Assetto Corsa: Makinat më të mira Drift dhe DLC Drifting

 Assetto Corsa: Makinat më të mira Drift dhe DLC Drifting

Edward Alvarado

Përsosja e artit të lëvizjes mund të jetë mjaft e vështirë në Assetto Corsa, veçanërisht pasi nuk ka një grup të madh të modaliteteve të makinave drift me cilësi të lartë të disponueshme për lojën. Thënë kështu, ka disa makina drift të zgjedhura që mund t'i merrni në duart tuaja, të cilat janë të shkëlqyera për t'u drejtuar, dhe ne do t'i shikojmë më të mirat prej tyre këtu.

Drift Workshop Street Pack 2018

Burimi i imazhit: AssettoCorsa.Club

Një nga paketat më të mira të makinave drift për Assetto Corsa është krijuar nga djemtë në AssettoCorsa.Club.

Një total prej 13 makinat janë të disponueshme në këtë paketë, duke filluar nga Nissan Skyline R32, Toyota AE86, deri te Trupi i jashtëzakonshëm Ford Mustang Fox. Pra, ka diçka për të gjithë në këtë paketë makine.

Për ata që sapo kanë filluar të lëvizin në lojë, kjo është me shumë mundësi paketa perfekte dhe sigurisht ia vlen koha juaj për ta shkarkuar.

Tando Buddies Pack

Burimi i imazhit: VOSAN

Fillimisht, ka shumë pak informacion për të vazhduar për paketën drifting Tando Buddies, por kur të shkoni pas rrota e njërës prej makinave të tyre dhe filloni të rrëshqitni pjesën e pasme, nuk do t'ju interesojë kjo.

Tando Buddies Pack kaloi në një rifreskim jozyrtar dhe paketa tani përfshin makina të tilla si Nissan 180SX, Nissan S14, Toyota Cresta dhe BMW 238i – për pak lëvizje evropiane.

Është një tjetër lëvizje e mrekullueshmemakinat paketohen për t'ju filluar në Assetto Corsa.

Assetto Corsa Paketa japoneze DLC

Burimi i imazhit: Steam Store

Nëse doni disa lëvizje më të licencuara zyrtarisht përmbajtje, atëherë e vetmja mënyrë që mund të shkoni me Paketën Japoneze të disponueshme për Assetto Corsa si DLC.

Paketa u lëshua në maj 2016 dhe përmban një mori makinash japoneze. Këto variojnë nga Mazda RX-7, Nissan GT-R R34 Skyline dhe Toyota AE86. Paketa përfshin gjithashtu versione drift të disa prej këtyre makinave, të tilla si Toyota Supra MK IV dhe Toyota AE86 Trueno.

Këto makina drift janë shumë argëtuese për të rrëshqitur nëpër pistë, plus ju keni bonusin e shkarkimit një paketë që përfshin disa nga makinat më të mira të krijuara në Japoni. Pra, kjo paketë DLC është fitimprurëse!

Assetto Corsa Mazda FC RX-7 Drift

Burimi i imazhit: aiPod Drifters

Duke folur për RX- 7, ne mendojmë se kemi gjetur paketën e përsosur të lëvizjes për makinën. I ngarkuar në faqen e modifikimit të aiPod Drifters, ky model mahnitës ju lejon të hidhni ndoshta makinën e fundit, me të vërtetë të shkëlqyer me energji rrotulluese në çdo pistë që zgjidhni.

Shiko gjithashtu: Si të fitoni miliona në GTA 5 në internet

Teksturat janë jashtëzakonisht cilësore dhe ne madje mund të hapim dyert, kapakun e kapakut dhe bagazhin gjithashtu. Flakët e shkarkimit do të pështyjnë nga makina, ka dëmtime vizuale dhe disa tinguj të shkëlqyeshëm rrotullues. Më e mira nga të gjitha, kjo është e gjitha për çmimin madhështor prej 0,00!

Paketa e makinave DCGP 2021

Burimi i imazhit: aiPod Drifters

Më në fund, ne kemi një paketë tjetër nga faqja e aiPod Drifters. Kjo është paketa Drift Corner Grand Prix, e cila është një pjesë e plotë e DLC-ve.

Ajo që marrim në këtë paketë varion nga BMW-të te Mazdas dhe Nissan-et, si dhe disa surpriza të tjera për të ofruar një nga paketat më të mira të makinave drift në Assetto Corsa.

Skena e makinave drift në lojë nuk është një nga më të mëdhatë, por është mirë të shohësh një paketë kaq cilësore dhe të detajuar të lëshohet për ne gjithçka për t'u shijuar: ia vlen shumë koha juaj.

Ka disa modalitete mjaft të forta atje për ju që të shijoni disa gara me makina drift, dhe edhe nëse kërkon pak kohë për t'i gërmuar, është sigurisht që ia vlen kur më në fund të vini në dorë. Drifting është një formë arti, prandaj përgatituni të shpenzoni mjaft kohë për ta përsosur atë në Assetto Corsa.

Shiko gjithashtu: Funtime Dance Floor Roblox ID

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.