Assetto Corsa: Modat më të mira për t'u përdorur në 2022

 Assetto Corsa: Modat më të mira për t'u përdorur në 2022

Edward Alvarado

Që nga publikimi i tij në vitin 2014, Assetto Corsa është bërë një nga simuluesit më të njohur të garave në planet: jo vetëm për mënyrën se si lëviz, por edhe për pasurinë e modaliteteve të disponueshme për t'u instaluar.

Këto modalitete varg nga pistat dhe përmirësimet grafike deri te makina të ndryshme si makina me rrota të hapura, makina turne dhe garues GT, të cilat ofrohen falas, si DLC zyrtare ose pajisje pagese me një çmim të vogël.

Në këtë faqe, ju' Do të gjej të gjitha modalitetet më të mira për t'u përdorur në 2021 në Assetto Corsa, si dhe se si mund të filloni instalimin e këtyre modaliteteve kryesore.

1. Race Sim Studio Formula Hybrid 2020

Burimi i imazhit: Race Sim Studio

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: 3,80 €

Shkarko: Modeli i Formula Hybrid 2020

Shiko gjithashtu: Madden 23 Sliders: Cilësimet realiste të lojës për lëndime dhe modaliteti i ekskluzivitetit AllPro

Makinat e Formula 1 të Race Sim Studio kanë vendosur standardin vitet e fundit dhe modeli i vitit 2020 mund të jetë thjesht më i miri i tyre deri më tani. Modeli tepër i saktë, një makinë gjenerike F1 2020, duket veçanërisht mahnitëse kur aplikohet me lëkurë realiste nga faqe si RaceDepartment.

Së bashku me tingujt dhe fizikën, RSS kanë ofruar atë që është ndoshta përvoja më e këndshme e drejtimit një makinë e gjeneratës aktuale të Formula 1 jashtë lojës zyrtare F1. Marrja e një prej këtyre makinave rreth Mugello dhe Imola është diçka që duhet ta bëni nëse nuk e keni bërë tashmë.

2. Sol

Burimi i imazhit: RaceDepartment

Lloji i modalitetit:Moti/grafik

Çmimi: Falas

Shkarko : Sol mod

Ndërsa Assetto Corsa tani është paksa e datës grafikisht, kjo nuk i ka ndaluar modders që të përpiqen të përmirësojnë pamjen e lojës. Modaliteti i jashtëzakonshëm Sol i organizuar në RaceDepartment është ndoshta një nga arsyet kryesore pse loja ka pasur një jetëgjatësi të tillë.

Modaliteti përmirëson pamjen e përgjithshme të lojës, shton bubullima, shi, tranzicione të ditës dhe natës dhe një përmirësim i përgjithshëm i nuancave, hijeve dhe ndjesisë së lojës. Kjo është një shtesë e domosdoshme për lojën tuaj Assetto Corsa.

3. VRC McLaren MP4-20

Burimi i imazhit: Ekipi i modifikimit të VRC

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: Falas

Shkarko : VRC McLaren MP4-20 mod

McLaren MP4-20 i vitit 2005 është ndoshta makina më e madhe e Formula 1 që nuk ka fituar kurrë një titull botëror. Pamja e Kimi Räikkönen duke hedhur këtë gjë rreth Monakos gjatë garës së tij kualifikuese është diçka që tifozët nuk do ta harrojnë kurrë dhe kush mund ta harrojë fitoren e tij të jashtëzakonshme në Çmimin e Madh të Japonisë atë vit?

VRC ka prodhuar një paraqitje shumë të saktë të makinë në këtë mod Assetto Corsa, nga fizika te tingujt. Kjo ulërimë V10 është muzikë për veshët e kujtdo. Më mirë akoma, ju mund ta hidhni makinën në çdo cep dhe ajo do të qëndrojë e vendosur në tokë.

4. Kunos Ferrari F2004

Burimi i imazhit: Steam Store

Lloji i modalitetit:Makina

Çmimi: 5,19 £

Shkarko : Kunos F2 0 04 mod

Shiko gjithashtu: Përditësimi i Forza Horizon 5 "High Performance" sjell qark ovale, vlerësime të reja dhe më shumë

Ndërsa teknikisht një DLC dhe jo një mod i plotë, Kunos F2004 sigurisht që meriton të përmendet këtu. Tingujt janë në vend dhe fizika përfaqëson me saktësi atë që ishte makina më e shpejtë e Formula 1 përpara Mercedes W11 2020.

Pavarësisht nga kontrolli i tërheqjes, duhet të jeni të kujdesshëm: ata motorë V10 ishin shumë të fuqishëm dhe makina me siguri mund të kafshojë.

5. Race Sim Studio Formula Hybrid X 2022

Burimi i imazhit: Race Sim Studio

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: 3,80 €

Shkarko : Formula Hybrid X 2022 mod

Formula Rregullat e reja teknike të One u shtynë një vit për shkak të pandemisë Covid-19. Në Assetto Corsa, falë RSS, ju mund t'i përjetoni makinat e reja një vit më herët.

Kjo makinë është një kazan peshku ndryshe nga makina e vitit 2020: humbja e forcës së poshtme është e dukshme dhe qoshet ishin të sheshta tani kanë nevojë për shumë më tepër kujdes se sa më parë. Kjo makinë kërkon një teknikë të vozitjes me durim, por në gara, ju mund të ndjeni përfitimet e bëra në minimizimin e humbjes së forcës së poshtme dhe reduktimin e ajrit të ndotur. Ndjehet më shumë në vitet 1970 sesa vitet 2020.

6. Race Sim Studio Formula Americas 2020

Burimi i imazhit: Race Sim Studio

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: 3,80 €

Shkarko : Modaliteti Formula Americas 2020

Po, një tjetër mod RSS, por për njëarsye e mirë! RSS Kanë përsëritur modelin e Serisë IndyCar 2020, të kompletuar me aeroekran. Kur shtoni qarkun e Teksasit Motor Speedway i disponueshëm nëpërmjet VRC, mund të keni disa gara të mahnitshme ovale, ose thjesht të gjeni ato të qindtat shtesë të sekondës në një xhiro të nxehtë.

Jashtë iRacing, kjo është ndoshta më e mira përfaqësim i serisë premierë të Amerikës me rrota të hapura. Ne kemi nevojë vetëm për të shtuar fillimet dhe një modalitet të mirë Indianapolis Motor Speedway.

7. Donington Park

Burimi i imazhit: RaceDepartment

Lloji i modalitetit: Track

Çmimi: Falas

Shkarko : Modimenti Donington Park

Po flasim për qarqet , Donington Park i disponueshëm falas në RaceDepartment është një nga modalitetet më të detajuara të pistave që Assetto Corsa ka parë ndonjëherë. Ky nuk është një konvertim rFactor; kjo është një pistë me porosi, e modeluar me saktësi nga gropat deri te peizazhet buzë pistës.

Vetë qarku i garave është bërë i drejtë, duke u ndjerë paksa si pista e vërtetë që na emocionon çdo vit në Kampionatin Britanik të Makinave Turistike. Është një kujtesë se në MB, ka disa qarqe të mahnitshme jashtë Silverstone.

8. Goodwood

Burimi i imazhit: RaceDepartment

Lloji i modalitetit: Circuit

Çmimi: Falas

Shkarko : Mod i Goodwood

Një tjetër modi i organizuar nga RaceDepartment që meriton të përmendet është Goodwood. Si ngjitja e kodrës ashtu edhe pista aktuale kanë qenëmodeluar, por pista është pika jonë e fokusit këtu.

Është një modalitet i shkëlqyer. Përdorimi i tij ju bën të ndiheni sikur jeni kthyer në vitet 1950 dhe 1960, dhe nuk ka asgjë më të mirë se të hedhësh një makinë klasike F1 ose vrapues GT rreth këtij qarku piktoresk.

9. BMW 320I-STW

Burimi i imazhit: RaceDepartment

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: Falas

Shkarko : BMW 320I-STW mod

Makinat klasike turistike sigurisht që kanë nevojë për më shumë reklamë. BMW 320I-STW është për ata që e duan epokën e Super Touring të BTCC – dhe fërkimi me të vërtetë ishte në garë në atë kohë.

Duket shkëlqyeshëm, tingëllon shkëlqyeshëm dhe përputhet në mënyrë të përkryer me modelin Nissan Primera për lojë (shih më poshtë). Duke rritur më tej tërheqjen e tij si një mod Assetto Corsa, BMW-të klasike dukeshin gjithmonë të rëndësishme. Nuk kishte një grilë të madhe, vetëm një trup të thjeshtë dhe të lëmuar që duket edhe më mirë në ngjyrat e garave të BMW-së.

10. 1999 Nissan Primera BTCC

Burimi i imazhit: RaceDepart m ent

Lloji i modalitetit: Makinë

Çmimi: Falas

Shkarko : Nissan Primera mod

Primera u bë e famshme në BTCC falë fitores së jashtëzakonshme të Matt Neal në makinë në Donington Park. Në Assetto Corsa, modeli Nissan Primera është jashtëzakonisht argëtues për t'u përdorur.

Shtojeni modalitetin BMW më sipër dhe mund të rijetoni ato që ndoshta ishin ditët e lavdisë së BTCC - ashtu si buxhetet filluan të dilnin nga kontrollin. eshteturp që nuk ka makineri më klasike BTCC të disponueshme si modalitete në Assetto Corsa sepse një rrjet i plotë i këtyre gjërave do të ishte sensacional.

Nëse doni të përmirësoni përvojën tuaj të garave, shkarkoni dhe instaloni disa nga më të mirat modalitetet për Assetto Corsa të paraqitura më sipër.

Si të instaloni modalitetet Assetto Corsa

Instalimi i modaliteteve në Assetto Corsa është mjaft i thjeshtë. Modi juaj zakonisht do të vijë në një skedar .rar ose .zip; hapni ato skedarë, më pas gjeni dosjen tuaj të instalimit të Assetto Corsa në kompjuterin tuaj.

Instalimi i modaliteteve në Assetto Corsa zakonisht është i thjeshtë. Këtu janë hapat që duhet të ndiqni:

  1. Shkarko modin nga faqja e internetit;
  2. Lëreni të shkarkohet dhe më pas klikoni në skedarin .rar/.zip;
  3. Shko te dosja e instalimit të Assetto Corsa. Nëse nuk e dini, klikoni me të djathtën mbi lojën në Bibliotekën tuaj Steam, klikoni në "Skedarët lokalë" dhe më pas në krye, kliko "Shfleto;"
  4. Lexo artikullin Read Me që vjen me mod, i cili duhet të thotë të tërhiqni dhe lëshoni përmbajtjen e skedarit të shkarkuar direkt në dosjen e instalimit të Assetto Corsa;
  5. Nëse jeni duke përdorur Menaxherin e Përmbajtjes, tërhiqni dhe lëshoni skedarin e shkarkuar në të, klikoni tre rreshtat lart djathtas, dhe më pas 'Instalo', dhe do të bëhet automatikisht;
  6. Tani përmbajtja e modalitetit do të shfaqet në lojën tuaj Assetto Corsa.

Shumica e modaliteteve vijnë me skedarë dhe instalim shumë të qartë Read Meudhëzues për t'ju ndihmuar të merrni modalitetet më të mira në Assetto Corsa.

A mund të modifikoni Assetto Corsa në PS4 ose Xbox?

Modifikimi për Assetto Corsa është i mundur vetëm në PC, kështu që as Xbox as PS4 kopjet e lojës mund të përdorin shumë modalitete të disponueshme.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.