Assetto Corsa: Најдобри Drift Cars и Drifting DLC

 Assetto Corsa: Најдобри Drift Cars и Drifting DLC

Edward Alvarado

Усовршувањето на уметноста на дрифтување може да биде прилично тешко во Assetto Corsa, особено затоа што нема огромна низа висококвалитетни модови за дрифт автомобили достапни за играта. Сепак, постојат неколку избрани дрифт-автомобили кои можете да ги добиете во вашите раце и кои се одлични за возење, а ние ќе ги разгледаме најдобрите од нив овде.

Drift Workshop Street Pack 2018

Извор на слика: AssettoCorsa.Club

Еден од најдобрите дрифт пакети за Assetto Corsa е создаден од момците во AssettoCorsa.Club.

Вкупно 13 автомобилите се достапни во овој пакет, почнувајќи од Nissan Skyline R32, Toyota AE86, па сè до неверојатното Ford Mustang Fox Body. Значи, има по нешто за секого во овој автомобилски пакет.

За оние кои штотуку почнуваат да се движат во играта, ова е веројатно совршениот пакет и секако вреди вашето време за преземање.

Tando Buddies Pack

Извор на слика: VOSAN

Првично, има многу малку информации за дрифтинг пакетот Tando Buddies, но кога ќе застанете зад тркалото на еден од нивните автомобили и почнете да лизгате на задниот дел, нема да ви биде гајле за тоа.

Исто така види: Rogue Heroes Урнатините на Тасос: Каде да се фати легендарната риба, отклучете го Водичот за пиратски класа

Пакетот Tando Buddies помина низ неофицијално освежување, а пакетот сега вклучува автомобили како што се Nissan 180SX, Nissan S14, Toyota Cresta и BMW 238i – за малку европско дрифтирање.

Исто така види: NBA 2K23: Најдобри пакети за забивање

Тоа е уште еден одличен дрифтсе спакуваат автомобили за да започнете со Assetto Corsa.

Assetto Corsa Japanese Pack DLC

Извор на слика: Steam Store

Ако сакате нешто повеќе официјално лиценциран дрифт содржина, тогаш единствениот начин на кој можете да одите со јапонскиот пакет достапен за Assetto Corsa како DLC.

Пакетот беше објавен во мај 2016 година и содржи мноштво јапонски автомобили. Тие се движат од Mazda RX-7, Nissan GT-R R34 Skyline и Toyota AE86. Пакетот вклучува и дрифт верзии на некои од овие автомобили, како што се Toyota Supra MK IV и Toyota AE86 Trueno.

Овие дрифт автомобили се одлична забава за лизгање низ патеката, плус имате бонус за преземање пакет кој вклучува некои од најдобрите автомобили создадени во Јапонија. Значи, овој DLC пакет е победнички!

Assetto Corsa Mazda FC RX-7 Drift

Извор на слика: aiPod Drifters

Зборувајќи за RX- 7, мислиме дека го најдовме совршениот пакет за дрифтинг за автомобилот. Поставен на страницата за модирање aiPod Drifters, овој прекрасен модел ви овозможува да го фрлите можеби последниот, навистина одличен автомобил со ротирачки погон околу која било патека што ќе ја изберете.

Текстурите се неверојатно висок квалитет, па дури и можеме да ја отвориме вратите, капакот на хаубата и багажникот исто така. Издувните пламени ќе исплукаат од автомобилот, има визуелни оштетувања и некои брилијантни ротациони звуци. Најдобро од сè, сето ова е за големата цена од 0,00!

DCGP Car Pack 2021

Извор на слика: aiPod Drifters

Конечно, имаме уште еден пакет од страницата aiPod Drifters. Ова е пакетот Drift Corner Grand Prix, кој е доста сеопфатен дел од DLC.

Она што го добиваме во овој пакет се движи од BMW до Mazdas и Nissan, како и неколку други изненадувања за да обезбедиме едно од најдобрите пакети со дрифт автомобили во Assetto Corsa.

Сцената со дрифтинг во играта не е една од најголемите, но убаво е да се види како таков висококвалитетен и детален пакет се објавува за нас сè за уживање: многу вреди вашето време.

Постојат прилично солидни модови за да уживате во трки со дрифт, па дури и ако е потребно малку време за да ги ископате, тоа е секако вреди кога конечно ќе ги фатиш во раце. Лебдењето е уметничка форма, затоа подгответе се да потрошите доста време за да го усовршите во Assetto Corsa.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.