Повторно разгледување на Call of Duty Modern Warfare 2: Force Recon

 Повторно разгледување на Call of Duty Modern Warfare 2: Force Recon

Edward Alvarado

Откако Activision го објави Call of Duty Modern Warfare 2 во октомври 2022 година, неколку фанови на франшизата откопуваат информации за претходните наслови во оваа славна серија. Modern Warfare 2 е директно продолжение на рестартирањето од 2019 година на хит играта првично развиена од Infinity Ward во 2009 година. Modern Warfare 2: Force Recon е игра за паметни телефони развиена од Glu Mobile во 2009 година за Symbian и други мобилни оперативни системи од тоа време. Ако сте заинтересирани за ретро игри или ако ве интересира сложената приказна за MW2, вреди да се провери Force Recon.

Како Force Recon се вклопува во серијата Modern Warfare

Огромниот успех на оригиналниот MW2, кој беше пофален и за неговите режими за еден и за повеќе играчи, ја поттикна Activision брзо да објави мобилна верзија; ова беше стратегија која добро функционираше за насловите на Call of Duty од Втората светска војна. MW2: FR е игра J2ME (Јава) сместена во Северна Америка пет години по настаните на MW2, но антагонистите овој пат се дел од глобалната терористичка организација која се обидува да воспостави операции во Мексико за да планира идна инвазија на Соединетите држави. .

MW2: FR игра

Како и другите наслови на Glu Mobile објавени во доцните 2000-ти, овој е стрелец одозгора надолу со некои изометриски детали. Вие контролирате член на елитните извиднички водови на американските маринци; вашето тактичко оптоварување го вклучувасигурна автоматска пушка FN SCAR-L, полуавтоматски пиштол Глок 15, снајперска пушка и гранати за фрагментација. Додека се борите против непријателот, можете да ги преземете местата за митралези или да земете ракетни гранати.

Исто така види: НБА 2К23: Најдобрите тимови за играње како центар (Ц) во мојата кариера

Во некои од мисиите Modern Warfare 2: Force Recon, можете да играте како маринци на хеликоптер Blackhawk. и ова го опслужува митралезот од 50 калории како стрелец на врата. Разновидноста на мисии вклучува спасување заложници, придружба на пријателски единици, вадење цели со висока вредност и собирање разузнавачки информации.

Како да се игра MW2: FR These Days

Освен ако не можете да добиете винтиџ паметни телефони Symbian S60, како што се Nokia XpressMusic или Samsung Omnia, најдобро би било да инсталирате KEmulator за Windows, што е софтверска апликација која работи J2ME, JRE и Java игри. Самата датотека Java може да се преземе од интернет архивите што ги одржуваат обожавателите на постарите мобилни уреди на Nokia.

Постои опција за странично вчитување MW2: FR на современи паметни телефони со Android, но треба да го инсталирате Loader J2ME емулатор. Ќе добиете многу подобро искуство од KEmulator бидејќи оваа игра е дизајнирана за контроли на тастатурата, кои на Android се чувствуваат непријатно.

Исто така види: Civ 6: Целосен водич за Португалија, најдобри типови на победа, способности и стратегии

За повеќе содржини за CoD, погледнете ја оваа статија за знаците на Modern Warfare 2.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.