Madden 22: Librat më të mirë të lojërave për Tight Ends

 Madden 22: Librat më të mirë të lojërave për Tight Ends

Edward Alvarado

Të kaluara e gjatë janë ditët në të cilat fundet e ngushta bllokohen kryesisht me ndikim minimal në lojën pasuese. Kishte funde të veçanta të epokës së tyre si Tony Gonzalez, por dekada e kaluar ka parë një lulëzim në pozicion.

Ky artikull do të listojë pesë librat më të mirë të lojës për skajet e ngushta në Madden 22. Një kombinim i fundeve të ngushta, qendërmbrojtës, dhe dizajni i lojës përfshihet në listë, dhe të gjitha sigurojnë që fundi i ngushtë (i cili mund të jetë marrësi më i mirë në disa ekipe) të theksohet.

1. Baltimore Ravens (AFC North)

Lojërat më të mira:

 • PA Raven Boot (Strong I, Wing)
 • PA Scissors (I Form, Twin TE)
 • Sulmi TE (Singleback, Wing Pair)

Me qendërmbrojtësin dinamik Lamar Jackson në krye, Mark Andrews duhet të provojë të jetë një kërcënim i madh pritës për Baltimoren. Libri i lojërave është i mbushur me grupe që janë ideale për marrjen e TE-ve.

PA Raven Boot nga Formacioni Strong I, Wing duhet të ketë kafshimin e mbrojtjes në një mënyrë false ndërsa TE dhe marrës të tjerë funksionojnë në të kundërtën drejtimi – i njëjtë me çizmet QB.

PA Gërshërë me dy TE i sheh ato të kryqëzohen me njëri-tjetrin. TE Attack e vendos TE-në në mes, por meqenëse TE-të zakonisht mbulohen nga mbrojtësit e linjës ose siguritë, TE-ja juaj duhet të ketë një avantazh në lartësi për ju që të humbni një kalim.

Kërcënimi i vrapimit të Jackson do të hapë gjithashtu mundësi për TE tuaj, i cili mund të bëhet i sigurt për dështimin tuaj duke përdorurkëtë libër lojërash.

2. Detroit Lions (NFC North)

Lutjet më të mira:

Shiko gjithashtu: A e ka paditur Kim Kardashian Roblox?
 • TE Drive ( Singleback, Wing Pair)
 • Post Shot (I Form, Twin TE)
 • PA TE Corner (I Form, Tight)

Matthew Stafford është jashtë, dhe Jared Goff është në QB, i cili duhet të mbështetet në T.J. Hockenson sa më shumë që të jetë e mundur. Libri i lojërave pasqyron vendin e Hockenson-it si opsionin numër një të marrjes në Detroit.

TE Drive vendos TE si opsionin kryesor, duke drejtuar një itinerar rreth dhjetë jard lart në fushë. Me rrugën e tërheqjes poshtë, TE duhet të jetë e hapur ndërsa mbrojtja shpresohet të gjurmohet majtas.

Këndi i PA TE mund të jetë një opsion i mirë i zonës së kuqe pasi TE juaj mund të kalojë në majë të mbrojtësve. Post Shot përdor dy TE mbi mes, duke ju dhënë dy opsione për një fitim të shkurtër dhe mesatar.

3. Kansas City (AFC West)

Lojërat më të mira :

 • Rrjetë (Phokë gjahu, Bunch TE)
 • PA Boot Y Sail (pistoletë, Flex Flex Close)
 • TE Drive (Singleback, Wing Pair)

Çdo ekip me Patrick Mahomes në QB dhe Andy Reid si sulmues të lojës do të ketë një libër kreativ dhe dinamik, pavarësisht nga pozicioni sulmues. Travis Kelce ka qenë përfituesi në krye të talentit të tij natyror.

PA Boot Y Sail dërgon TE tuaj në një rrugë qoshe që, nëse kafshojnë në lojë-aksion, mund të jetë e kushtueshme për mbrojtjen.

Mesh është një set armë gjahu me tre TE në fushë,duke ju dhënë mundësi të shumta. Ata mund të kenë kthesa më të shpejta në qoshe në krahasim me LB-të ose siguritë, por diferenca e madhësisë duhet të funksionojë në avantazhin tuaj nëse shmangni kalimet e ulëta dhe ato me plumba.

Me TE si opsionin kryesor, TE Drive është një Lojë ideale e tretë dhe e mesme. Nga formacioni Singleback, ai sheh TE të marrë një rrugë në rrugë rreth dhjetë jard poshtë fushës, me mbrojtjen, në mënyrë ideale, të tërhequr në rrugët e tërheqjes majtas nën drejtimin e TE.

Në përgjithësi, drejtuesit e qytetit të Kansas mund të ofroni librin më të mirë të lojërave për TE në Madden 22.

4. Las Vegas Raiders (AFC West)

Lojërat më të mira:

 • Hapësira e Dragoit (Singleback, Wing Tight U)
 • PA Power O (I Form, Twin TE)
 • PA TE Corner (I Form, Close Flex)

Derek Carr duket i përkushtuar për t'u bërë një QB elitar dhe do t'i ndihmojë që ai të ketë Darren Waller në TE.

Dragon Spacing është një lojë unike që mund të jetë një hap për të luajtur 2 dhe 3 ose më e shkurtër pasi përdor rrugët e shpejta të kaçurrelave nga TE-të tuaja. Kjo është një lojë e mrekullueshme për të nxjerrë në pah një TE si Waller.

PA Power O është shumë e ngjashme me lojën PA Boot Y Sail me Kansas City në atë që TE godet një rrugë qoshe pas një loje-aksioni. Me TE-në tjetër që shkon në drejtim të kundërt me një rrugë brenda, mund të hapë atë anë të fushës që TE-ja juaj të bëjë një lojë të madhe.

Këndi PA TE funksionon në mënyrë të ngjashme, por rrugët e tjera janë paksa ndryshe nga ajo e PA PowerO, duke ju dhënë një mënyrë të re për të lëvizur rreth mbrojtjes duke mbajtur një sy në rrugën e TE tuaj më të mirë.

5. San Francisco 49ers (NFC West)

Më e mira luan:

Shiko gjithashtu: Zotëroni Pokémon Scarlet and Violet Battle Tower: Udhëzuesi juaj përfundimtar
 • Cross Drag (Singleback, Bunch TE)
 • Mesh (Singleback, Wing Tight)
 • Ekrani PA TE (I Form , Pro)

Pavarësisht nëse Jimmy Garoppolo ose Trey Lance janë në qendër, George Kittle duhet të lulëzojë si TE më e mirë ose e dyta më e mirë në NFL.

Ku. Kittle dhe çdo TE në këtë libër lojërash do të shkëlqejë është me ekranin PA TE. Zakonisht, ekranet vendosen për gjysmëmbrojtësin, por me një talent si Kittle – i cili mund të lëvizë dhe të shmangë mbrojtësit në fushë të hapur – marrja e topit në duart e tij sa më shpejt që të jetë e mundur është një vendim i mirë. Ai mund të përdorë bllokuesit, të shmangë dhe të çojë në një fitim të madh nëse ekzekutohet mirë.

Cross Drag ka, siç sugjeron emri, zvarritje rrugësh që kryqëzohen me njëra-tjetrën me TE-të. Rrjeta përfshin gjithashtu rrugë tërhiqjeje mbi mes.

Kiçi mbi mes, kundër çdo mbrojtësi ose sigurie, është ndoshta një betejë që do ta bëni çdo herë. Ai duhet t'i fitojë ato shpesh. Pra, kur përdorni këtë libër lojërash më të mirë për TE, këto mund të bëhen lojërat tuaja të preferuara.

Me kaq shumë TE të shkëlqyera në lojë, librat e lojërave në të gjithë ligën po e pasqyrojnë më mirë atë talent dhe do t'i përfshijnë më shumë në planin e lojës.

Cilën libër lojërash do të zgjidhni për të vendosur TE tuaj për një karrierë në Hall of Fame? Na njoftoni brendaseksioni i komenteve më poshtë.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.