Практично: Дали вреди GTA 5 PS5?

 Практично: Дали вреди GTA 5 PS5?

Edward Alvarado

Во овој момент, повеќето играчи го подигнаа Grand Theft Auto 5 на барем една од претходните конзоли во кои беше објавен. Сега кога Rockstar го претстави својот потпис на PS5, ние ја испитуваме надградбата и сите забележителни разлики . Без разлика дали веќе поседувате копија на претходен хардвер или сакате да крстарите низ Сан Андреас за прв пат, прочитајте за да ја откриете одржливоста на верзијата PS5 на GTA 5.

Hands On: Дали вреди GTA 5 PS5 тоа е надградба од следната генерација?

Сопствениците на верзијата PS4 можат дигитално да ја надградат својата игра за само десет долари. Ако сè уште активно играте , ќе го добиете најдоброто искуство на PS5. Карактеристиките вклучуваат подобри текстури, следење зраци и побрзо време на вчитување. Исто така, вреди да се напомене дека сите GTA Online и сите идни ажурирања важат и за PS5. Секој што рутински се најавува на серверите на Rockstar ќе ја цени дополнителната верност што ја нуди новата конзола.

Што се однесува до практичните додатоци, има поддршка за повратни информации за Haptic и адаптивни активирања при користење на контролер PS5. Можете исто така да ги искористите предностите на 3D временскиот звук кога користите слушалки или систем за сараунд звук. Овие дополнителни опции дополнително ги подобруваат и играта и амбиентот . Можете дури и да увезете напредок од еден играч и вашите GTA онлајн знаци и да продолжите таму каде што сте застанале. Севкупно, тоа е достоен за десет доларинадградба.

Рачно: Дали вреди GTA 5 PS5 како самостојно купување?

Како самостојно купување, GTA 5 на PS5 се продава за четириесет долари. Оваа буџетска цена е разумна со оглед на староста на насловот и колку содржини нуди. Ако сте нови во видео игрите или некако сте пропуштиле еден од најплодните наслови во индустријата во последната деценија, тогаш купувањето GTA 5 на PS5 е бесмислено.

Исто така види: Најдобрите столчиња за игри под 300 долари

Обезбедување на вашата надградба од PS4

За да се надградите на PS5 верзијата на GTA 5, вметнете го вашиот PS5 диск во најновата конзола. Доколку поседувате дигитално GTA на PS4, можете да ја изберете вашата надградба од страницата за продавница на PS5 GTA 5 на PSN .

Исто така види: Како да одите под вода во GTA 5

Исто така прочитајте:  Shelby Welinder GTA 5: The Model Behind the Face of GTA 5

Плаќањето на десетте долари ќе го додаде во списокот за преземање и ќе започне со инсталацијата. Тогаш можете слободно да изградите вашата криминална империја на PS5 .

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.