Rishikimi i Call of Duty Modern Warfare 2: Force Recon

 Rishikimi i Call of Duty Modern Warfare 2: Force Recon

Edward Alvarado

Që kur Activision publikoi Call of Duty Modern Warfare 2 në tetor 2022, shumë fansa të ekskluzivitetit kanë gërmuar informacione rreth titujve të mëparshëm në këtë seri të mirënjohur. Modern Warfare 2 është vazhdimi i drejtpërdrejtë i rindezjes së vitit 2019 të lojës hit të zhvilluar fillimisht nga Infinity Ward në 2009. Modern Warfare 2: Force Recon është një lojë smartphone e zhvilluar nga Glu Mobile në 2009 për Symbian dhe sisteme të tjera operative celulare të asaj kohe. Nëse jeni në lojëra retro, ose nëse jeni të interesuar për historinë e ndërlikuar të MW2, ia vlen ta shikoni Force Recon.

Si përshtatet Force Recon në Seritë Moderne Warfare

Suksesi i madh i origjinali MW2, i cili u lavdërua si për mënyrën e tij të vetme ashtu edhe për shumë lojtarë, bëri që Activision të lëshonte shpejt një version celular; kjo ishte një strategji që funksionoi mirë për titujt e Call of Duty të Luftës së Dytë Botërore. MW2: FR është një lojë J2ME (Java) e vendosur në Amerikën e Veriut pesë vjet pas ngjarjeve të MW2, por antagonistët këtë herë janë pjesë e një organizate globale terrorizmi që kërkon të krijojë operacione në Meksikë për të planifikuar një pushtim të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara. .

MW2: FR Gameplay

Ashtu si titujt e tjerë të Glu Mobile të lëshuar në fund të viteve 2000, ky është një gjuajtës nga lart-poshtë me disa detaje izometrike. Ju kontrolloni një anëtar të togave elitë të Zbulimit të Forcave Detare të SHBA; Ngarkesa juaj taktike përfshinpushkë automatike e besueshme FN SCAR-L, pistoletë gjysmë automatike Glock 15, një pushkë snajper dhe granata copëzuese. Ndërsa luftoni kundër armikut, ju mund të merrni përsipër pozicionet e mitralozëve ose të merrni granata me raketa.

Shiko gjithashtu: Si të hidhni para në GTA 5

Në disa nga misionet Modern Warfare 2: Force Recon, ju mund të luani si një marins në një helikopter Blackhawk, dhe kjo duke përdorur automatikun 50-cal si gjuajtës dere. Shumëllojshmëria e misioneve përfshin shpëtimin e pengjeve, shoqërimin e njësive miqësore, nxjerrjen e objektivave me vlerë të lartë dhe mbledhjen e inteligjencës.

Shiko gjithashtu: Mësoni se si të shesni pronë në GTA 5 në internet dhe të fitoni shumë para

Si të luani MW2: FR This Days

Përveçse nëse mund ta merrni në dorë Telefonat inteligjentë të cilësisë së mirë Symbian S60 si Nokia XpressMusic ose Samsung Omnia, bastja juaj më e mirë do të ishte instalimi i KEmulator për Windows, i cili është një aplikacion softuerësh që ekzekuton lojërat J2ME, JRE dhe Java. Vetë skedari Java mund të shkarkohet nga arkivat e internetit të mbajtura nga fansat e pajisjeve celulare të vjetra Nokia.

Ka një opsion për të ngarkuar anash MW2: FR në telefonat inteligjentë modernë Android, por do t'ju duhet të instaloni Loader J2ME emulator. Do të kishit një përvojë shumë më të mirë nga KEmulator sepse kjo lojë është krijuar për kontrollet e tastierës, të cilat në Android ndihen të sikletshme.

Për më shumë përmbajtje CoD, shikoni këtë artikull mbi karakteret Modern Warfare 2.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.