Madden 22 најдобри Playbooks: Top офанзива & засилувач; Одбранбени игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

 Madden 22 најдобри Playbooks: Top офанзива & засилувач; Одбранбени игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

Edward Alvarado

Јасно е дека новата офанзивна и одбранбена мета е воспоставена за Madden 22. Познатите игри со пари се појавуваат често преку онлајн режимите и се покажаа корисни и во режимот на франшиза.

Еве, ние сме Разбивајќи ги најдобрите книги за игри Madden 22, истражувајќи зошто тие се корисни, како и најдобрите драми и нивните формации за да ги користите од секоја книга.

Кои се најдобрите навредливи Playbooks во Madden 22?

Ако имате посед, ќе сакате да ги имате на ум овие навредливи книги. Секој од нив има докажано играње пари за Madden 22 и може да види како вашиот напад ја освојува дури и најтврдоглавата одбрана.

Најдобри пасивни игри: Miami Dolphins

Најдобри драми:

 • Bunch Trail (Gun Bunch Offset)
 • PA Read (Gun Bunch Offset)
 • Slot 2 Buc (Gun Trips Y-Flex)

Ова е игротека полна со импресивни драми од формацијата Shotgun. Одлично одговара за бекот Туа Таговаилоа, бидејќи Gun (особено Gun Bunch) му обезбедува поголема заштита и време додека дозволува развој на широки правци на приемникот.

Gun Bunch Offset брзо беше прогласен за најдобра формација во Маден 22, а Делфините ги имаат најдобрите драми од него во нивната игротека. Со многу тепачи на Cover 2, Cover 3 и Cover 4, оваа книшка јасно го зема златото.

Во Bunch Trail, на пример, тесниот крај поминува низ аголна рута, дозволувајќи му на длабокиот столб да се развие,Лесно го запали капакот 3, како и корицата 2, со заштитните елементи кои се заглавени на средината на теренот.

Најдобра книга за трчање: Baltimore Ravens

Најдобри драми:

 • Тројна опција (Pistol Strong)
 • QB Blast (Gun Empty Quads)
 • HB Counter (Gun Spread Y-Flex)

Нападот на Балтимор Равенс е исполнет со трикови и трикови за да го измамите вашиот противник. Со многу QB трчања и игри со опции моделирани по атлетскиот Ламар Џексон, книгата за игра обезбедува нов пристап за трчање со топката.

Исто така види: GTA 5 Hydraulics: Сè што треба да знаете

Со тоа што ќе ја имате формацијата на пиштолот како центар, имате можност да избирате помеѓу конзервативни бегства средината со просечни четири до пет јарди или неверојатна тројна опција која го отвора полето за моќен удар.

Во формацијата Gun, има многу QB Power трки и многу формации и звучни сигнали за било кој издигнувајте со вашиот бек или трчајте конзервативно со вашиот HB.

Најдобра балансирана книга: Мајами Делфинс

Најдобри претстави:

 • Мрежести прекинувач (Gun Tight Slots)
 • HB Sweep (Gun Tight Slots)
 • PA Crossers (Gun Trey Y-Flex Wk)

Балансираната книга е се враќа во Madden 22. Оваа книшка има единствена способност да има неверојатно трчање и додавање игра под иста формација. Само со избирање на формацијата Gun Tight Slots, можете да ја прикриете вашата намера помеѓу подавање и трчање.

Најдоброто трчање воиграта е HB Sweep надвор од гореспоменатата формација, дозволувајќи му на трчањето назад брзо да дојде до работ со дополнителни блокатори на патот. На ист начин, Mesh Switch е фантастична игра за додавање, напаѓајќи ги двете страни со комбинација на корнер и попречна патека.

Кои се најдобрите одбранбени книги во Madden 22?

Ако треба да го задушиш нападот со отпуштање, сврти се кон најдобрите дефанзивни книги за играње во Маден 22; на крајот на краиштата, одбраната победува првенства.

Најдобра одбранбена книга со 3-4: New England Patriots

Најдобри претстави:

 • Pinch Dog 2 Притиснете (3-4 непарни)
 • Стискајте го кучето 3 (3-4 непарно)
 • Блиц на рабовите 1 (3-4 непарни)

Со натоварено кутија, ова е совршен пакет за испраќање Блиц. Изборот на 3-4 книшка во Madden 22 не е лесно бидејќи бековите на линијата не се добри во покриеноста. Без статистика за скок во височина и слаби анимации, тешко е да се покријат големи делови од теренот со нив.

И покрај тоа, бековите на линијата се одлични блицери, победувајќи ги зафатите и чуварите со мешано додавање. Овде блеска сетот 3-4 на Њу Ингланд Патриотс. Со маскирање на блиц и вчитување на тешка предна седмица, невозможно е да се развијат долги драми, што го прави кошмар за противничките прекршоци.

Најдобра одбранбена книга 4-3: New England Patriots

Најдобри драми:

 • Покријте 1 MLB Блиц (4-3 дури 6-1)
 • Сем Блиц 3 (4-3 дури 6-1)
 • Покријте 4 четвртини (4-3 парни6-1)

На сличен начин, пакетот 4-3 од Патриотс е без конкуренција, обезбедувајќи бројни игри што ги збунуваат офанзивните играчи. Главната разлика помеѓу овој сет и претходниот е тоа што одбраната 3-4 подобро го запечатува работ додека 4-3 ја напаѓа средината.

Имајќи го предвид ова, длабоките зони може да се користат во комбинација со покривање на печатот да го одложи развојот на кратки и длабоки правци. Ова овозможува притисокот да дојде брзо, создавајќи можности за отпуштање или превртување.

Најдобра разновидна одбранбена книга: Мајами Делфинс

Најдобри драми:

 • Корица 3 натпревар (Дајм 2-3-6 Сем)
 • Корица 3 Тврда рамна (Дајм 2-3-6 Сем)
 • Корица 4 Прикажи 2 (никел 3-3-5 Широк)

Big Dime станува одбранбена мета во Madden 22. Бидејќи длабокиот блуз не може да ја покрие далечната страна од теренот, потребна е поголема помош од DB. Ова обично би значело помал притисок и повеќе време во џебот за противничкиот QB. Меѓутоа, со Диме 2-3-6 Сем, ударниот агол може да се оттргне од работ, збунувајќи ја офанзивната линија и овозможувајќи моментален притисок.

Ако противникот се приближи до крајната зона, Покријте 4 Прикажи 2 надвор од Никел 3-3-5 Широк е вашата најдобра опција. Со тежок фронт, оваа одбранбена игра може да ги запре повеќето трчања по средината додека истовремено го запечатува работ. Исто така, овозможува значителен број на DB на теренот за заштита на длабоките зони,вкрстувачи и коси.

Тимот со најдобра игра во Маден 22 е, без сомнение, Мајами Делфинс, кој ја воспоставува мета и во нападот и во одбраната.

Кој има најдобра офанзива и дефанзивна игра?

Тимот со најдобрата игра е, без сомнение, Miami Dolphins , кој поставува мета во играта и во напад и во одбрана. Двете драми имаат уникатни вредни драми што ги издвојуваат од останатите.

Исто така види: FIFA 22 Career Mode: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Барате повеќе водичи за Madden 22?

Madden 22 Money Plays: Најдобра незапирлива офанзива & Одбранбени игри што треба да се користат во режим MUT, онлајн и франшиза

Madden 22 лизгачи Објаснети: Водич за реално искуство

Madden 22: Како да се вкочани раката, советите и играчите со најголема вкочанетост Оценка на раката

Madden 22: Водич за контроли на компјутер (брзање на поминување, напад, одбрана, трчање, фаќање и пресретнување)

Водич за преместување на Madden 22: сите униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.