ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње во режими за почеток, сезони и режим на кариера

 ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње во режими за почеток, сезони и режим на кариера

Edward Alvarado

Играчот со многу високи оценки во брзината на спринтот и забрзувањето е во суштина код за измама во ФИФА 22. Така, тимот што ќе ја прифати вистинската тактика и ќе се пофали со тројца, четворица, па дури и пет играчи со голема брзина може да биде кошмар за лице.

Меѓутоа, наоѓањето на најбрзите тимови може да биде доста предизвик. Повеќето играчи ќе знаат кој од најдобрите тимови има играч или двајца со многу темпо, а сепак најбрзите тимови во ФИФА 22 се распространети низ сите ѕвездени оценки.

За да ги најдете најбрзите тимови , го намаливме на тимови во кои има три или повеќе играчи со најмалку 85 забрзување и 85 брзина на спринт (тука наречени „играчи со голема брзина“). На овој начин, кој тим и да го изберете, имате најмалку три опции за многу брзо темпо.

Оттаму, тимовите беа подредени во нивоа, во зависност од тоа колку од тие брзинци имаат, а потоа според просечниот рејтинг на темпо на нивните играчи со голема брзина. Вклучивме и идеални формации и состави за да ги искористиме достапните брзи.

Значи, еве ги најбрзите тимови во ФИФА 22, со целосната листа на сите најбрзите тимови на дното на страницата .

Атланта Јунајтед, вкупно 70 (5 играчи со голема брзина)

Оценка со ѕвезди: 3 ѕвезди

Просечно темпо на играчи со голема брзина: 89,00

Најбрзиот играч: Јирген Дам (92 темпо)

DEF/MID/ATT: 69/70/73

Атланта Јунајтед е најбрзаSK 3 89,67 4 ѕвезди Светла Осаи-Самуил (93) Турција ESTAC Troyes 3 89,33 3 ½ ѕвезди Mama Baldé (91) Франција ВфЛ Волфсбург 3 89 4 ѕвезди Пауло Отавио (91) Германија FC Sochaux-Montbéliard 3 89 2 ѕвезди Алдо Калулу (91 ) Франција Улсан Хјундаи 3 89 3 ѕвезди Ким Тае Хван (91) Република Кореја Чарлтон Атлетик 3 89 2 ѕвезди Кори Блекет-Тејлор (91) Англија

Нормално, има повеќе тимови со тројца играчи кои имаат 85 забрзување или 85 брзина на спринт, како што се Милан, Лестер Сити и Велез Сарсфилд, но ние ја повлековме линијата на просекот од 89.00, така што само најбрзите го прават пресекот.

Ако сакате да играте како најбрзи тимови со пет, четири, па дури и со две ѕвезди во ФИФА 22, задолжително изберете една од табелата погоре и да го стартувате секој играч со голема брзина во вашите натпревари.

Сите за предизвик? Проверете ја нашата листа на најлоши ФИФА тимови со кои може да се игра.

тим во ФИФА 22. Имаат пет играчи со најмалку 85 за брзина на спринт и забрзување, а просечното темпо на тие играчи е 89,00.

Ѕвезди на шоуто се Јирген Дам (92 темпо), Марселино Морено (89 темпо), Џејк Мулрејни (89 темпо), Луиз Араухо (88 темпо) и Јозеф Мартинез (87 темпо), кои сите можат да бидат распоредени во формација 3-4-2-1. Овде, имате четири од петте понапредни играчи кои можат да се пофалат со кофи со темпо, со уште еден брзинец кој чека во средината.

Во 2018 година, втората сезона на клубот во МЛС, Атланта го освои МЛС Купот. Следната сезона, тие го освоија Отворениот куп на САД. Меѓутоа, во 2020 година, нивната серија заврши, завршувајќи на 23-то место во генералниот пласман во лигата за да го пропушти плеј-офот.

ФК Барселона, вкупно 83 (5 играчи со голема брзина)

Оцена со ѕвезди: 5 ѕвезди

Просечно темпо на играчи со голема брзина: 88,60

Најбрзиот играч: Осман Дембеле (93)

DEF/MID/ATT: 80/84/85

Можеби го загубија својот најголем играч на сите времиња, но ФК Барселона сè уште може да се пофали со талентирана група на ѕвезди, од кои пет го прават резултатот како играчи со голема брзина за клубот да биде еден од најбрзите за игра во ФИФА 22.

Осман Дембеле (93 темпо), Хироки Абе (89 темпо), Ансу Фати (88 темпо), Сергињо Дест (87 темпо) и Жорди Алба (86 темпо) можат да поминат низ речиси сите играчи во противничките тимови со пет ѕвезди. Во напаѓачка формација 4-5-1, добиватедве крила наредени со брзина и плејмејкер во центарот за да ги испрати на пат.

Барса падна во некои тешки моменти. Откако направија добро што бесплатно ги фатија Мемфис Депај, Серхио Агуеро и Ерик Гарсија и Луук де Јонг, тие не можеа да си дозволат да му платат на Лионел Меси ниту половина од неговата плата. Сепак, на Камп Ноу останаа неколку силни млади играчи кои ќе бидат темелите на обновата.

OGC Nice, 76 Вкупно (5 играчи со голема брзина)

Оцена со ѕвезди: 4 ѕвезди

Просечно темпо на играчи со голема брзина: 88,60

Најбрзиот играч: Youcef Atal (90)

DEF/MID/ATT: 75/75/79

Со пет играчи со голема брзина и просечно темпо помеѓу нив од 88,60, OGC Nice влегува во ФИФА 22 како еден од најбрзите тимови што може да се користи ако ги распоредите сите нивни брзи. Уште подобро, стандардната формација 4-4-2 може да ги собере сите најбрзи играчи на француската страна на нивните претпочитани позиции.

Тесно напред во трката е Јусеф Атал, кој може да се пофали со 89 забрзување, 91 брзина на спринт и може да игра или на десен бек или на десен среден ред. Следен е позајмениот Џастин Клајверт со 89 темпо, а потоа 18-годишниот Ајодеџи Сотона (89 темпо), Хасане Камара (88 темпо) и централниот играч за врска Алексис Клод-Морис (87 темпо).

Ница беа тим од првата половина во Лига 1 во последните шест години, а нивното највисоко место во претходните 20 години беше третото место во 2016/17 година. Овасезона, иако сите резултати не отидоа како Les Aiglons , тие примија само три гола во првите седум натпревари, постигнувајќи 15 самите.

АС Монако, 78 Вкупно (4 Играчи со голема брзина)

Оцена со ѕвезди: 4 ѕвезди

Играчи со голема брзина Просечно темпо: 90,25

Најбрз играч: Крепин Диата (93)

DEF/MID/ATT: 77/77/ 82

Додека Аурелиен Чоамени и Бенои Бадијашиле се етаблираа како врвни таленти за АС Монако, тука, се е до нивните брзинци. Жителите на Стад Луј II може да се пофалат со четворица играчи со рејтинг од најмалку 85 темпо.

Најбрзиот играч во црвено-белиот појас е 22-годишниот Крепин Диата, кој е десен играч со 83 потенцијали и 93 темпо. Следен е Желсон Мартинс (93 темпо), кој може да игра на двете крила, следен од 85 потенцијален Мирон Боаду (89 темпо) и 21-годишниот Германец Исмаил Јакобс (86 темпо).

Монако се доживува уште еден подем во Лига 1, со тимот исполнет со ветерани како Висам Бен Једер, Цеск Фабрегас, Кевин Воланд и Џибрил Сидибе. Сепак, како што очекувавме од Монегаските , има и неколку врвни млади таленти интегрирани во почетните 11 секој натпревар.

Лидс Јунајтед, 77 Севкупно (4 со голема брзина Играчи)

Оцена со ѕвезди: 4 ѕвезди

Просечно темпо на играчи со голема брзина : 90,00

Најбрзиот играч: ДаниелЏејмс (95)

DEF/MID/ATT: 76/78/78

Со оглед на тоа што менаџерот, Марсело Биелса, спроведува строга тактика да биде агресивен, играјќи на високото темпо и искористената ширина, не треба да изненадува што Лидс Јунајтед може да се пофали со неколку од најбрзите играчи во ФИФА 22, што ги прави еден од најбрзите тимови.

Тоа рече, ако не беше За потписот на крајот на летото, Лидс можеби го пропуштил ова место. Даниел Џејмс, кој штотуку дојде од Манчестер Јунајтед, носи 96 забрзување и 95 брзина на спринт – што е едноставно смешно во играта. Заедно со Велшанецот, тука се и Рафиња (91 темпо), Родриго (86 темпо) и Крисенсио Самервил (88 темпо). Напаѓачки стил им донесе 62 гола и пласман на деветтото место. Оваа сезона, тимовите се мудри на својот начин, стегајќи ги крилата за да се обидат да ја задушат агресивната, зголемена игра на Лидс - што резултираше со нив да поминат без победа во првите шест лигашки натпревари.

Jeonbuk Hyundai Motors, Севкупно 70 ( 4 играчи со голема брзина)

Оцена со ѕвезди: 3 ѕвезди

Голема брзина Просечно темпо на играчи: 90,00

Најбрзиот играч: Modou Barrow (92)

Исто така види: Готски облека Roblox

DEF/MID/ATT: 69/71 /71

Ако некогаш се најдете задолжени да играте како пониска ѕвезда или непознат тим, обратете се кај Jeonbuk Hyundai Motors одК-лига: можат да се пофалат со четворица брзи играчи кои имаат просечно темпо од 90.00 меѓу нив. Ако играте тесна игра, можете да докажете дека еден од најбрзите тимови во ФИФА 22, без разлика на рејтингот, може да победи еден од најдобрите.

Поставување 4-2-1-2-1 , како што е прикажано погоре, ги доведува четирите играчи на Jeonbuk со голема брзина во идеален напаѓачки дијамант. Најбрзиот за Вориорс, Моду Бароу (92 темпо), ќе го тероризира левото крило, со Хан Кјо Вон (89 темпо) по десно. На врвот на средниот ред, Ким Сеунг Дае (87 темпо) може брзо да се приклучи на нападот, додека 29-годишниот напаѓач Мун Сеон Мин ќе го искористи своето 92 темпо за да игра со рамото на случајните дефанзивци.

Од сезоната 2014 па сè до минатата сезона, Јеонбук беа шампиони на врвот на Корејската Република само еднаш, а ФК Сеул ја позајми круната во 2016 година. Тие стојат како рекордни победници на К-лигата 1 и само гледаат да да биде ривал од Улсан Хјундаи оваа сезона, оди во Шампионатот.

ФК Порто, 78 Вкупно (4 играчи со голема брзина)

Оцена со ѕвезди: 4 ѕвезди

Просечно темпо на играчи со голема брзина: 89,50

Најбрзиот играч: Заиду Сануси (93)

DEF/MID/ATT: 77/79/77

Завршувањето на елитниот сет на најбрзите тимови во ФИФА 22 е ФК Порто, клуб во кој има четворица играчи со голема брзина со просечен рејтинг од 89,50 меѓу нив. Што исто така помага на Dragões стои како одличен брз тим за користење е тоа што нивните најбрзи играчи седат убаво на четирите крилни позиции.

На левата страна, можете да ја имате ѕвездата на тимот, Заиду Сануси , со неговото 93 темпо на позицијата лев бек. Само пред Нигериецот, тоа е Колумбија Луис Дијаз, кој може да се пофали со 92 темпо. Работите стануваат малку побавни на десната страна, но би требало да има доволна брзина за да се разгорат минатите противници со Вилсон Манафа (87 темпо) и Нану (86 темпо).

ФК Порто е постојано топ-двајца во Португалскиот врвен тим, обично во зависност од тоа колку далеку се тие во развојот на нивната најнова група млади ѕвезди. Додека Порто и Бенфика ги разменуваа титулите од 2017 до 2020 година, Спортинг ЦП конечно го урна првото место и ја освои својата прва титула од 2002 година минатата сезона. Така, Порто ќе бара повторно да го потврди статус квото во 2022 година.

Исто така види: Сеопфатен водич за врвните извршители за игрите Roblox

Сите најбрзи тимови во ФИФА 22

Во табелата подолу, ќе ги најдете сите најбрзи тимови во ФИФА 22, подредени според бројот на играчи со голема брзина што ги имаат, а потоа според просечното темпо на оние играчи со голема брзина.

Тим Играчи со голема брзина Просечно. Темпо Ѕвезди на тимот Најбрзиот играч (темпо) Земја
Атланта Јунајтед 5 89 3 ѕвезди Јирген Дам (92) Соединетите Американски Држави
FCБарселона 5 88,6 5 ѕвезди Осман Дембеле (93) Шпанија
OGC Nice 5 88,6 4 ѕвезди Youcef Atal (90) Франција
АС Монако 4 90,25 4 ѕвезди Крепин Диата (93) Франција
Лидс Јунајтед 4 90 4 ѕвезди Даниел Џејмс (95) Англија
Jeonbuk Hyundai 4 90 3 ѕвезди Modou Barrow (92) Република Кореја
ФК Порто 4 89,5 4 ѕвезди Заиду Сануси (93) Португалија
SL Бенфика 4 88,75 4 ½ ѕвезди Рафа (94) Португалија
Феенорд 4 88,75 3 ½ Ѕвезди Алиу Балде (92) Холандија
Јокохама Ф. Маринос 4 88,75 3 ѕвезди Рјута Коике (89) Јапонија
Клуб Ал-Итихад 4 88,5 3 ѕвезди Youssoufou Niakaté (92) Саудиска Арабија
LOSC Lille 4 88 4 ѕвезди Џонатан Иконе (89) Франција
Ајакс 4 87,75 4 ѕвезди Антони (91) Холандија
CF Валенсија 4 87,5 4 ѕвезди Тиери Кореја (91) Шпанија
Арсенал 4 87,5 4 ½Ѕвезди Пјер-Емерик Обамејанг (89) Англија
Нотингем Форест 4 86,75 3 ѕвезди Жорди Осеи-Туту (88) Англија
Пари Сен Жермен 3 94,33 5 ѕвезди Килијан Мбапе (97) Франција
Баерн Минхен 3 93 5 ѕвезди Алфонсо Дејвис (96) Германија
Бока Јуниори 3 92,33 4 ѕвезди Себастијан Вила (94) Аргентина
Реал Мадрид 3 91,33 5 ѕвезди Винисиус Јуниор (95) Шпанија
VfL Bochum 3 91,33 3 ½ ѕвезди Gerrit Holtmann (94) Германија
Вулверхемптон Вондерерс 3 91 4 ѕвезди Адама Траоре (96) Англија
Баер 04 Леверкузен 3 90 4 ѕвезди Муса Диаби ( 94) Германија
ПСВ Ајндховен 3 90 4 ѕвезди Јорбе Вертесен (91) Холандија
Ренџерс ФК 3 90 3 ½ ѕвезди Брендон Баркер (91) Шкотска
БСЦ Јанг Бојс 3 89,67 3 ½ ѕвезди Никола Нгамалеу (91) Швајцарија
Ватфорд 3 89,67 4 ѕвезди Исмаила Сар (94) Англија
Фенербахче

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.