Ghost of Tsushima: Track Jinroku, The Other Side of Honor Guide

 Ghost of Tsushima: Track Jinroku, The Other Side of Honor Guide

Edward Alvarado

Ndërsa eksploroni hartën e gjerë të hapur të Ghost of Tsushima, do ta gjeni veten duke u penguar në kërkime anësore, të njohura si Tales of Tsushima, ose duke gjetur vetë zonat ose duke ndjekur thashethemet e fshatarëve që kurseni.

Pasi të filloni misionin anësor 'Ana tjetër e nderit', mund ta gjeni veten të frustruar me detyrën 'Track Jinroku'.

Ja se si ta zhbllokoni misionin dhe më pas të gjeni njeriun që pretendon të jesh samurai.

Si të gjesh misionin e anës tjetër të nderit

Mund të presësh që një fshatar të të thotë se një samurai tjetër jeton në një fermë në atë zonë , ose thjesht mund të shkoni vetë në zonën e misionit.

Siç mund ta shihni në hartën e mësipërme, është në perëndim të ishullit, në jug të pyllit Yagata dhe mund ta gjeni duke ndjekur rrugët.

Shiko gjithashtu: Këshilla për të shtënat NBA 2K22: Si të gjuani më mirë në 2K22

Për të kompletuar Anën tjetër të Nderit, ju merrni në duart tuaja një Charm Minor Stealth, dhjetë copa liri dhe një rritje të vogël në Legjendën tuaj.

Si të gjurmoni Jinrokun në Ghost i Tsushima

Pasi të gjeni misionin dhe ta filloni duke folur me gratë e fermës, së shpejti do të hetoni legjitimitetin e burrit që pretendon të jetë samurai.

Përfundimisht, ju 'Do të dëshiroj të flas me Jinrokun, por ju thuhet se ai është larguar nga ferma, duke filluar detyrën 'Track Jinroku'.

Duhet të largoheni nga shtëpia nga dyert e përparme (jo nga dyert që largoheni shtëpia nga për të bërë një banjë)për të gjetur grupin e parë të gjurmëve, siç mund ta shihni më poshtë.

Ndiqni gjurmët së bashku me perimet që rriten pranë shtegut.

Gjurmët e këmbëve do t'ju çojnë jashtë ferma dhe drejt kodrës me pamje ku shkon shtegu i hipur.

Ndiqni shtegun pas shkëmbit të madh dhe lart kodrës derisa të gjeni Jinrokun - në këtë pikë do t'ju duhet ta ndiqni atë poshtë .

Pra, kjo është mënyra se si të gjurmoni Jinrokun dhe të gjeni Jinrokun për misionin The Other Side of Honor në Ghost of Tsushima

Nuk është misioni më i ndërlikuar në lojë, por nëse ju largohu nga dyert e gabuara të shtëpisë, mund të përfundoni duke kërkuar të gjithë zonën e fermës për një kohë të gjatë, pasi loja nuk përpiqet t'ju ndihmojë fare - vendosni disa njoftime që po largoheni nga zona e misionit.

Ka pak më shumë për The Other Side of Honor pasi të gjeni Jinrokun, por ne nuk do ta prishim atë këtu.

Duke kërkuar më shumë udhëzues për Ghost of Tsushima?

Ghost of Tsushima Udhëzues i plotë i kontrolleve të avancuara për PS4

Ghost of Tsushima: Find Locations Violets, Legend i Guide Tadayori

Fantazma e Tsushima: Ndiqni Lulet Blu, Udhëzuesi Mallkimi i Uchitsune

Fantazma e Tsushima: Statujat e bretkosave, Udhëzuesi i faltores së shkëmbinjve korrigjues

Shiko gjithashtu: Udhëzuesi i kontrolleve të WarGames WWE 2K23 – Si të merrni armë dhe të zhyteni nga kafazi

Fantazma e Tsushimës: Kërkoni kampin për shenjat e Tomoe, Udhëzuesi Terrori i Otsuna

Fantazma e Tsushima: Gjeni vrasës në Toyotama, Gjashtë Blades të KojiroUdhëzues

Fantazma e Tsushimës: Cila rrugë për t'u ngjitur në malin Jogaku, Udhëzuesi i flakës së pavdekshme

Fantazma e Tsushimës: Gjeni tymin e bardhë, udhëzuesi i shpirtit të hakmarrjes së Yarikawa

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.