Madden 22 Librat më të Mirë të Play: Top Ofensive & Luan mbrojtëse për të fituar në modalitetin ekskluzivitet, MUT dhe në internet

 Madden 22 Librat më të Mirë të Play: Top Ofensive & Luan mbrojtëse për të fituar në modalitetin ekskluzivitet, MUT dhe në internet

Edward Alvarado

Është e qartë se meta-ja e re sulmuese dhe mbrojtëse janë krijuar për Madden 22. Luajtjet e njohura me para shfaqen shpesh në modalitetet online dhe janë dëshmuar të dobishme edhe në modalitetin ekskluzivitet.

Ja, ne jemi duke zbërthyer librat më të mirë të lojërave për Madden 22, duke u thelluar në arsyet e përdorimit, si dhe shfaqjet më të mira dhe formacionet e tyre që mund t'i përdorni nga çdo libër lojërash.

Cilat janë librat më të mirë fyes në Madden 22?

Nëse keni posedim, duhet t'i mbani parasysh këto libra fyese. Secili ka dëshmuar se luan para për Madden 22 dhe mund të shohë se sulmi juaj pushton edhe mbrojtjen më kokëfortë.

Libri më i mirë i lojës: Miami Dolphins

Lojërat më të mira:

 • Bunch Trail (Gun Bunch Offset)
 • PA Read (Gun Bunch Offset)
 • Slot 2 Buc (Gun Trips Y-Flex)

Ky është një libër lojërash plot me shfaqje mbresëlënëse nga formacioni Shotgun. Është një përshtatje e shkëlqyeshme për qendërmbrojtësin Tua Tagovailoa, pasi Gun (veçanërisht Gun Bunch) i ofron atij më shumë mbrojtje dhe kohë duke lejuar zhvillimin e rrugëve të gjera të marrësit.

Gun Bunch Offset u shpall shpejt si formacioni më i mirë në Madden 22, dhe Dolphins kanë shfaqjet më të mira prej tij në librin e tyre të lojërave. Me shumë rrahëse të kopertinës 2, kopertinës 3 dhe kopertinës 4, ky libër lojërash merr qartësisht arin.

Në gjurmët e grupit, për shembull, fundi i ngushtë kalon një rrugë qoshe, duke lejuar zhvillimin e shtyllës së thellë,duke djegur kopertinën 3 lehtësisht si dhe kopertinën 2, me siguritë që futen në mes të fushës.

Libri më i mirë i lojës: Baltimore Ravens

Drejtimet më të mira:

 • Triple Opsion (Pistole Strong)
 • QB Blast (Gun Empty Quads)
 • HB Counter (Gun Spread Y-Flex)

Sulmi i Baltimore Ravens është i mbushur me truke dhe marifete për të mashtruar kundërshtarin tuaj. Me shumë vrapime QB dhe lojëra opsionale të modeluara sipas atletit Lamar Jackson, libri i lojërave ofron një qasje të re për drejtimin e topit.

Duke pasur formacionin e pistoletës si qendër, ju keni mundësinë të zgjidhni midis vrapimeve konservative mesi mesatar prej katër deri në pesë jard ose një opsion i mahnitshëm i trefishtë që hap fushën për një goditje të fuqishme.

Në formacionin Gun, ka shumë vrapime QB Power dhe shumë formacione dhe zëra për secilin prej tyre largohu me qendërmbrojtësin tënd ose vrapo në mënyrë konservative me HB-në tënde.

Libri më i mirë i balancuar: Miami Dolphins

Lojërat më të mira:

 • Çelësi rrjetë (Verë të ngushta për armë)
 • HB Sweep (Verë të ngushta me armë)
 • PA Crossers (Gun Trey Y-Flex Wk)

Libri i balancuar është duke u rikthyer në Madden 22. Ky libër lojërash ka aftësinë unike për të pasur lojëra të pabesueshme vrapimi dhe pasimi nën të njëjtin formacion. Vetëm duke zgjedhur formacionin Gun Tight Slots, ju mund të maskoni qëllimin tuaj midis kalimit dhe vrapimit.

Vrapimi më i mirë nëloja është HB Sweep nga formacioni i lartpërmendur, duke lejuar që vrapimi të arrijë shpejt në skaj me bllokues shtesë gjatë rrugës. Në të njëjtën mënyrë, Mesh Switch është një lojë fantastike pasuese, duke sulmuar të dyja anët me një kombinim të rrugës këndore dhe kryqëzuese.

Cilat janë librat më të mirë mbrojtës në Madden 22?

Nëse ju duhet të mbytni një sulm me pushkatim, drejtojuni librave më të mirë mbrojtës në Madden 22; në fund të fundit, mbrojtja fiton kampionate.

Libri më i mirë mbrojtës 3-4: New England Patriots

Lojërat më të mira:

 • Pinch Dog 2 Shtypni (3-4 tek)
 • Pinch Dog 3 (3-4 Tek)
 • Edge Blitz 1 (3-4 Tek)

Me një të ngarkuar kutia, kjo është paketa perfekte për të dërguar një blitz. Zgjedhja e një libri lojërash 3-4 në Madden 22 nuk është e lehtë pasi mbrojtësit e linjës nuk janë të mirë në mbulim. Pa një statistikë të kërcimit së larti dhe animacione të dobëta, është e vështirë të mbulosh pjesë të mëdha të fushës me to.

Pavarësisht nga kjo, lojtarët e linjës janë sulmues të shkëlqyeshëm, duke mposhtur goditjet dhe rojet me një pasim të përzier. Këtu shkëlqen seti 3-4 i New England Patriots. Duke maskuar goditjet e forta dhe duke ngarkuar një shtatëshe të rëndë, është e pamundur të zhvillohen lojëra të gjata, duke e bërë atë një makth për sulmet kundërshtare.

Libri më i mirë mbrojtës 4-3: New England Patriots

Lojërat më të mira:

 • Cover 1 MLB Blitz (4-3 Madje 6-1)
 • Sam Blitz 3 (4-3 Madje 6-1)
 • Mbuloni 4 të katërtat (4-3 çift6-1)

Në mënyrë të ngjashme, paketa 4-3 nga Patriots është e pakrahasueshme, duke ofruar lojëra të shumta që ngatërrojnë lojtarët sulmues. Dallimi kryesor midis këtij grupi dhe atij të mëparshëm është se një mbrojtje 3-4 vulos më mirë skajin ndërsa 4-3 sulmon në mes.

Duke marrë parasysh këtë, zonat e thella mund të përdoren në kombinim me mbulimin e shtypit për të vonuar zhvillimin e rrugëve të shkurtra dhe të thella. Kjo lejon që presioni të hyjë shpejt, duke krijuar mundësi për një thes ose një kthim.

Libri më i mirë i gjithanshëm mbrojtës: Miami Dolphins

Drejtimet më të mira:

 • Cover 3 Match (Dime 2-3-6 Sam)
 • Cover 3 Hard Flat (Parkë 2-3-6 Sam)
 • Cover 4 Show 2 (nikel 3-3-5 Wide)

Big Dime po bëhet meta mbrojtëse në Madden 22. Me blues të thellë që nuk janë në gjendje të mbulojnë anën e largët të fushës, nevojitet më shumë ndihmë nga DB. Kjo zakonisht do të nënkuptonte më pak presion dhe më shumë kohë në xhep për QB-në kundërshtare. Megjithatë, me Dime 2-3-6 Sam, një kënd i shpejtë mund të largohet nga skaji, duke ngatërruar vijën sulmuese dhe duke lejuar presion të menjëhershëm.

Nëse kundërshtari i afrohet zonës së fundit, Kopertina 4 Trego 2 nga Nickel 3-3-5 Wide është alternativa juaj më e mirë. Me një front të rëndë, kjo lojë mbrojtëse është në gjendje të ndalojë shumicën e vrapimeve në mes, ndërkohë që vulos skajin në të njëjtën kohë. Ai gjithashtu lejon një numër të konsiderueshëm të DB-ve në terren për të mbrojtur zonat e thella,kros, dhe pjerrësi.

Ekipi me librin më të mirë të lojës në Madden 22 është, pa dyshim, Miami Dolphins, duke krijuar meta si në sulm ashtu edhe në mbrojtje.

Shiko gjithashtu: Madden 23: Aftësitë më të mira të QB

Kush ka ofensivën më të mirë dhe lojëra mbrojtëse?

Ekipi me librin më të mirë të lojës është, pa dyshim, Miami Dolphins , duke krijuar një meta në lojë si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Të dy librat e lojërave kanë shfaqje unike të vlefshme që i dallojnë nga pjesa tjetër.

Duke kërkuar më shumë udhëzues Madden 22?

Madden 22 Money Plays: Ofensiva më e mirë e pandalshme & Lojëra mbrojtëse për t'u përdorur në modalitetin MUT, në internet dhe ekskluzivitet

Shpjegohen 22 rrëshqitës të çmendur: Udhëzues për një përvojë realiste

Madden 22: Si të ngurtësoni krahun, këshillat dhe lojtarët me ngurtësimin më të lartë Vlerësimi i krahut

Madden 22: Udhëzuesi i kontrolleve të kompjuterit (Pass Rush, Ofense, Defense, Running, Catching, and Precement)

Shiko gjithashtu: Harta e plotë e GTA 5: Eksplorimi i botës së gjerë virtuale

Udhëzuesi i zhvendosjes Madden 22: të gjitha uniformat, ekipet, logot, qytetet dhe stadiumet

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.