FIFA 22 Wonderkids: Најдобрите млади африкански играчи за најавување во режим на кариера

 FIFA 22 Wonderkids: Најдобрите млади африкански играчи за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Африка произведе неколку фантастични играчи, како што се Садио Мане, Мохамед Салах, Ријад Марез, Пјер-Емерик Обамејанг и Јаја Туре, сите кои ја освоија наградата за најдобар африкански фудбалер на годината на CAF во последните години.

Рекордот на Светските првенства на африканските нации достигнува дури до четвртфиналето, со Камерун во 1990 година, Сенегал во 2002 година и Гана во 2010 година. Меѓутоа, во ФИФА 22, едно од овие африкански чуда може да и помогне на нивната нација да го надмине финалето осум за време на трката во режим на кариера.

Започнуваме со разгледување на најдобрите потенцијални клиенти. Подолу, можете да најдете табела која ги наведува сите најдобри африкански чуда во ФИФА 22.

Избор на најдобрите африкански чуда на ФИФА 22

Секој играч на ова списокот потекнува од африканска нација, има 21 година или помлади и има минимален потенцијален рејтинг од 80 ПОТ.

Играчите низ статијата се подредени според нивната оцена на ПОТ, така што најдобрите избори можеби немојте да бидете подготвени за првиот тим за вашиот клуб од почетокот на ФИФА 22. Сепак, знаејќи дека африканските чуда имаат висок потенцијал рејтинг, би било мудро да им дадете многу минути.

Во основата на страницата, ќе ја најдете целосната листа на сите најдобри африкански чуда во FIFA 22.

1. Abdallah Sima (73 OVR – 86 POT)

Тим: Стоук Сити

Возраст: 20

Плата: £ 27.000

Вредност: 6,5 милиони фунти

Најдобро(ГК) да потпише

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2023 година (втора сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за заем

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења од долната лига

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри евтини средишни бекови (CB) со висок потенцијал за потпишување

FIFA 22 режим на кариера: најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за знак

Ги барате најдобрите тимови?

ФИФА 22: Најдобри тимови со 3,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри одбранбени тимови

ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње

FIFA 22: Најдобрите тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

Атрибути:89 Брзина на спринт, 86 забрзување, 86 издржливост

Абдала Сима има вкупен рејтинг 73 со 86 потенцијален вкупен рејтинг на ФИФА 22. Десниот играч од средниот ред може да игра и како напаѓач со своите 76 завршници и 76 точност на насловот.

Сенегалецот од десната средина има електрични 89 брзини на спринт и 86 оценки за забрзување што му овозможуваат да ги оттргне одбранбените играчи, додека неговата висока стапка на работа во нападот и одбраната значат дека тој ќе се повлече кога е потребно и ќе му помогне на тимот стекнат посед.

Сима постигна 11 гола на 21 натпревар за Славија Прага минатата сезона, што доведе до трансфер во Брајтон за 7,2 милиони фунти. Тој во моментов е на позајмица во Стоук Сити, каде што ќе се надева дека ќе добие дополнително искуство и време за игра.

2. Мохамед Кудус (77 OVR – 86 POT)

Тим: Ајакс

Возраст: 20

Плата: 11.000 фунти

Вредност: 19,8 милиони фунти

Најдобри атрибути : 92 Рамнотежа, 90 агилност, 89 забрзување

Мохамед Кудус е централен играч за врска од Гана со вкупен рејтинг 77 и потенцијален рејтинг 86 на ФИФА 22.

Движењето на Кудус е извонредно со 92 рамнотежа, 90 агилност, 89 забрзување и 87 оценки за брзина на спринт. Тој е и закана со топката во неговите нозе, со 82 дриблинзи и 81 контрола на топката.

Роден во Акра, Кудус го имаше своето меѓународно деби за Гана во 2019 година. Оттогаш одигра шест натпревари и постигна два гола. Ганаецот се преселиод данскиот клуб ФК Нордсјеланд во Ајакс и забележа четири гола и три асистенции на 17 натпревари минатата сезона.

3. Муса Јувара (67 OVR – 85 POT)

Тим: Кротоне

Возраст: 19

Плата: 3.000 фунти

Вредност: 2,3 милиони фунти

Најдобри атрибути: 85 брзина на спринт, 82 забрзување, 78 дриблинг

Муса Џувара има вкупна оцена 67 и потенцијал 85 рејтинг. Оценката 67 на Гамбиецот сугерира дека тој сè уште е необработен талент на ФИФА 22.

Бризината на спринт од 85 и 82 оценки за забрзување на Џувара веќе му даваат одлично темпо. Неговите 78 дриблинзи се одлична почетна точка за играч кој можеби е посоодветен да игра како офанзивен играч за врска отколку како напаѓач.

Исто така види: Топ четири карактеристики за кои не сте знаеле дека постојат - ФИФА 23: Функција за 12-ти човек

Муса Џувара има само 19 години и го игра најголемиот дел од својот фудбал во италијанските младински лиги. Во сезоната 2019/20, 19-годишниот играч постигна 11 гола на 16 натпревари за Болоња Примавера.

Неговиот успех го доведе во сениорскиот тим, каде што постигна еден гол на седум натпревари. Оттогаш тој се мачеше да најде минутажа и моментално е на позајмица со Кротоне од италијанскиот второлигаш. Муса Џувара го направи своето меѓународно деби за Гамбија во 2020 година на 18-годишна возраст.

4. Амад Диало (68 OVR – 85 POT)

Тим: Манчестер Јунајтед

Возраст: 18

Плата: 10.000 фунти

Вредност: 2,7 милиони фунти

Најдобри атрибути: 84 Агилност, 82Забрзување, рамнотежа 82

Амад Диало има оцена 68 на ФИФА 22 со потенцијален вкупен рејтинг од 85. Негови најдобри атрибути се неговата 84 агилност, 82 забрзување, 82 рамнотежа и 79 брзина на спринт.

Дриблингот од 74 и 72 контрола на топката на Диало се значајни за играч во толку рана фаза од неговата кариера и нудат одлична платформа за надградба.

Манчестер Јунајтед плати 19,17 милиони фунти за 18-годишник во јануарскиот преоден рок 2021 година. Откако се приклучи на клубот, тој играше осум пати, со еден гол и една асистенција на своето име. Јунајтед го гледа Диало како проект со планини на потенцијал.

5. Ханибал Мејбри (62 OVR – 84 POT)

Тим: Манчестер Јунајтед

Возраст: 18

Плата: 5000 фунти

Вредност: 1,1 фунти милион

Најдобри атрибути: 76 Агилност, 70 Агресија, 69 Забрзување

Ханибал Мејбри има 62 вкупен рејтинг во ФИФА 22 со потенцијален вкупен рејтинг од 84. Најниска - оценет играч на оваа листа на африкански чуда, единствениот рејтинг на Ханибал над 70 е неговата 76 агилност. Како и да е, тој ја има карактеристиката надворешен шут и флејр на ФИФА 22.

Откако играше за француските тимови до 16 и под 17 години, Мејбри ја промени својата фудбалска верност кон Тунис. 18-годишникот го имаше своето деби за африканската нација во јуни 2021 година, и оттогаш има акумулирано три натпревари - од моментот на пишување.

ТунисецотРепрезентативецот допрва треба да дебитира за Манчестер Јунајтед откако го направи својот трансфер од 9 милиони фунти од младинскиот тим на Монако.

6. Камалдин Сулемана (72 OVR – 84 POT)

Тим: Stade Rennais FC

Возраст: 19

Плата: £16.000

Вредност: £ 4,7 милиони

Најдобри атрибути: 93 брзина на спринт, 92 забрзување, 89 агилност

Камалдин Сулемана има вкупна оцена 72 , потенцијален рејтинг од 84, и е најдобар играч на ФИФА 22. Тој има 93 брзина на спринт, 92 забрзување, 89 агилност и 89 оценки за рамнотежа.

Скокањето 78 и издржливоста на Ганаецот 71 се добри темели за 19-годишник. Со топката во неговите нозе, Сулемана има 75 дриблинзи, 73 контрола на топката и 71 смиреност што му овозможуваат да биде ефикасен во нападот.

Сулемана е уште еден африкански играч кој го најде својот пат до Европа преку данскиот ФК Нордсјеланд . Во својата прва сезона во Франција, тој постигна три гола во неговите први осум натпревари за Стад Рен.

7. Одилон Косуну (73 OVR – 84 POT)

Тим: Баер 04 Леверкузен

Возраст: 20

Плата: 20.000 фунти

Вредност: £5,2 милиони

Најдобри атрибути: 83 брзина на спринт, 80 сила, 76 издржливост

Одилон Косоуну има 73 вкупна оцена на ФИФА 22 со потенцијален рејтинг од 84. Косоуну има одлично темпо за среден бек со 83 брзина на спринт.

Иворецот е дефанзивно цврстсо 74 удари за стоење, 72 удари со лизгање и 82 маркирање, при што неговата прецизност од 74 удари го прави закана во двата боксови. Неговите 80 сили и 76 издржливост се исто така силни физички оцени за 20-годишник.

Баер Леверкузен плати 20,7 милиони фунти за услугите на Косуну ова лето. Репрезентативецот од Брегот на Слоновата Коска ја играше секоја минута во Бундеслигата и му помогна на Леверкузен да ги зачува две голови досега.

Сите најдобри млади африкански чуда во ФИФА 22

Подолу е целосната листа на сите од најдобрите африкански чуда што се пријавиле во FIFA 22 Career Mode.

Име Севкупно Потенцијал Возраст Позиција Тим
Абдалах Сима 73 86 20 RM, ST Стоук Сити
Мохамед Кудус 77 86 20 CAM, CM Ајакс
Муса Џувара 67 85 19 ST Кротоне
Амад Диало 68 85 18 RM Манчестер Јунајтед
Ханибал Мејбри 62 84 18 CAM, CM Манчестер Јунајтед
Камалдин Сулемана 72 84 19 LW, ST Stade Rennais FC
Odilon Kossounou 73 84 20 CB, РБ Баер 04 Леверкузен
Хамед ЈуниорTraorè 71 84 21 CAM, CM Sassuolo
Џибрил Фанџе Туре 60 83 18 СТ Ватфорд
Дејвид Датро Фофана 63 83 18 СТ Молде ФК
Алхасан Јусуф 70 83 20 CDM, CM Ројал Антверпен ФК
Yayah Kallon 65 82 20 RW, CF, CAM Џенова
Moïse Sahi 68 82 19 ST, CAM RC Strasbourg Alsace
Дауда Гуиндо 64 82 18 LB ФК Ред Бул Салцбург
Pape Matar Sarr 70 82 18 CM, CDM ФК Мец
Хичам Будауи 75 82 21 CM, CDM OGC Ница
Иса Каборе 68 82 20 РБ ESTAC Troyes
Mohamed Camara 73 82 21 CDM, CM ФК Ред Бул Салцбург
Секу Коита 73 82 21 ST FC Red Bull Salzburg
Lassina Traoré 72 82 20 СТ Шахтјор Донецк
Алиу Балде 63 81 18 RW, LW Feyenoord
Saïdou Sow 69 81 18 CB AS Saint-Étienne
КејсРуиз-Атил 66 81 18 CAM, CM ФК Барселона
Мадука Окоје 71 81 21 ГК Спарта Ротердам
Синали Диоманде 72 81 20 CB Олимпик Лион
Јусуф Баџи 67 81 19 СТ Стад Брестоа 29
Вилфред Синго 66 81 20 RWB, RB, RM Торино

Ако сакате да инвестирате во врвен млад играч од Африка во FIFA 22 Career Mode, едно од чудесните деца погоре ќе одговара.

Проверете го најдоброто Играчи од Северна Америка и повеќе подолу.

Барате чуда?

Исто така види: Можете ли да го уништите вашиот пат до врвот во симулатор Roblox Demon Soul?

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни бекови (CB) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крилни играчи (LW & засилувач; LM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (RW & RM) до Најавете се во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи до Најавете се во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади италијански играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади холандски играчи за најавување во режим на кариера

Барате ги најдобрите млади играчи?

Режим на кариера ФИФА 22: Најдобри млади Напаѓачи (ST & CF) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за потпишување

ФИФА 22 Режим на кариера: најдобри млади десни крила (RW & засилувач; RM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви крилни играчи (ЛМ и ЛВ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни бекови (КБ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: најдобри млади голмани

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.