qendërmbrojtës i nivelit të lartë. Ai depërtoi në fund të sezonit të kaluar dhe siguroi vendin e tij në formacionin fillestar në fillim të këtij sezoni.

4. Eric García (135 CA / 160 PA)

Skuadra: FCBarcelona

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 135 CA / 160 PA

Paga: 49,326 £

Shiko gjithashtu: GTA 5 Weed Stash: Udhëzuesi i fundit

Vlera: 22 milion £ – 28 milion £

Pozicionet më të mira: DC

Atributet më të mira: 17 vendosmëri, 15 pozicionime, 15 shkallë pune

20-vjeçari spanjoll Eric García vjen në FM 22 si një nga qendërmbrojtësit e rinj më të mirë për të nënshkruar, duke u mburrur me një i zbatueshëm 135 CA dhe një 160 PA shumë e fortë.

Mbrojtësi me këmbën e djathtë sigurisht që po ndërton drejt një përshtatjeje në stilin tipik spanjoll të lojës, tashmë duke shfaqur 14 pasime, 14 prekje të para dhe 13 vizione. Si qendërmbrojtës, 14 shënimet, 15 pozicionet dhe 17 vendosmëria e García-s janë tashmë shumë të dobishme.

Pasi iu dha 35 paraqitje në ekipin e parë nga Pep Guardiola për Manchester Cityn, García u kthye në Barcelonë si një transferim i lirë. Që nga ndryshimi, problemet financiare të Barçës kanë dalë në dritë, por vështirësitë e skuadrës kanë lejuar që mbrojtësi i ri të ketë starte të rregullta në La Liga dhe Champions League.

5. Morato (128 CA / 160 PA)

Ekipi: SL Benfica

Mosha: 20

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 128 CA / 160 PA

Paga: 7,823 £

Vlera: 65,000 £ – 3.3 milionë £

Pozicionet më të mira: DC

Atributet më të mira: 16 Jumping Reach, 15 Marking, 14 Teamwork

I vlerësuar midis 65,000 dhe 3.3 milion £, Morato mund të jetënjë vjedhje - veçanërisht nëse ai zhvillohet në aftësinë e tij të fuqishme 160.

20-vjeçari brazilian tashmë është shumë i njëjti, pavarësisht se ai është gjithashtu një nga lojtarët më të mirë të qendërmbrojtësve në FM 22. Në këmbë 190 cm dhe 86 kg, Morato shton praninë e tij fizike me 16 kërcime, 14 forca, 15 shënime dhe 14 goditje.

Pasi u dha disa paraqitje për Benfica në Liga Bwin sezonin e kaluar, mbrojtësi nga Francisco Morato tani është duke u dhënë fillimet e rregullta. Një tipar kryesor në formacionin startues të Ligës së Kampionëve, atij po i jepen gjithashtu mundësi të shumta në ligën e parë portugeze.

6. José Fontán (125 CA / 160 PA)

Ekipi: Celta Vigo

Mosha: 21

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme : 125 CA / 160 PA

Paga: 8,000 £

Vlera: 14 milion £ – 17 milion £

Pozicionet më të mira: DC, DL

Atributet më të mira: 16 Trajtimi, 16 Teknika, 16 Pozicionimi

Si qendra e tretë FM 22 wonderkid mbrapa me një PA 160, José Fontán bie vetëm në vendin e gjashtë në total këtu për shkak të 125 CA të tij pak më të ulët dhe duke qenë pak më i vjetër se García dhe Morato në moshën 21-vjeçare.

Me 13 pikë, 13 titull, dhe shtatë forca, Fontán nuk është saktësisht lloji i arketipit të qendërmbrojtësit që mund t'i besoni ende. Megjithatë, 16 goditjet e tij dhe 16 pozicionet e tij sigurisht që premtojnë mirë për të ardhmen e tij si një fitues i topit nëterren.

I riu spanjoll la mjaft përshtypje te Celta Vigo sezonin e kaluar, fillimisht u përdor si vendkalim, por më vonë iu dha një vrapim i zgjatur në fushë. Këtë sezon, një dëmtim i hershëm e mbajti atë prapa, me shanset që më pas të ishin mjaft të shpejta.

7. Joško Gvardiol (135 CA / 150-180 PA)

Ekipi: RB Leipzig

Mosha: 19

Aftësia aktuale / Aftësia e mundshme: 135 CA / 150-180 PA

Paga: 20,500 £

Vlera: 69 milion £ – 81 milion £

Pozicionet më të mira: DC, DL

Atributet më të mira: 17 vendosmëri, 17 ritëm, 17 trimëri

Në vazhdim do të vijë brezi i talenteve të RB Leipzig është Joško Gvardiol, i cili gjithashtu u ka treguar mjaft skautëve të FM 22 për ta vendosur atë në mesin e DC-ve më të mirë të mrekullueshëm në lojë.

Sfera 150-180 PA e Gvardiol e bën atë disi të panjohur. Prapëseprapë, edhe në fundin e ulët të këtij diapazoni, kroati zbarkon si një nga talentet më të mirë për t'u futur në ekipin tuaj. Që nga fillimi i një kursimi të ri, ju mund të përdorni shumë ritmin e tij 17, 14 përshpejtimin, 15 goditjet dhe 16 fuqinë.

Pas bastisjes në verë, përsëri, RB Leipzig vendosi të riinvestojë fitimet e tij në më shumë talente potenciale të klasit botëror. Një i ri i tillë ishte Gvardiol me origjinë nga Zagrebi, i cili u bashkua për vetëm 17 milionë £ dhe tashmë ka siguruar një vend startues për veten e tij.

Të gjithë qendrat më të mira të të rinjvembrapa (CB) wonderkids në FM 22

Në tabelën e mëposhtme, do të gjeni të gjitha wonderkids më të mira të DC për t'u regjistruar në FM 22, të renditura sipas vlerësimeve të tyre të mundshme të aftësive.

Shiko gjithashtu: Lojëra të mira mbijetese në Roblox
Emri PA (varg) CA Mosha Pagat (p/w) Vlera Ekipi
Matthijs de Ligt 185 159 21 199,939 £ 92 milionë £ – 115 milionë funte Zebre (Juventus)
Wesley Fofana 175 148 20 55,000 £ 76 milion £ – 112 milion £ Leicester City
Oumar Solet 166 130 21 3,768 £ 10.5 milion £ – 15.5 milion £ RB Salzburg
Eric García 160 135 20 49,326 £ £22 milion - £28 milion FC Barcelona
Morato 160 128 20 £ 7,823 65,000 £ – 3.3 milion £ SL Benfica
José Fontán 160 125 21 8,000 £ £14 milion – £17 milion Celta Vigo
Joshko Gvardiol 150-180 135 19 20,500 £ £69 milion - £ 81 milion RB Leipzig
Tanguy Nianzou 150-180 128 19 £65,769 11.5 milion £ – 13.5 milion £ FC Bayern Munich
MaxenceLacroix 140-170 140 21 £62,481 £ 13 milion - £ 16 milion VfL Wolfsburg
Marc Guehi 140-170 126 21 £32,000 30 milion £ – 36 milion £ Crystal Palace
William Saliba 140-170 131 20 £40,000 £33 milion – £50 milion Arsenal
Devyne Rensch 140-170 126 18 16,245 £ 15.5 milion £ - 18.5 milion £ Ajax
Mohamed Simakan 140-170 136 21 £4,328 29 milion £ – 35 milion £ RB Leipzig
Illya Zabarnyi 140-170 125 18 6250 £ 31 milion £ – 39 milion £ Dynamo Kyiv
Yerson Mosquera 140-170 115 20 10,000 £ 21 milion £ – 31 milion £ Wolverhampton Wanderers
Benoît Badiashile 140-170 130 20 10,822 £ £11 milion – 16,5 milion £ AS Monaco
Taylor Harwood-Bellis 140-170 122 19 £10,000 7 milion £ – 10.5 milion £ Manchester City
Strahinja Pavlović 140-170 124 20 9,500 £ 11.5 milion £ – 17.5 milion £ AS Monaco
TimothéePembélé 140-170 110 18 4,918 £ 4.3 milion £ – 6.4 milion £ Paris Saint-Germain
Andrea Carboni 140-170 130 20 £21,000 4.9 milion £ – 7.2 milion £ Cagliari
Daouda Guindo 140-170 108 18 991 £ 4.5 milion £ – 6.8 milion £ RB Salzburg
Bryan Okoh 140-170 106 18 4,264 £ £6.2 milion - £9.2 milion RB Salzburg
Alejandro Francés 140-170 120 19 5,250 £ 3,8 milion £ – 5,8 milion £ Saragoza
Kaiky 140-170 119 17 317£ 8 milion £ – 11,5 milion £ SAN
Nnamdi Collins 140-170 95 17 6,464 £ 4.9 milion £ – 7.4 milion £ Borussia Dortmund
Odilon Kossounou 140-170 128 20 24,595£ £23 milion – 28 milion £ Bayer 04 Leverkusen
Renan 140-170 125 19 7,000 £ 6.4 milion £ - 9.6 milion £ SHATOR
Wisdom Amey 140- 170 90 15 £220 7.6 milion £ – 11.5 milion £ Bologna FC 1909
El Chadaille Bitshiabu 140-170 92 16 £675 £6.8 milion -

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.