Совладување на снимки од телото во UFC 4: Вашиот врвен водич за уништување на противниците

 Совладување на снимки од телото во UFC 4: Вашиот врвен водич за уништување на противниците

Edward Alvarado

Сакате да доминирате во октагонот во UFC 4? Време е да ја научите моќта на ударите со телото! Во ова упатство, ќе ве научиме како да постигнете ефективни снимки од телото и да ги оставите вашите противници да здивнуваат за воздух. Продолжете да читате и станете шампион на UFC 4!

TL;DR: Key Takeaways

 • Шутовите со телото се моќно оружје за да ги успорите вашите противници и да ги намалите нивните моќ
 • Поставете телесни удари со удари со глава за да го намалите гардот на противникот
 • Инвестирањето во удари со телото се исплати со текот на времето, според експертите на UFC
 • Дознајте од добрите – увиди од борци и тренери на UFC
 • Усовршете го тајмингот, техниката и стратегијата на ударите со тело во UFC 4

Моќта на снимките од телото: промена на играта во UFC 4

Шутовите со телото можеби не изгледаат толку светкави како ударите со глава, но тие можат да бидат вистински промени во играта во UFC 4. Како што истакнува Даниел Кормиер, борец и коментатор на UFC:

Исто така види: Сеопфатен водич за врвните извршители за игрите Roblox

Шотовите за тело се најефективниот начин да се забави противникот и да му се одземе моќта.

Зошто да се инвестира во снимки за тело?

Борецот и тренер на UFC Мајк Браун има јасен одговор:

Снимањата на телото се како да се инвестира во иднината на борецот. Можеби нема да ги видите дивидендите веднаш, но на крајот тие ќе се исплатат.

Со фокусирање на ударите од телото, ја намалувате издржливоста на вашиот противник, што го прави поранлив на вашите напади подоцна во борбата. Ајде да научиме како ефикасно да ги снимаме тие снимки!

ПоставувањеВашето тело снимки: пристапот на експертот

УФЦ Тренерот и поранешен борец Дин Томас има неколку вредни совети за приземјување снимки од телото:

Најдобар начин да постигнете ефективни снимки со телото е да ги намести со удари по глава, принудувајќи го противникот да ја спушти заштитата и да го открие нивниот средишен дел.

Усовршување на техниката: тајминг и стратегија

 • Користете финти и комбинации за создавање отвори за удари со телото
 • Насочете го црниот дроб и соларниот плексус за максимално влијание
 • Фокусирајте се на тајмингот – фрлајте удари со телото кога вашиот противник е надвор од рамнотежа или е зафатен со одбрана на главата
 • Внимавајте да избегнете шалтери

Инсајдерски совети на Џек Милер: Зголемете го вашето тело со шут игра

Како искусен новинар за игри, собрав неколку тајни совети кои можат помогнете да ја подигнете вашата игра со шут со тело во UFC 4:

 • Усовршете го уникатниот сет на вашиот борец и пронајдете ги најефективните снимки со телото за него
 • Користете снимки со телото во позиции за клинч и земја за да го исцедите вашиот издржливост на противникот
 • Набљудувајте ги шаблоните на вашиот противник и искористете ги неговите слабости

Со овие сознанија и стратегии, ќе бидете на добар пат да доминирате во октагонот со мајсторство за телесни удари!

Заклучок: Ослободете ја моќта на снимките од телото во UFC 4

Сега кога ги научивте тајните за постигнување ефективни снимки на телото во UFC 4 , време е да стави ги своите вештини на тест! Не заборавајте да ги поставите вашите удари со удари со глава, да инвестирате во удари со телото во текот на борбата и да го совладате уникатниот сет на потези на вашиот борец. Со посветеност и вежбање, ќе станете вистинска сила со која треба да се смета во октагонот!

Најчесто поставувани прашања

Кои се најефективните снимки со телото во UFC 4?

Секој борец има уникатен сет на движења, затоа експериментирајте со различни снимки за да ги најдете најефективните за вашиот избран лик. Истрелите од црниот дроб и соларниот плексус се генерално моќни опции.

Како да се одбранам од удари од телото во UFC 4?

Исто така види: Отклучување на мистеријата: Колку години има Мајкл во GTA 5?

Одржете го вашето внимание и одржувајте безбедно растојание за да го намалите вашата ранливост на истрели од телото. Научете да ги читате движењата на противникот и да се спротивставите на неговите обиди за шут со телото.

Како да ја повратам издржливоста откако ќе фотографирате тело во UFC 4?

Управувајте со вашата издржливост со темпо и избегнување на непотребни дејствија. Кога имате можност, повлечете се и закрепнете ја издржливоста со длабок здив или оддалечување од вашиот противник.

Кои борци на UFC 4 се најпогодни за стратегии за шут со тело?

Борците со силни ударни и боксерски способности, како Конор Мек Грегор или Нејт Дијаз, можат да се истакнат во стратегиите за шут со тело. Како и да е, секој борец може да има корист од вградувањето на телесни удари во нивниот план за игра.

Можам ли да победувам во борбите во UFC 4 со тоа што ќе се фокусирам само на ударите со телото?

Додека шутирањето може да биде значаендел од вашата стратегија, од суштинско значење е да имате добро заокружен план за игра. Измешајте ги вашите напади и приспособете се на слабостите на противникот за најдобри шанси за победа.

Релевантни извори

 1. Официјална веб-страница на UFC
 2. Официјална веб-страница на EA Sports UFC 4
 3. ММА манија – Вести и анализи на UFC

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.