WWE 2K23 Update 1.03 Patch Notes, големина на преземање за поправка за ран пристап

 WWE 2K23 Update 1.03 Patch Notes, големина на преземање за поправка за ран пристап

Edward Alvarado

Само еден ден пред крајот на раниот пристап, ажурирањето 1.03 на WWE 2K23 се распореди за да испорача клучна жешка поправка и одредена дополнителна стабилност пред светската промоција на новата игра. Ако сте загрижени дека вашата конзола е особено тесно на простор, потврдени се и деталите за големината на преземањето на оваа жешка поправка.

За среќа, 2K веќе ги објави официјалните белешки за закрпа за ажурирање 1.03 на WWE 2K23 со детали за токму она што е обработено во оваа најнова жешка поправка. Неколку играчи, исто така, веќе почнаа да потврдуваат кои познати грешки не се поправени во ова ажурирање.

Во овој напис, ќе научите:

  • Официјалните белешки за закрпи за ажурирање на WWE 2K23 1.03
  • Големината на преземањето за оваа жешка поправка на PlayStation и Xbox
  • Познати грешки што допрва треба да се решат

WWE 2K23 ажурирани 1.03 белешки за закрпи и големина на преземање

По распоредувањето на жешката поправка порано оваа вечер, 2K веќе ги објави официјалните белешки за закрпи за ажурирање 1.03 на WWE 2K23 преку проверениот WWE 2K Discord. Иако е добро да се знае дека се прават уште некои подобрувања пред светското лансирање, белешките за закрпи открија дека овој пат не е многу променето.

Еве ги официјалните белешки за закрпи за WWE 2K23 1.03 од 2K:

  • Полски и поправки за стабилност за денот на лансирањето
  • Подобрувања на компатибилноста на делови CAS
  • Направени се подобрувања на суперѕвездите во интеракција со објекти што лежатРежим
  • Двојните влезови на наслови сè уште имаат проблеми
  • Реакциите на толпата за натпреварите со ознаки сега се прекинати

Покрај извештаите на играчите на Twitter, WWE 2K23 Bug Megathread исчезна во живо на Редит сега каде играчите почнаа да спомнуваат познати грешки, вклучително и некои од оние споменати погоре.

Ако забележите дека нешто во играта не работи како што треба, погрижете се да отидете овде на 2K Support за да го пријавите проблемот и да поднесете билет за WWE 2K23. Секој дополнителен извештај има тенденција да му помогне на тимот за развој да идентификува што предизвикува грешки и како да ги реши во идните ажурирања.

Исто така види: Покемон: Слабости од типот на челикна теренот

Интеракција со предмети во натпревари, особено во похаотичните, како што се WarGames, може да биде особено неуредна со предметите што понекогаш диво се движат наоколу кога се обидуваат да ги подигнат. Се надеваме дека ова ажурирање ќе работи на тоа малку да се исчисти.

Исто така види: WWE 2K22: Најдобри идеи за тимови за ознаки

Сега кога е целосно распореден, знаеме точно колку простор ќе заземе ажурирањето 1.03 на WWE 2K23 на конзолите. Ако сте на Xbox One или Xbox Series X

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.