Откриено логото на Call of Duty: Modern Warfare 2

 Откриено логото на Call of Duty: Modern Warfare 2

Edward Alvarado

Infinity Ward ја твитна официјалната потврда за логото на Modern Warfare 2 , најновото дополнување на неговата предводничка линија Call of Duty!

Додека Activision Blizzard веќе потврди дека неговото следно претставување ќе биде продолжение на Modern Warfare во 2019 година, неговиот главен развивач, Infinity Ward, исто така го потврди официјалниот наслов со додавање на #ModernWarfare2 хаштаг во твитот кој го открива официјалното лого на Modern Warfare 2.

//twitter.com/InfinityWard/status/1519723165475389444?s=20&t=qWBorPTbsKjRRk-OcgyiFg

Подолу, ќе прочитате:

  • Сите детали што ви се потребни за логото на Modern Warfare 2
  • Повеќе за играта Modern Warfare 2

Треба да погледнете и: Modern Warfare 2 Favela

Темно лансирање

Ова дојде една недела откако неговиот производител, Activision, „замрачи“ на социјалните мрежи со тоа што ги смени своите профилни слики како и сликите од заглавието во нешто што изгледа како целосно темна слика. Меѓутоа, повнимателниот поглед откри дека сликата е всушност силуета на омилениот лик Ghost на фановите, кој го имаше своето деби во оригиналното издание на Modern Warfare 2 во 2009 година.

Како изгледа логото?

Логото наликува на мрежа од знаците „M“, „W“ и „II“ поставени во сива и зелена боја на црна позадина. Со објавувањето, фановите набрзина привлекоа големи сличности со познатото лого на Nine Inch Nailsбенд.

анимацијата со логото исто така вклучува и некои дополнителни нејасни аудио разговори, по линијата на она што изгледа како топографска карта. Исто така, можно е аудио и дополнителните средства да содржат индиции за играта.

Официјалната објава на рачката Call of Duty Twitter содржи амблем на Task Force 141 и можеби координати кои водат до Сингапур, но погрижете се сами да го проверите и да помогнете да дешифрирате што друго мислите може да биде скриено.

Исто така види: Покемон меч и штит: Легендарен водич за покемони и мајсторски топки

//twitter.com/CallofDuty/status/1519724521133121536?s=20&t=co799Y5AnnMwBK2xbtFPEA

Повеќе за Modern Warfare 2

<22> Додека ја најавував играта уште во февруари 2 , Activision вети дека Modern Warfare 2 ќе биде најнапредната игра со специјални операции во нејзината линија Call of Duty, со над 11 студија кои работат на развојот.

Приказната ја поставува Работната група 141 против смртоносниот колумбиски нарко картел и вклучува зголемена борба во близина и покомплицирано донесување одлуки, истовремено инкорпорирајќи ги класичните сет-парчиња движења на Call of Duty франшиза.

Исто така види: Покемон Скарлет & засилувач; Виолетова: Montenevera GhostType Gym Guide to Beat Ryme

Прочитајте и: Call of Duty Modern Warfare 2 Favela

Лансирањето на Modern Warfare 2, исто така, веројатно ќе го означи крајот на годишниот распоред за издавање на Call of Duty, при што Bloomberg објави дека Планираното издание на Call of Duty за 2023 е одложено за 2024 година. Activision е поверојатно да се фокусира на рационализирањеModern Warfare 2 – заедно со неговата борбена арена за бесплатна игра, Call of Duty: Warzone – искуство со игри со објавување на сезона 2 за двете игри.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.