Programi MLB The Show 22 Kthehu në Old School: Gjithçka që duhet të dini

 Programi MLB The Show 22 Kthehu në Old School: Gjithçka që duhet të dini

Edward Alvarado

MLB The Show 22 ka hequr programin e tij më të ri kryesor, ai që zgjat pak më shumë se dy javë në kohë për kthimin e shumë fëmijëve në shkollë. Programi i quajtur me vend Back to Old School fokusohet në tre shefa dhe një pseudo-shef të katërt, nga të cilët mund të merrni dy.

Më poshtë, do të gjeni gjithçka që duhet të dini rreth programit Back to Old School në MLB The Show 22. Kjo do të përfshijë një përmbledhje të shpërblimeve, kartave të shefit dhe si të fitoni përvojë.

Shiko gjithashtu: ID-të e këngëve të anime Roblox

Kthehu në programin Old School

Ashtu si Ditët e mëparshme të Qenit të Programi veror, Back to Old School ka një vlerë 500,000 pikësh eksperience . Ndërsa programi i mëparshëm kishte 51 nivele, Back to Old School ka 48 nivele shpërblimesh.

Ndizni Momentet Ditore, kthehuni në 2000 përvojë në moment. Nëse ju ka mbetur ndonjë pjesë që nuk e keni përfunduar nga programi i mëparshëm (deri në dy) dhe bëni atë që ra me programin e ri, atëherë mund të fitoni një përvojë të lehtë mbi 6000 .

Ekrani i ngarkimit për momentet e programit të veçuar, duke theksuar shefin dhe Hall of Famer Larry "Chipper" Jones.

Më pas, drejtohuni për momentet e programit për të përfunduar momente pak më të vështira nga legjendat dhe rikthimet e programit, duke përfshirë edhe shefat. Madje ka edhe një moment unik që nuk është parë ende në The Show 22.

Siç është paraqitur në foto, do të duhet të vjedhni të dytën me Kryeministrin Eric Davis me fillimin e momentitme ju në bazën e parë. Secili nga nëntë momentet ju mundëson 2000 eksperienca për një total prej 18000+ eksperiencash.

Në nivelin e dhjetë (përvojë 25,000), ju do të zhbllokoni paketën tuaj të parë nga tre klasike . Brenda paketës së zgjedhjes janë Çmimet Mujore Brandon Lowe (95 OVR) dhe Jackie Bradley, Jr. (95 OVR), Postseason Danny Jansen (95 OVR) dhe Ian Happ (95 OVR), dhe e ardhmja Yjet Ke'Bryan Hayes (95 OVR) . Kjo është një nga paketat e pakta pa një shtambë .

Në nivelin 13 (përvojë 35,000), ju do të zhbllokoni të parën nga tre kthimet e para dhe amp; Paketa e zgjedhjes Legends . Brenda paketës së përzgjedhur janë Çmimet Jim Palmer (95 OVR), Finest Joe Smith (95 OVR) dhe Juan Pierre (97 OVR), Kryeministri Justin Turner (96 OVR) dhe Signature Tony Perez (95 OVR).

Kjo do të thotë nga dhjetë, ju do të zhbllokoni gjashtë dhe misionet e tyre përkatëse të programit . Për sulmuesit, ju duhet të fitoni 300 përvojë paralele për të fituar 2500 përvojë . Për pitchers (Palmer dhe Smith), ju duhet të fitoni 500 përvojë paralele . Zakonisht rekomandohet të synoni shtamba pasi mund të fitoni më shpejt përvojën paralele. Megjithatë, në këtë fazë, përqendrohuni në përfundimin e Legjendave tuaja & Koleksionet e rikthimeve .

Mund të keni vënë re se edhe Davis ka një mision. Davis është pseudo-shefi që u përmend, ashtu si pjesa e dytë e Mickey Mantle në pjesën e mëparshmeprogram. Davis është i zhbllokuar në nivelin 28 (175,000 përvojë).

Davis është një kartë e jashtëzakonshme. Pak lojtarë, edhe sot e kësaj dite, kanë arritur ndonjëherë kombinimin e tij të shpejtësisë dhe fuqisë. Ai vodhi 349 baza në karrierën e tij dhe u kap vetëm 66 herë, një shenjë karriere prej mbi 81 për qind sukses. Ai shtoi gjithashtu 282 vrapime në shtëpi.

Kthehu te shefat e Old School

Ka tre shefa edhe një herë për këtë program, nga të cilët ju mund të zgjidhni vetëm një. Boss pack është zhbllokuar në nivelin 30 (200,000 përvojë). Të tre bosët janë 99 OVR, pas programit Dog Days of Summer që kishte 99 bosët e parë OVR në The Show 22.

I pari nga bosët është Takashi Okazaki Billy Wagner (më afër) . Ish i madhi i Houston dhe Filadelfia është në versionin e tij të Houston këtu. Ai është pothuajse i pagoditshëm me 125 në Hit për 9 Radhitje, Strikeouts për 9 Radhitje dhe Pitching Clutch. Shpejtësia dhe Pitch Break i tij janë të dyja 99, dhe dobësitë e tij të vetme reale janë Pitching Control (81) dhe Ecjet e ndërlidhura për 9 Inning (79). Megjithatë, ai ka një repertor me katër ton, i cili është ende i pazakontë për qetësuesit.

Tjetra është Çmimet Chipper Jones (baza e tretë) nga sezoni i tij fitues i Silver Slugger në 2000. Jones është një nga të paktët që godasin çelësin në historinë e MLB-së (si Mantle), dhe gjithashtu luan me ndalesë të shkurtër dhe në fushë të majtë. Atributet e tij goditëse janë fjalë për fjalë jashtë listave: 109Kontakti djathtas, 125 Kontakti majtas, 102 fuqia djathtas, 111 fuqia majtas, 111 disiplina e pllakave, 109 tufë përplasjeje. Ai gjithashtu ka 98 Plate Vision dhe 98 Durability. Mbrojtja e tij është mbi mesataren, jo spektakolare, por adekuate, siç është shpejtësia e tij.

E fundit është Prime Lou Gehrig (baza e parë) . Legjenda e Yankee është, si Jones, e gjitha për ofendim. Karakteristika e tij e vetme që nuk zbehet nën 99 është Qëndrueshmëria në 97, e cila nuk është shumë shqetësuese në fillim. Ai ka 125 Kontakt Djathtas, 101 Kontakt Majtas, 104 Fuqi Djathtas, 111 Fuqi Majtas, 106 Plate Vision, 111 Plate Disiplinë dhe 109 Batting Clutch. Ai ka mbrojtje dhe shpejtësi pak më të keqe se Jones.

Misionet Conquest, Showdown dhe Collections

Ju mund ta gjeni programin Extreme në menynë Programe të tjera.

Ekziston një pushtim i ri për Back to Old School, harta Grasshopper. Nuk ka qëllime të kufizuara, kështu që thjesht luani në kohën e lirë dhe merrni çdo territor dhe fortesë. Pasi ta bëni këtë, do të fitoni 30,000 përvojë programore përveç përvojës që keni fituar nga loja.

Shiko gjithashtu: 50 ide krijuese për emrat e lezetshëm të përdoruesve të Roblox për vajzat

Ky është gjithashtu programi i parë në pak që ka një lidhje Shfaqja për të filluar programin. Përballja e Back to Old School do t'ju përballë kundër Billy Wagner në përballjen përfundimtare të eliminimit. Ju nuk duhet të merrni më shumë se cungët e hyrjes ndërsa përfundoni sfidat. Kjo do të fitojë gjithashtu 30,000 përvojë programore .

Nëse nuk e keni përfunduar ende programin Extreme, atëherë kjo është një kohë ideale për të provuar pamjen tuaj në programin më të vështirë të çdo viti të The Show. Ekziston një Pushtim që, ndonëse nuk ju merr përvojën e programit për Back to Old School, do t'ju rrëmbejë yjet e programit (25) për programin Extreme, siç do të jetë dhe Extreme Showdown. Duke përfunduar programin, ju mund të zhbllokoni katër karta 99 OVR Finest: 1998 Kerry Wood, 2012 Aroldis Chapman, 2010 Robinson Canó dhe 2015 Josh Donaldson .

Nëse i zhbllokoni ato kartat, ju mund t'i shtoni ato në koleksionin e programeve për 30,000 përvojë programi secila , një total prej 120,000 përvojë. Megjithatë, kini parasysh: nëse keni shtuar ndonjë nga kartat Finest nga programi Extreme në koleksionin e mëparshëm Dog Days of Summer, atëherë nuk mund të shtoni të njëjtën kartë ose karta në këtë program .

Back to Old School është programi i parë në disa që ka pasur kaq shumë mundësi për të fituar përvojë që në fillim. Luaj tani për të zhbllokuar ose Wagner, Jones ose Gehrig!

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.