Нинџала: Берека

 Нинџала: Берека

Edward Alvarado

Berecca беше еден од првите ликови што ги покажа Нинџала, работејќи како истражувач на Ninja-Gum.

Потомката нинџа сега одлучи да влезе во турнирот Нинџала, но не баш поради причини за борба или докажување дека вреди како нинџа.

Исто така види: Чудовиште Светилиште: Најдобро почетно чудовиште (Спектрално познато) да се избере

За Берека

Извор на слика: Ninjala

Berecca е еден од водечките членови на истражувачкиот тим кој работи на создавање на Ninja-Gum.

Работејќи заедно со Бартон и Рон три години обидувајќи се да создаде некоја работна нинџа- Гуми за џвакање, Берекка тестираше прототип на гума за џвакање што беше случајно создадена како резултат на ѕвоното на мачката лебдеше во серумот.

Откако ја изеде гума за џвакање, Берека почна да ги сфаќа своите новооткриени нинџа способности, а потоа се претвори во дете.

Излегува дека јадењето Ninja-Gum има несакан ефект на претворање на нинџа во дете, а истовремено ослободување на нивниот целосен нинџа потенцијал.

Не сакајќи ефективно да се претвори во живо оружје – со Ninja-Gum што му дозволува на корисникот да синтетизира моќни нинџа-оружја - или дете, Berecca бара начин да ги промени ефектите на прототипот Ninja-Gum.

Исто така види: Како да се регистрирате како ВИП во GTA 5

Значи, Berecca му кажува на Бартон дека и двајцата мора да влезат во Ninjala.

Изглед

Иако има многу ставки за приспособување достапни за оние кои ја користат Berecca како свој лик, со што повеќе стануваат достапни во секоја сезона, нејзиниот стандарден избор е голема розова коса и жолта дуксера.

За да го промените вашиотаватар на ликот Рон, ќе треба да ги опремите ставките во табелата подолу:

Прилагодување на аватарот Стандарден на Berecca
Глава Ниту еден
Додаток за лице Никој
Костим Облеката на Берекка
Фризура Помпадур
Лице Лицето на Берекка
Боја на коса Ред 4, Опција 2
Боја на кожа Ред 1, опција 2
Боја на очи Ред 2, Опција 1
Глас Гласот на Берекка

Тривијални информации

Во Нинџала, гласот на Берека го даваат Кејли Снајдер и Акари Кито.

Берекка е една од осумте оригинални нинџи кои се натпреваруваат на турнирот Нинџала и е достапен од лансирањето на Нинџала.

Галерија

 • Барате повеќе информации за ликот на Нинџала?
  Уметност на ликот Ликот нинџала
  Бартон
  Ема
  Џејн
  Капеи
  Луси
  Рон
  Ван

  Сакате да научите како да менувате знаци?

  Нинџала: Сè што треба да знаете (Режим на приказна, Цена, датум на издавање и повеќе)

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.