FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj afrikanë më të mirë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

 FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj afrikanë më të mirë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Edward Alvarado

Afrika ka prodhuar disa lojtarë fantastikë, me lojtarë si Sadio Mané, Mohamed Salah, Riyad Mahrez, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Yaya Toure që të gjithë kanë fituar çmimin CAF Futbollisti Afrikan i Vitit në vitet e fundit.

<. 0>Rekordi i Kupës së Botës të kombeve afrikane arrin deri në çerekfinale, me Kamerunin në 1990, Senegalin në 2002 dhe Gana në 2010. Megjithatë, në FIFA 22, një nga këta fëmijë të mrekullueshëm afrikanë mund ta ndihmojë kombin e tyre të kapërcejë finalen tetë gjatë një drejtimi në modalitetin e karrierës.

Ne fillojmë duke parë perspektivat më të mira. Më poshtë, mund të gjeni një tabelë që liston të gjithë fëmijët më të mirë afrikanë në FIFA 22.

Zgjedhja e mrekullive më të mira afrikane të FIFA 22

Çdo lojtar në këtë lista vjen nga një komb afrikan, është 21 vjeç ose më i ri dhe ka një vlerësim minimal të mundshëm prej 80 POT.

Lojtarët në të gjithë artikullin janë renditur sipas vlerësimit të tyre në POT, kështu që zgjedhjet kryesore mund të mos jini të gatshëm për ekipin e parë për klubin tuaj që nga fillimi i FIFA 22. Megjithatë, duke ditur që fëmijët e mrekullueshëm afrikanë kanë një vlerësim të lartë potencial, do të ishte e mençur t'u jepni atyre shumë minuta.

Në bazë të faqes, do të gjeni listën e plotë të të gjithë fëmijëve më të mirë afrikanë në FIFA 22.

1. Abdallah Sima (73 OVR – 86 POT)

Ekipi: Stoke City

Mosha: 20

Paga: £ 27,000

Vlera: 6.5 milion £

Më e mira(GK) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentë të lirë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentë falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huasë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali të Fshehur më të mirë të Ligës së Ulët

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa qendrore më e lirë (CB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e djathtë më e mirë e lirë (RB & RWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira me 3,5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira 4.5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

Atributet:89 Shpejtësia e Sprintit, 86 Përshpejtimi, 86 Qëndrueshmëria

Abdallah Sima ka një vlerësim të përgjithshëm 73 me një vlerësim të përgjithshëm 86 potencial në FIFA 22. Mesfushori i djathtë mund të luajë edhe si sulmues me 76-të dhe 76 saktësia e kokës.

Mesi i djathtë i Senegalezit ka shpejtësi elektrike 89 sprint dhe 86 vlerësime përshpejtimi që e lejojnë atë të largohet nga mbrojtësit, ndërsa shkalla e tij e lartë e punës në sulm dhe mbrojtje do të thotë se ai do të tërhiqet kur të jetë e nevojshme dhe do të ndihmojë ekipin fitoni posedimin.

Sima shënoi 11 gola në 21 ndeshje për Slavia Prague sezonin e kaluar, gjë që çoi në një transferim te Brighton për 7.2 milion £. Ai aktualisht është i huazuar në Stoke City, ku do të shpresojë të fitojë më shumë përvojë dhe kohë lojë.

2. Mohammed Kudus (77 OVR – 86 POT)

Ekipi: Ajax

Mosha: 20

Paga: 11,000 £

Vlera: 19,8 milion £

Atributet më të mira : 92 Bilanci, 90 shkathtësi, 89 përshpejtim

Mohammed Kudus është një mesfushor qendror ganez me një vlerësim të përgjithshëm 77 dhe një vlerësim potencial 86 në FIFA 22.

Lëvizja e Kudus është e jashtëzakonshme me 92 ekuilibër, 90 shkathtësi, 89 përshpejtim dhe 87 vlerësime të shpejtësisë së sprintit. Ai është gjithashtu një kërcënim me topin në këmbët e tij, duke shfaqur 82 driblime dhe 81 kontroll të topit.

I lindur në Akra, Kudus bëri debutimin e tij ndërkombëtar për Ganën në vitin 2019. Që atëherë ai ka luajtur gjashtë ndeshje dhe ka shënuar dy gola. Ganezi u zhvendosnga klubi danez FC Nordsjaelland te Ajax dhe shënoi katër gola dhe tre asistime në 17 ndeshje sezonin e kaluar.

3. Musa Juwara (67 OVR – 85 POT)

Ekipi: Crotone

Mosha: 19

Paga: 3,000 £

Vlera: 2.3 milion £

Shiko gjithashtu: Legjenda më e mirë e Zelda: Personazhet Tears of the Kingdom

Atributet më të mira: 85 Shpejtësia e Sprintit, 82 Përshpejtimi, 78 Driblime

Musa Juwara ka një vlerësim të përgjithshëm 67 dhe një potencial 85 vlerësim. Vlerësimi 67 i Gambianit sugjeron se ai është ende një talent i papërpunuar në FIFA 22.

Shpejtësia e sprintit 85 dhe vlerësimet e përshpejtimit 82 të Juwara-s tashmë i japin atij një ritëm të shkëlqyeshëm. Driblimi i tij 78 është një pikënisje e shkëlqyer për një lojtar që mund të jetë më i përshtatshëm për të luajtur si mesfushor sulmues dhe jo si sulmues.

Musa Juwara është vetëm 19 vjeç dhe ka luajtur pjesën më të madhe të futbollit të tij në ligat italiane të të rinjve. Në sezonin 2019/20, 19-vjeçari shënoi 11 gola në 16 ndeshje për Bologna Primavera.

Suksesi i tij e bëri atë të futej në ekipin e të moshuarve, ku shënoi një gol në shtatë ndeshje. Që atëherë ai ka luftuar për të gjetur minuta dhe aktualisht është në huazim me Crotone të ligës së dytë italiane. Musa Juwara bëri debutimin e tij ndërkombëtar për Gambinë në vitin 2020 në moshën 18-vjeçare.

4. Amad Diallo (68 OVR – 85 POT)

Ekipi: Manchester United

Mosha: 18

Paga: 10,000 £

Shiko gjithashtu: WWE 2K22: Udhëzuesi i kontrolleve për PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Vlera: 2.7 milion £

Atributet më të mira: 84 Agility, 82Përshpejtimi, ekuilibri 82

Amad Diallo ka një vlerësim 68 në FIFA 22 me një vlerësim të përgjithshëm potencial prej 85. Atributet e tij më të mira janë shkathtësia 84, nxitimi 82, ekuilibri 82 dhe shpejtësia e sprintit 79.

Driblimet 74 të Diallo dhe kontrolli i topit 72 janë të rëndësishëm për një lojtar në një fazë kaq të hershme të karrierës së tij dhe ofrojnë një platformë të shkëlqyer për t'u ndërtuar mbi të.

Manchester United pagoi 19.17 milionë £ për 18-vjeçari në afatin kalimtar të janarit 2021. Që kur iu bashkua klubit, ai ka luajtur tetë herë, me një gol dhe një asist në emrin e tij. United e sheh Diallo si një projekt me male potenciale.

5. Hannibal Mejbri (62 OVR – 84 POT)

Ekipi: Manchester United

Mosha: 18

Paga: 5000£

Vlera: 1,1£ milion

Atributet më të mira: 76 Agility, 70 Aggression, 69 Acceleration

Hannibal Mejbri ka një vlerësim të përgjithshëm 62 në FIFA 22 me një vlerësim të përgjithshëm potencial prej 84. Më i ulëti -Lojtari i vlerësuar në këtë listë të fëmijëve të mrekullueshëm afrikanë, vlerësimi i vetëm i Hannibal mbi 70 është shkathtësia e tij 76. Megjithatë, ai ka tiparin e gjuajtjes së këmbës së jashtme dhe tiparin Flair në FIFA 22.

Duke luajtur për skuadrat nën-16 dhe nën-17 të Francës, Mejbri ndryshoi besnikërinë e tij të futbollit ndaj Tunizisë. 18-vjeçari bëri debutimin e tij për kombin afrikan në qershor të vitit 2021, dhe që atëherë ka grumbulluar tre ndeshje - që nga momenti i shkrimit.

Tunizianindërkombëtar nuk ka bërë ende debutimin e tij për Manchester United që nga transferimi i tij prej 9 milionë £ nga ekipi i të rinjve të Monakos.

6. Kamaldeen Sulemana (72 OVR – 84 POT)

Ekipi: Stade Rennais FC

Mosha: 19

Paga: 16,000 £

Vlera: 4,7 milion £

Atributet më të mira: 93 Shpejtësia e Sprintit, 92 Përshpejtimi, 89 Shkathtësia

Kamaldeen Sulemana ka një vlerësim të përgjithshëm 72 , një vlerësim potencial prej 84, dhe është një lojtar i barazimit më të mirë në FIFA 22. Ai ka 93 shpejtësi sprinti, 92 përshpejtim, 89 shkathtësi dhe 89 vlerësime të ekuilibrit.

Kërcimet 78 të ganezit dhe qëndrueshmëria 71 janë baza të mira për një 19-vjeçar. Me topin në këmbët e tij, Sulemana ka 75 driblime, 73 kontrolle të topit dhe 71 gjakftohtësi duke e lejuar atë të jetë efektiv në sulm.

Sulemana është një tjetër lojtar afrikan që gjeti rrugën e tij në Evropë nëpërmjet skuadrës daneze FC Nordsjaelland . Në sezonin e tij të parë në Francë, ai ka shënuar tre gola në tetë ndeshjet e tij të para për Stade Rennais.

7. Odilon Kossounou (73 OVR – 84 POT)

Ekipi: Bayer 04 Leverkusen

Mosha: 20

Paga: 20,000 £

Vlera: 5.2 milion £

Atributet më të mira: 83 Shpejtësia e Sprintit, 80 Forca, 76 Qëndrueshmëria

Odilon Kossounou ka një vlerësim të përgjithshëm 73 në FIFA 22 me një vlerësim potencial prej 84. Kossounou ka ritëm të shkëlqyeshëm për një qendërmbrojtës me 83 shpejtësi sprinti.

Ivoriani është i fortë në mbrojtjeme 74 goditje në këmbë, 72 goditje me rrëshqitje dhe 82 goditje, me saktësinë e tij me 74 goditje me kokë duke e bërë atë një kërcënim në të dy kutitë. Forca e tij 80 dhe qëndrueshmëria 76 janë gjithashtu vlerësime të forta fizike për një 20-vjeçar.

Bayer Leverkusen pagoi 20.7 milion £ për shërbimet e Kossounou këtë verë. Ndërkombëtari i Bregut të Fildishtë ka luajtur çdo minutë në Bundesligë dhe ka ndihmuar Leverkusen të mbajë dy porta të pastra deri më tani.

Të gjithë mrekullitë e rinj afrikanë në FIFA 22

Më poshtë është lista e plotë e të gjithëve nga fëmijët më të mirë afrikanë për t'u nënshkruar në FIFA 22 Career Mode.

Emri Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi
Abdallah Sima 73 86 20 RM, ST Stoke City
Mohammed Kudus 77 86 20 CAM, CM Ajax
Musa Juwara 67 85 19 ST Crotone
Amad Diallo 68 85 18 RM Manchester United
Hannibal Mejbri 62 84 18 CAM, CM Manchester United
Kamaldeen Sulemana 72 84 19 LW, ST Stade Rennais FC
Odilon Kossounou 73 84 20 CB, RB Bayer 04 Leverkusen
Hamed JuniorTraorè 71 84 21 CAM, CM Sassuolo
Djibril Fandje Touré 60 83 18 ST Watford
David Datro Fofana 63 83 18 ST Molde FK
Alhassan Yusuf 70 83 20 CDM, CM Royal Antwerp FC
Yayah Kallon 65 82 20 RW, CF, CAM Genova
Moïse Sahi 68 82 19 ST, CAM RC Strasburg Alsace
Daouda Guindo 64 82 18 LB FC Red Bull Salzburg
Pape Matar Sarr 70 82 18 CM, CDM FC Metz
Hicham Boudaoui 75 82 21 CM, CDM OGC Nice
Issa Kaboré 68 82 20 RB ESTAC Troyes
Mohamed Camara 73 82 21 CDM, CM FC Red Bull Salzburg
Sékou Koïta 73 82 21 ST FC Red Bull Salzburg
Lassina Traoré 72 82 20 ST Shakhtar Donetsk
Aliou Baldé 63 81 18 RW, LW Feyenoord
Saïdou Sow 69 81 18 CB AS Saint-Étienne
KaysRuiz-Atil 66 81 18 CAM, CM FC Barcelona
Maduka Okoye 71 81 21 GK Sparta Rotterdam
Sinaly Diomandé 72 81 20 CB Olympique Lyonnais
Youssouph Badji 67 81 19 ST Stade Brestois 29
Wilfried Singo 66 81 20 RWB, RB, RM Torino

Nëse po kërkon të investosh në një lojtar të ri të mirë nga Afrika në FIFA 22 Career Mode, një nga fëmijët e mrekullueshëm më lart do t'i përshtatet faturave.

Shiko më të mirën Lojtarët e Amerikës së Veriut dhe të tjerë më poshtë.

Po kërkoni wonderkids?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtësit më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë të rinj të majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në Modalitetin e Karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapa më e mira në qendër për të rinj (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (LW & LM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) në Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj anglezë për të Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj italianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj holandezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Kërkoni lojtarët më të mirë të rinj?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Të rinjtë më të mirë Sulmuesit (ST & CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Mbrojtësit e djathtë më të mirë të rinj (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

FIFA 22 Modaliteti i karrierës: Të rinjtë më të mirë të krahut të djathtë (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë të majtë të rinj (LB & LWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët më të mirë të rinj

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.