Бесплатни промотивни кодови за Roblox

 Бесплатни промотивни кодови за Roblox

Edward Alvarado

Roblox е одлична платформа за игри која ви овозможува да креирате сопствени искуства, да се придружувате на hangouts и да се дружите со истомисленици. Самоизразувањето е многу важно во Roblox и ви дава можност целосно да го приспособите вашиот аватар како што сакате.

Овој аватар го претставува вашиот карактер во играта, давајќи ви уникатен изглед додека ги истражувате фантастичните карактеристики на Роблокс. Сепак, облекувањето на вашиот аватар може да чини многу Robux, така што тие соодветно нудат промотивни кодови за да ви дадат практични бесплатни подароци.

Исто така види: Assassin’s Creed Valhalla: Best Great Swords Breakdown

Овие ексклузивни и бесплатни промотивни кодови за Roblox им овозможуваат на играчите да отклучуваат уникатни ставки бесплатно, кои се трајно се додава во нивниот Roblox инвентар секој пат кога ќе отклучат ставка. Дополнително, некои промотивни кодови може да се откупат само во одредени игри за да добијат свои уникатни ставки и од вас се бара да посетите одредени области во секоја игра за да ги внесете шифрите.

Во оваа статија , ќе најдете:

Исто така види: Ghost of Tsushima: PC Port Teased, фановите возбудени за Steam Release
 • Бесплатни промотивни кодови за Roblox
 • Истечени промотивни кодови за Roblox
 • Како да откупете бесплатни промотивни кодови за Roblox

За повеќе интересни содржини, проверете: Кодови за A Hero's Destiny Roblox

Бесплатни промотивни кодови за Roblox

 • SPIDERCOLA: Spider Cola милениче на рамо
 • TWEETROBLOX: The Bird Says shoulder милениче
 • StrikeAPose: Hustle Hat (Откупи во островот на Move)
 • GetMoving: Брзи нијанси (откупи во островот на движење)
 • Поставување на сцената: Изгради го ранец (откупи во островот на движење)
 • WorldAlive: Crystalline Companion (Redeem into Island of Move)
 • VictoryLap: Кардио лименки (откупи во островот на движење)
 • DIY: Kinetic Person (Redeem во рамките на островот на движење)
 • Сјај: Лигите на главата (Искупи во замокот на чудата)
 • FXУметник: Ранец уметник (Откупи во замокот на чудата )
 • ThingsGoBoom: Ghastly Aura (Redeem into Mansion of Wonder)
 • ParticleWizard: Tomes of the Magnus (Redeem into Mansion of Wonder)
 • Boardwalk: Ring of Flames (Redeem into Mansion of Wonder)

Истечени промотивни кодови за Roblox

 • !СРЕЌЕН 12РОДЕНДЕН РОБЛОКС! – Шапка за 12-та роденденска торта
 • $ILOVETHEBLOXYS$ – Шапка Bloxy Popcorn Shape
 • *HAPPY2019ROBLOX* – Firestripe Fedora
 • 100MILSEGUIDORES – Славен ранец @RobloxEspanol
 • 200KTWITCH – Виолетова хауба на вековите
 • 75KSWOOP – 75K Super Swoop
 • AMAZONFRIEND2021 – Пријател со снег
 • BARNESNOBLEGAMEON19 – неаполска круна
 • BEARYSTYLISH – Хаштаг без филтер
 • CARREFOURHOED2021 – Шапка за тестенини
 • COOL4SUMMER – 150K летни нијанси
 • EBGAMESBLACKFRIDAY – Неонско сина вратоврска
 • ECONOMYEVENT2021 – Economy Team Cap
 • FASHIONFOX –Најдобри моменти Hood
 • FEEDINGTIME – Flayed Rats
 • FINDTHEKEYS – IOI шлем
 • FLOATINGFAVORITE – Hyper HoverHeart
 • FREEAMAZONFOX2022 – Премногу кул Fire Fox
 • FREETARGETSANTA2022 – Превртен Дедо Мраз
 • GAMESTOPBATPACK2019 – Ковчег BatPack
 • GAMESTOPPRO2019 – Славниот фараон на сонцето
 • GOLDENHEADPHONES2017 – 24k Gold слушалки
 • GROWINGTOGETHER14 – Роденденска Кејп
 • HAPPYCAMPER – Кампот на Дастин Know Where Cap
 • СЛУШАЛКИ2 – Сини слушалки на следно ниво
 • HOTELT2 – Transylvanian Cape
 • JOUECLUBHEADPHONES2020 – Black Prince Succulent слушалки
 • JURASSICWORLD – Jurassic World очила за сонце
 • KCASLIME – Nickelodeon Slime Wings
 • KEEPIT100 – Иден визор на следно ниво
 • KINGOFTHESEAS – Aquacap
 • KROGERDAYS2021 – Golf Shades
 • LIVERPOOLFCSCARVESUP – Liverpool FC Scarf
 • LIVERPOOL SCARVESUP – Liverpool FC Shades
 • MERCADOLIBREFEDORA2021 – White Flamingo Fedora
 • MLGRDC – Слушалки од следно ниво MLG
 • MOTHRAUNLEASHED – Mothra Wings
 • ЕДЕН МИЛИОН КЛУБ! – Разигран црвен дино
 • RETROCRUISER – Mike’s Bike
 • ROADTO100KAY! – Bloxikin #36: Livestreamin' Lizard
 • ROBLOXEDU2021 – Dev Deck
 • ROBLOXIG500K – Hovering Heart
 • ROBLOXROCKS500K – Нијанси наСледи сина птица
 • ROBLOXSTRONG – Супер социјални нијанси
 • ROSSMANNCROWN2021 – Круна на наелектризираните гитари
 • SMYTHSCAT2021 – King Tab
 • SMYTHSHEADPHONES2020 – Gnarly Triangle Headphones
 • SMYTHSSHADES2019 – Spiky Creepy Shades
 • SPACESTYLE – 50k Space 'Hawk
 • SPIDERMANONROBLOX – Vulture's Mask
 • STARCOURTMALLSTYLE – Eleven's Mall Outfit
 • SXSW2015 – Југозападна сламена Fedora
 • TARGET2018 – Целосна метална горна шапка
 • TARGETMINTHAT2021 – Пеперминт Шапка
 • TARGETOWLPAL2019 – Панче за есенско рамо
 • THISFLEWUP – Флаери за затворање
 • TOYRUBACKPACK2020 – Целосно натоварен ранец
 • TOYRUHEADPHONES2020 – Teal Techno Rabbit Headphones
 • TWEETROBLOX – The Bird Says shoulder милениче
 • WALMARTMEXEARS2021 – Steel Rabbit Ears
 • WEAREROBLOX300! – Визирот на сината птица што следи

Како да ги откупите бесплатните промотивни кодови за Roblox

 • Одете на страницата за откупување код на Roblox
 • Копирајте го и залепете го вашиот код во полето за текст
 • Кликнете на откуп
 • Бесплатите ќе бидат додадени на вашата сметка на Roblox

Заклучок

Бесплатните промотивни кодови за Roblox се објавуваат во интервали во текот на годината за време на значајни прилики како што се празници, Roblox настани или по пресвртници поврзани со Roblox. Кодовите може да се најдат на Твитер и Фејсбук страниците на Robloxкога ќе пристигнат.

Проверете и: Кодови за Driving Empire Roblox 2022

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.