A është Need for Speed ​​Rivals Cross Platform?

 A është Need for Speed ​​Rivals Cross Platform?

Edward Alvarado

Disa nga lojërat e Need for Speed ​​janë ndër platforma dhe kjo është një gjë e mirë për këdo që pëlqen të luajë me miqtë që janë në konzola të ndryshme. A mund të kaloni mes lojës në Xbox One në PS4? Lajmi i mirë është se shumica e lojërave NFS disponohen në PlayStation, Xbox dhe Microsoft (për të gjithë ju lojtarë të PC-ve atje).

A e ka bërë Ghost Games këtë me Need for Speed ​​Rivals? A është Need for Speed ​​Rivals me platformë kryq, apo jeni ngecur duke e luajtur atë vetëm në një platformë? Për më tepër, a ofrohet cross play në mënyrë që të mund të garoni me miqtë tuaj që janë në platforma të ndryshme?

Shiko gjithashtu: Ku dhe si të shtohet muzika me burim Roblox në Bibliotekën e Lojërave

Shikoni gjithashtu: Është Need for Speed ​​2-lojtar?

Shiko gjithashtu: FIFA 23 Krijo një veçori të klubit: Gjithçka që duhet të dini

Is Need for Speed ​​Rivals platformë kryq?

Në rregull, po kaloni nga Xbox në PlayStation dhe po pyesni veten, "A është Need for Speed ​​Rivals ndër platformë?" Ka disa lajme të mira për ju: Need for Speed ​​Rivals është me të vërtetë ndër-platformë. Është i disponueshëm për Windows PC, PlayStation 3 dhe 4, dhe Xbox 360 dhe One.

Për më tepër, kjo është loja e parë ndër-platformë e gjeneratës tjetër që arrin një 1080p vendase si në Xbox One ashtu edhe në PS4. Kjo vendosi shiritin lart për lojërat e tjera që po lëshoheshin në atë kohë.

Në cilat platforma mund të luani?

Mund të luani në PC PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 dhe Windows. Kini parasysh se, në të gjitha platformat, zhvilluesit e lojërave synuan të arrinin 30 FPS (korniza për sekondë) në vend të 60 FPS që duhej.te veçoria online me shumë lojtarë të AllDrive.

Vini re se Nintendo Switch mungon.

Shiko gjithashtu: A është ekrani i ndarë i Need for Speed ​​Heat?

A është luajtje e kryqëzuar në dispozicion?

Fatkeqësisht, luajtja e kryqëzuar nuk ofrohet në Need for Speed ​​Rivals. Mund të luani në AllDrive vetëm me lojtarë të tjerë që përdorin të njëjtën platformë, nga i njëjti brez. Nëse jeni duke luajtur nga një PS4, nuk mund të luani në AllDrive me mikun tuaj që është në një Xbox One. Ju gjithashtu nuk mund të luani me një mik që është në një PC apo edhe në PS3.

A është Need for Speed ​​Rivals bota e hapur?

Ndërsa mendoni për "A është Need For Speed ​​Rivals ndër platformë?" është e rëndësishme të theksohet se loja ka disa aftësi të botës së hapur. Mund të hysh në AllDrive dhe të eksplorosh rrugët e Redview County.

Kontrollo gjithashtu: A është Need for Speed ​​Payback Crossplay? Këtu është Scoop!

Kënaqësia e të luajturit Rivals

Need for Speed ​​Rivals është një lojë argëtuese garash që mund ta luani me të tjerët ose vetë. Ndërsa është ndër platformë, nuk është lojë e kryqëzuar. AllDrive ju jep një metodë në internet për të luajtur me miqtë në të njëjtin lloj tastierë dhe ju mund të bëni disa eksplorime. Historia kryesore, me një lojtar të vetëm është gjithashtu mjaft tërheqëse.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.