FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë suedezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

 FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë suedezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Edward Alvarado

Kanë kaluar 63 vjet që kur Suedia priti Kupën e Botës, dhe për rrjedhojë, 63 vjet që nga performanca e tyre më e mirë në një turne ndërkombëtar, pasi përfunduan nënkampione ndaj një ekipi Brazili të frymëzuar nga Pele.

Ata kanë arritur gjithashtu fazën e eliminimit të dy turneve të fundit ndërkombëtarë - por a mundet që yjet e ardhshme suedeze të shkojnë më mirë dhe t'i fitojnë të gjitha? Një renditje e tanishme botërore në vendin e 18-të sugjeron që kjo mbetet një skuadër e talentuar dhe gjenerata e ardhshme e yjeve suedezë mund të konkurrojë me ekipet kombëtare elitare të Evropës.

Këtu, ne po shikojmë ata që konsiderohen të jenë mrekulli suedeze në FIFA 22 , sipas vlerësimeve të tyre të mundshme.

Zgjedhja e mrekullive më të mira suedeze të FIFA 22 Career Mode

Yjet e ardhshëm të paraqitur në këtë listë, e cila përfshin Alexander Isak, Dejan Kulusevski dhe Paulos Abraham, synojnë të arrijnë Statusi i ikonave kombëtare dhe globale si shokët e tyre suedez Henrik Larsson, Freddie Ljungberg dhe Zlatan Ibrahimović.

Fëmijët e mrekullueshëm të zgjedhur këtu kanë potencialin më të vlerësuar në FIFA 22 nga të gjithë futbollistët suedezë nën moshën 21 vjeç.

1. Dejan Kulusevski (81 OVR – 89 POT)

Ekipi: Juventus

Mosha: 21

Paga: 62,000 £ p/w

Vlera: 49,9 milion £

Atributet më të mira : 87 kontrolli i topit, 85 driblime, 85 qëndrueshmëri

Si një nga lojtarët yje të Suedisë, Dejan Kulusevski i Juventusit duket i vendosur tëModaliteti i karrierës: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Krahët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Mbrapa më e mirë qendrore e të rinjve (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapshtësit më të mirë të majtë të rinj (LB & LWB) në Nënshkruani

Shiko gjithashtu: Madden 23: Aftësitë më të mira të RB

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët e rinj më të mirë (GK) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Skadimi më i mirë i kontratës Nënshkrimet në vitin 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huasë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali i Fshehur i Ligës së Ulët

Modaliteti i Karrierës FIFA 22: Mbrapa qendrore më e lirë (CB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri i lirë Mbrojtësit e djathtë (RB & RWB) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira me 3,5 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4.5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 5 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

bëhu emri tjetër në një varg të gjatë legjendash të futbollit kombëtar me një total tashmë të shkëlqyer 81, duke u rritur në një potencial fenomenal 89 në FIFA 22 Career Mode.

Një teknik me klas, Kulusevski pëlqen ta zhvendos topin tek ai këmbën e majtë nga krahu i djathtë dhe mbrojtjet me gdhendje me 85 lëvizje driblime dhe aftësi me katër yje dhe këmbë të dobët. Është e domosdoshme që mbrojtjet të mbyllin Kulusevskin pasi 83 gjuajtjet e tij nga distanca dhe 80 krosimet përshkruajnë se si ai mund të shënojë me aftësi dhe të krijojë raste të qarta nga distanca.

Megjithëse ai e filloi karrierën e tij prestigjioze në Atalanta, ishte një lëvizje huazimi te Parma në 2019/20, që e pa atë të dominojë në Serie A dhe të shtyjë Juventusin t'i ofrojë anësorit një lëvizje të ëndrrave në mes të sezonit. Ata shpenzuan 31.5 milionë funte mbi të dhe e huazuan përsëri te Parma për pjesën e mbetur të sezonit.

Shtatë gola dhe shtatë asistime të tjera në 47 ndeshje në të gjitha garat vitin e kaluar përfaqëson një sezon fantastik debutues për Kulusevski në Torino. Ai do të synojë të bëhet një nga lojtarët më të mirë në futbollin botëror në vitet e ardhshme.

2. Alexander Isak (82 OVR – 86 POT)

Ekipi: Real Sociedad

Mosha: 21

Paga: 32,000 £ p/w

Vlera: 38,7 milion £

Atributet më të mira: 86 Pozicionimi në sulm, 85 shpejtësi sprinti, 84 fuqi goditjeje

Duke filluar FIFA 22 me një vlerësim të përgjithshëm 82, mund të presësh që ish-Borussia Dortmund të shquhetAlexander Isak do të startojë në krye për skuadrat më të mëdha të Evropës pasi të arrihet potenciali i tij i lartë 86.

Ju ndoshta nuk do ta parashikonit që Isak të luante si sulmues i mprehtë i plotë, duke pasur parasysh kornizën e tij të ashpër 6'4". Megjithatë, 85 shpejtësi sprinti, 83 përfundime, 83 breshëri dhe 79 driblime sugjerojnë se Isak është një sulmues jashtëzakonisht i talentuar që mund të performojë jashtëzakonisht mirë në cilindo rol që i kërkoni të luajë për ekipin tuaj.

27 paraqitjet e tij në Suedi dhe shtatë gola tregon vetëm gjysmën e historisë së Isakut, duke pasur parasysh prestigjin e tij në futbollin vendas në një moshë kaq të re. Dortmundi u nda me yllin e tyre suedez për vetëm 13.5 milionë funte, që është tepër e lirë duke pasur parasysh se skuadra e tij e re, Real Sociedad, e pa Isak duke goditur në 17 gola në 34 paraqitje në ligë. Ai me të vërtetë ka të gjithë potencialin e nevojshëm për të ruajtur atë formë të çmendur për aq kohë sa pala spanjolle mund të mbajë në krahët e frontit të kërkuar.

3. Paulos Abraham (65 OVR – 82 POT)

Ekipi: FC Groningen

Mosha: 18

Paga: 860 £ p/w

Vlera: 1,5 milion £

Atributet më të mira: 82 Shpejtësia e Sprintit, 81 Shkathtësia, 75 Përshpejtimi

Paulos Abraham është vetëm 18 vjeç dhe duket se do të sfidojë për vendin e titullarit në kombëtaren e Suedisë pasi të përmirësojë 65-at e tij në total në potencialin e tij të faturuar prej 82 në FIFA 22.

Abraham përpiqet vazhdimisht të kapërceu mbrojtësit e opozitës me shpejtësinë e tij 82 sprint më parëduke kërkuar të varroste shanset e tij një me një me 68 goditje, 68 driblime dhe 67 përfundime. Shkathtësia e tij e lejon atë të luajë në mënyrë efektive nga ana e majtë dhe të presë në këmbën e tij të preferuar të djathtë.

Një vit i huazuar në Groningen nga skuadra suedeze AIK ishte i mjaftueshëm për t'i siguruar Abrahamit një transferim të përhershëm në ekipin nga veriu Holanda për rreth 1.8 milion £. I riu do të kërkojë të sigurojë një vend më të rregullt në 11-tën e parë të Groningen-it dhe të bazohet në fushatën e vitit të kaluar, gjatë së cilës ai shënoi vetëm dy herë.

4. Jens-Lys Cajuste (72 OVR – 82 POT)

Ekipi: FC Midtjylland

Mosha: 21

Paga: 13,000 £ p/w

Vlera: 4,3 milion £

Atributet më të mira: 82 qëndrueshmëri, 80 shpejtësi sprint, 79 shkathtësi

Një emër që shumica e tifozëve jo-skandinavë të futbollit ndoshta nuk do ta njohin, Jens-Lys Cajuste me 72 vlerësime të përgjithshme është duke u rritur në një mesfushor qendror të frikshëm, i cili mund ta shohë atë të realizojë potencialin e tij 82 shumë shpejt.

FC Midtjylland ka një mesfushor të egër dhe fizik në 6'2”, dhe me 82 qëndrueshmëri, Cajuste do të shkatërrojë një mushkëri për plot 90 minuta, që është një atribut vendimtar për çdo mesfushor fitues të topit. Megjithatë, është interesante se 21-vjeçari është ende i lëvizshëm pavarësisht nga madhësia e tij – shpejtësia 80 sprint zbulon aftësinë e tij të lindur për të lëvizur shpejt lart e poshtë në fushë.

I kualifikuar për të luajtur për Shtetet e Bashkuara, por zgjedh të përfaqësojnëSuedia, Jens-Lys Cajuste ka fituar tashmë shtatë ndeshje ndërkombëtare për të shkuar së bashku me paraqitjet e tij të shumta në Ligën e Kampionëve, duke dëshmuar se ai mund të mbajë veten me më të mirët në Evropë. Për vetëm 6.5 milionë £, mund të siguroheni që Cajuste të dalë për anën tuaj kundër më të mirëve të kontinentit në modalitetin e karrierës në FIFA 22.

5. Anthony Elanga (65 OVR – 80 POT)

Ekipi: Manchester United

Mosha: 19

Paga: 10,000 £ p/w

Vlera: £1.5 milion

Atributet më të mira: 81 Përshpejtimi, 81 Shpejtësia e Sprintit, 81 Shkathtësia

Perspektiva suedeze e Manchester United është aktualisht 65 në përgjithësi, dhe në kuadër të kursimit tuaj në FIFA 22 Career Mode, ai mund të jetë një lojtar i rregullt i ekipit të parë për Djajtë e Kuq nëse arrin potencialin e tij 80.

Forca kryesore e Elanga është fiziku i tij, të cilën ai e përdor për të qëndruar prapa dhe për të shtrirë mbrojtjen nga mesfusha e majtë, siç përshkruhet nga nxitimi i tij 81, shpejtësia e sprintit 81 dhe shkathtësia 91. Ai është gjithashtu një sulmues i aftë, duke u mbështetur në vlerësimin e tij të pozicionimit sulmues 65 për ta bërë veten telash për mbrojtësit e opozitës.

Në 2020/21, Elanga mbylli një sezon të paharrueshëm duke shënuar golin e tij të parë në Premier League si mysafir. Wolverhampton Wanderers. Babai i Anthony është ish-futbollisti Joseph Elanga, i cili luajti në Kupën e Botës 1998 për Kamerunin, por Suedia mund të jetë mirënjohëse që 19-vjeçari ka të drejtë të luajë për ta, pasi ai mund të jetë një lojtar i madh.talent për ta në vitet në vijim.

6. Rami Hajal (64 OVR – 78 POT)

Ekipi: SC Heerenveen

Mosha: 19

Paga: 860 £ p/w

Vlera: 1,2 milion £

Atributet më të mira: 74 Përshpejtimi, 72 Shkathtësia, 68 Vizioni

Me një total prej 64 dhe një potencial prej 78, Rami Hajal ka aftësinë të luajë një rol të vlefshëm rezervë në kursimin tuaj të modalitetit të karrierës, nëse aktivizoni klauzolën e tij të lirimit prej 2.5 milionë £.

Mesfushori sulmues i Heerenveen është një lojtar klasik, vizioni 68 i të cilit dhe 68 pasimet e shkurtra karakterizojnë talentin e tij për t'u ofruar shokëve të skuadrës shanse cilësore në të tretën e fundit. Hajal gjithashtu mund të luajë një rol më të thellë në mesfushë, i cili do të përdorte më mirë fuqinë e tij 67 dhe kontrollin e topit 67.

I lindur në Liban, Hajal filloi karrierën e tij profesionale në Suedi për të rinjtë e Falkenburgut përpara se të transferohej në klubi aktual, Heerenveen. Një 23 paraqitje të mira premtuese në Eredivisie sezonin e kaluar i dhanë atij disa thirrje në skuadrën suedeze U21, por ai do të shpresojë që një thirrje e plotë për të moshuarit të jetë afër, nëse ai vazhdon të përmirësohet në Holandë.

Të gjithë të rinjtë më të mirë suedezë në modalitetin e karrierës FIFA 22

Në tabelën më poshtë, do të gjeni të gjithë futbollistët e rinj më të mirë suedezë në FIFA 22, të renditur sipas potencialit të tyrevlerësimi.

Emri Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi
Dejan Kulusevski 81 89 21 RW, CF Juventus
Alexander Isak 82 86 21 ST Real Sociedad
Paulos Abraham 65 82 18 ST, LM FC Groningen
Jens-Lys Cajuste 72 82 21 CM, CDM FC Midtjylland
Anthony Elanga 65 80 19 LM, ST Manchester United
Filip Jörgensen 63 79 19 GK Villarreal CF
Rami Hajal 64 78 19 CAM, CM SC Heerenveen
Alex Timossi Andersson 66 78 20 RM SK Austria Kärnten
Eric Kahl 65 77 19 LB, LM Aarhus GF
Williot Swedberg 58 77 17 CM, CF Hammarby IF
Aimar Sher 62 77 18 CM Spezia
Daniel Strindholm 60 77 19 GK Málaga CF
Aiham Ousou 61 76 21 CB SK Slavia Praha
TimPrica 62 76 19 ST, RM Aalborg BK
Zeidane Inoussa 58 76 19 RW Stade Malherbe Caen
Carl Gustafsson 64 76 21 CM Kalmar FF
Benjamin Nygren 67 76 19 RW, ST, CAM SC Heerenveen
Amin Sarr 62 76 20 RM, ST Mjällby AIF
Oliver Dovin 59 76 18 GK Hammarby IF
Sebastian Nanasi 59 75 19 CAM, LW Malmö FF
Isak Jansson 60 75 19 CF Kalmar FF
Pavle Vagić 61 75 21 CDM, CM, CB Rosenborg BK

Nëse dëshironi që yjet e rinj më të mirë suedezë të forcojnë kursimet tuaja në modalitetin e karrierës FIFA 22, përdorni tabelën e mësipërme.

Shikoni të gjitha FIFA wonderkids në faqen tonë.

Po kërkoni për wonderkids?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtësit më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në "Modalitetin e karrierës"

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë të rinj të majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në "Modalitetin e Karrierës"

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë në qendër për të rinjtë (CB) në Identifikohu në Modalitetin e Karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (LW & LM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Shiko gjithashtu: Cyberpunk 2077: Udhëzuesi i ikonave të dialogut, gjithçka që duhet të dini

FIFA 22 Wonderkids: Më të rinjtë më të mirë qendrorMesfushorët (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Krahët më të mirë të rinj të djathtë (RW & RM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & amp; ; CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar Modaliteti i karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar Modaliteti i karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj anglezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë italianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Holandezët më të mirë të rinj Lojtarët për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj afrikanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Duke kërkuar lojtarët më të mirë të rinj?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e djathtë më të mirë të rinj (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

FIFA 22

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.